Subvers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vise...

+10
tataie
luminos1
Elias-Artistul
Atena
Leu79
jean
iuliachristaL
Crystalin
vali
Ambra
14 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Crystalin Mier Sept 01, 2010 9:53 am

Un cutremur , sugerează că te confrunti cu o zguduiala (" shake -up "), care pune în pericol stabilitatea si fundatia ta mentala, emotionala, spirituala. Visul subliniază insecuritatea ta , teama si sentimentul de neajutorare . Există ceva în viaţa ta, pentru care te simţi ”de vina” ?
Cred ca o schimbare emoţională şi dramatică a avut loc în interior. Visul poate indica , de asemenea, sfârşitul unui stil de viaţă şi începutul altuia.
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de vali Mier Sept 01, 2010 10:00 am

sau pur si simplu o viziune asupra a ce sa intamplat sau urmeaza sa se intample.

ar fi cazul sa meditam un piculet asupra viselor pe care le avem.
eu de ex. visam ca dau initieri alaturi de maestrul meu si am visat asta pana cand am inceput sa dau , dipa the vis sa dus . so trebuia sa ma apuc si de dastea . daca le dai in astral tre sa le dai si in fizic.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Joi Sept 02, 2010 12:55 am

Cutremurele in vis simbolizeaza vesti de departe (strainatate) si schimbari mari,profunde...cutremuratoare. Smile
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de tataie Joi Sept 02, 2010 1:16 am

Nimic cutremurator nu s-a intamplat si nici nu se intrevede, slava Domnului. Dar vesti de departe (ca timp si nu ca spatiu) tocmai am primit Smile
Vali, eu nu visez ca dau initieri, ci ca primesc initieri (si nu dintre cele mai 'luminoase"). Iar despre maestrul nostru visez doar ca ne intalnim intr-un grup de vreo 5-6 persoane si mereu invatam, iar apoi punem la cale ceva. In ultimul vis ne-am intalnit in aceeasi formula (din care si tu faci parte) pentru a rezolva o unitate de invatamant care zacea in bezna. Acum nu stiu cat de mult ar trebui sa transpun asta in practica...
tataie
tataie
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 17
Puncte : 17
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de vali Joi Sept 02, 2010 4:28 am

parerea mea e ca trebuie!
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Sam Sept 04, 2010 4:35 pm

Ete-te...unde mi-erau razboinicii luminii! drunken
Mah...voi, visati! bounce Treziti-va!
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de vali Lun Noi 29, 2010 3:18 pm

neata

avusei un vis frumos .

deci se facea ca eram in casa cuiva cunoscut, si copilului acelei persoane (ciudat are 2 copii mari) ii murise o pasarica si a ingropat-o cu tot fastul . casa lor era intr-un bloc la mare (ei stau in bucuresti Very Happy )si am vazut niste pesti , am fugit sa imi iau laseta sa prind ceva peste dar in camera baiatului intrase o alta pasarica olive (culoarea) am prins-o si am pus-o intr-o cusca si am descoperit ca , caopilasul mai avea alte cateva pasarele de varia culori si rase , pe jos un motanel alerga un porcusor de guineaa si l-am prins si l-am scos afara.
astept interpretari .
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Mar Noi 30, 2010 7:14 pm

"Pasaricile " Very Happy sunt vesti.Cea pe care ai vinat-o,ai prins-o,e una mai putin buna care te va supara.Culoarea indica o veste,o problema... de suflet.
Casa mare (bloc) e semn de bogatie.drunken
Pesti mici inseamna pierderea unei sume de bani;daca erau pesti mari inseamna un cistig neasteptat.Undita semnifica niste lucruri bune pe care le vei face ,posibila sursa a cistigului.Vei fi ajutat de prieteni...
Porcusorul e o boala in familie pe care o rezolvi iar "motanelu' e o inselaciune,o tradare...
:sleep:Vise placute!



Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de vali Mier Dec 01, 2010 5:56 am

pestii erau mari , si casa pe mare (blocul ) e ciudat ca oamenii nu stau la mare ci in bucuresti dar de la vecini puteam sa pescuiesc din balcon Smile
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Mier Dec 01, 2010 10:12 pm

Nu conteaza ca oamenii stau in Bucuresti.Tu ,limiteaza-te la vis si la simbologia lui.
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de vali Mier Dec 01, 2010 11:03 pm

oki
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de tataie Joi Dec 23, 2010 5:59 am

Hop si eu cu alte vise Smile
*Dupa revenirea din excursie am visat ca mergeam pe diferite drumuri si oriunde calcam, aparea pe jos o cruce din aur prinsa de un lantisor. Si am tot mers si am tot adunat. Am umplut o geanta..nu stiu, erau cu sutele! Am avut si eu un vis frumos Smile
*Apoi, in alt vis, mi-am visat bunica, era imensa cat un deal, nu stiu unde ii incepeau vesmintele si unde se incheiau, n o puteam privi de atatta meretie, si doar ii simteam prezenta uriasa. De auzit, o auzeam ca si cum vocea ma invaluia de pretutindeni. Imi spunea ca numai ea a mai ramas acolo, ca sa ma ajute. Si intreba daca am nevoie de ceva. Habar nu am ce s-a mai intamplat.
*Eh, acum vreo 2 luni am visat-o ca statea langa mine si m-a apucat de mana, m-a trecut o strada, am ajuns pe trotuarul de vis-a-vis, si totul acolo era imprejmuit cu ziduri inalte albe si groase. M-a strecurat printr-o deschizatura si imi arata in zare, departe, o cladire din piatra, asemanatoare castelelor din povesti, avea 2 turnuri inalte, care nu se vedeau unde se termina, caci erau acoperite de nori, atat erau de inalte. Si chiar nu stiu ce mi-a zis. De aici a inceput seria cu visele legate de asta.
* A doua noapte, eram deja in acea cladire din piatra si cineva, o femeie careia nu ii pot stabili varsta, pt ca nu o vad niciodata, ma tot plimba prin cladirea aia, peste tot. M-a dus cu liftul, apoi mi-a zis ca de aici o iau pe scari, ca e mai greu. M-a condus, apoi, la camera mea. Deci, practic acolo locuiesc de ceva vreme. Si cam in fiecare noapte ma ia si mergem in cate un loc din acea cladire. Mi-a aratat bucataria, care era cat parcul izvor, o imensitate. In alta noapte imi arata ceva ce parea ca la noi la metrou. Si imi spunea ca e plin de apa, si e treaba mea sa rezolv. Era un spatiu imens. Si mereu fac ce imi spune, dar in mai toate cazurile uit ce imi spune si ce am de facut, imediat dupa ce ma trezesc.
Nu cred ca e foarte rau, dar muncesc mult cand dorm Smile
*De doua zile incoace, insa, visez urat Sad
Visez ca merg tot cu cineva alaturi, pe care nu il vad si intalnesc in cale pereti imensi. Dar nu sunt din piatra, din zid, sunt din panza de paianjen, groasa de cativa zeci de cm, in care sunt prinse mii de insecte, multe necunoscute. E ca o planeta plina cu din astea, iar eu trebuia sa trec de ele. Ieri noapte am visat ca aveam pe picioare, de la genunchi in sus, numai gandaci negri, luciosi, pe sub pantaloni scurti, mari de vreo 3-4 cm, care stau cu picioarele lor infipte in carnea mea si le simt cum inteapa caci sunt fixate bine. Eu ii tot scot, iar persoana care e cu mine,un barbat, intinde mana sa ii ia de la mine. Si am tot dat jos din ei, si se desprind atat de greu si e dureros, inteapa foarte rau. Asta a fost cam scarbos Sad
Nu am nici o idee ce poate insemna toate astea.
Daca aveti vreo idee, raman recunoscatoare pentru ea Smile
tataie
tataie
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 17
Puncte : 17
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Vin Ian 07, 2011 8:48 pm

As vrea sa-ti raspund dar la pomelnicul asta,kilometric; nu stiu cum! Sad
Incerc pe fragmente... scratch
"*Dupa revenirea din excursie am visat ca mergeam pe diferite drumuri si oriunde calcam, aparea pe jos o cruce din aur prinsa de un lantisor. Si am tot mers si am tot adunat. Am umplut o geanta..nu stiu, erau cu sutele! Am avut si eu un vis frumos"
Vei fi nechibzuita ,vei risipi si te va astepta o perioada austera.Vei trai in liniste si vei avea un viitor stralucit.Vei avea un necaz pentru ceva...de care nu esti vinovata.
Cineva te va ajuta sa treci peste necazuri dar,fii precauta ...
............
"*Eh, acum vreo 2 luni am visat-o ca statea langa mine si m-a apucat de mana, m-a trecut o strada, am ajuns pe trotuarul de vis-a-vis, si totul acolo era imprejmuit cu ziduri inalte albe si groase. M-a strecurat printr-o deschizatura si imi arata in zare, departe, o cladire din piatra, asemanatoare castelelor din povesti, avea 2 turnuri inalte, care nu se vedeau unde se termina, caci erau acoperite de nori, atat erau de inalte. Si chiar nu stiu ce mi-a zis. "
Zidurile alea,inseamna paguba.Vei suferi o paguba.Inalta,ca zidurile. Laughing
Castelele inseamna aventuri.Te aventurezi dar,esti baftoasa si protejata... Razz scapi...prin crapatura. drunken
La serviciu vei avea unele satisfactii...
Sunt sumare visele... Sad
..............
Al treilea e de rau.Vei avea necazuri.
"Visez ca merg tot cu cineva alaturi, pe care nu il vad si intalnesc in cale pereti imensi. Dar nu sunt din piatra, din zid, sunt din panza de paianjen, groasa de cativa zeci de cm, in care sunt prinse mii de insecte, multe necunoscute. E ca o planeta plina cu din astea, iar eu trebuia sa trec de ele. Ieri noapte am visat ca aveam pe picioare, de la genunchi in sus, numai gandaci negri, luciosi, pe sub pantaloni scurti, mari de vreo 3-4 cm, care stau cu picioarele lor infipte in carnea mea si le simt cum inteapa caci sunt fixate bine. Eu ii tot scot, iar persoana care e cu mine,un barbat, intinde mana sa ii ia de la mine. Si am tot dat jos din ei, si se desprind atat de greu si e dureros, inteapa foarte rau. Asta a fost cam scarbos ."
Evil or Very Mad Paguba.Capcane.Suparare.Mare...
Atenta la accidente.
Ai un protector dar nici el nu te va putea ajuta prea mult.

"


Ultima editare efectuata de catre Ambra in Dum Ian 09, 2011 9:20 pm, editata de 1 ori
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de darina Dum Ian 09, 2011 4:37 pm

Buna! Acum cativa ani am avut un vis, destul de ciudat pentru unii dar foarte real si cu un mare impact pentru mine.
Eram foarte suparata in acea perioada. Am visat acoperisul unei Biserici, Crucea care era invaluit intr-o lumina puternica iar pe acest fundal o voce imi vorbea si ma linistea, imi spunea ca totul va fi bine. Era vocea unei femei, am simit o stare de bine, liniste cum n-am mai simtit vreodata. M-am trezit si am stiut ca era Maica Domunului cea care imi vorbise. Asa am simtit.
Ceea ce e interesant e ca, m-am cununat intr-o Biserica al carei acoperis e identic cu cel din vis. Smile

Un alt vis pe care l-am avut zilele trecute. Eram la New York, culmea n-am fost acolo vreodata. Ma plimbam pe strazi, admiram cladiri, eram tottal absorbita de ceea ce vedeam. Apoi, am ajuns la o strada/drum care era pe un deal, adica trebuia sa urc. Era atat de greu de urcat incat fizic eram extenuata, urcam urcam si deodata mi s-a facut rau si am inceput sa vomit. Senzatie tare aiurea. Plus ca mai erau oameni pe acel drum si ma priveau cu mirare si cred, dezgust.

Daca exista pareri vis a vis de aceste vise, sunt binevenite. Multumesc! Smile

darina
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 19
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Dum Ian 09, 2011 9:07 pm

Biserica inseamna fericire.Vei trai in liniste si vei avea un viitor stralucit.
Cineva te va dezamagi,totusi...
...........
O schimbare,revolta...
Esti norocoasa.Vei izbindi in ceea ce ti-ai propus.
Atenta ,la o paguba. Basketball
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de darina Dum Ian 09, 2011 9:16 pm

Multumesc pentru raspuns! dezamagirea a avut loc insa datorita ei, sunt acum aici, citesc tot felul de lucruri despre spiritualitate si parca imi descoper o alta latura.

Un alt vis, mama si una dintre surorile mele, veneau sa ma ia dintr-un loc unde eram cu sotul meu, eram certati sau ceva de genul. Si mergeam cu ele pe un drum, iar pe marginea drumului erau pomi cu verdeata cu fructe, struguri. Culegeam si tot mergeam impreuna.

Mai visez, zapada. Alb.

Nu vreau sa crezi ca fortez nota, cand ai timp, cand doresti poate-mi spui cateva cuvinte si despre asta. Mersi.


darina
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 19
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Dum Ian 09, 2011 9:26 pm

Cearta...dar,va fi bine. scratch Mama e semn bun....
Sanatate si belsug dar,vei avea parte si de lacrimi (struguri) pe drumul vietii tale.
E ceva karmic.Nu poti ocoli...
Mergi la biserica si roaga-te sa iesi cu bine din toate astea.
Zapada inseamna vesti bune.Daca erau nameti,vei calatori in strainatate.
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de darina Dum Ian 09, 2011 9:31 pm

Mda. Lacrimi tot am de un an si ceva. Am mers o perioada la Biserica, saptamanal. O sa-mi reiau activitatea. Multumesc mult de tot!

darina
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 19
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de tataie Mier Ian 12, 2011 6:32 pm

Multumesc frumos, Ambra. Te plangi de ...pomelnic?!? Pai, de ce ma provoci, zicandu-mi ca visele sunt "sumare"? Smile
Nu am avut (inca) nici un necaz, mi-e mai bine ca oricand si ma bucur marunt si repetat de toate cate-mi apar in cale.
Despre cladirea aia inalta facea vorbire si David Wilcock, cateva secunde, intr-un documentar de 4 ore Smile
Promit ca data viitoare sa ma rezum la un singur vis, dar bine detaliat Laughing
tataie
tataie
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 17
Puncte : 17
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Joi Ian 13, 2011 9:40 pm

De unde stii ca nea' David facea referire la "cladirea aia" din visul tau si nu la alta? lol! Nu e doar un caine scurt de coada.
N-are rost sa mai spun ca doi oameni pot privi acelasi lucru si pot vedea ceva diferit,nu ? drunken
Pomelnicul poate avea lungime dar,ma deranjeaza cind are in continut mai multe vise pentru ca nu sunt o experta in folosirea pc-ului si-mi vine greu sa vizualizez si sa postez in acelasi timp;nu are rost sa dau "quote" peste tot pomelnicu' ca sa raspund.In fine,ma descurc greu....scratch
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de vali Vin Ian 14, 2011 1:26 pm

hai sa iti zic,

fratimiu face un bebe si io ii sint nas , (asta e si in real) si ma apuca frustrarili ca io nu am bebe si gasesc o tante ne iubim si ramane insarcinata , dar se intampla niste evenemente si tre sa plecam ,parca era razboi parca nu si asta se intampla in cateva zile (zile nu luni) so plecam si undeva pe un damb tre sa nasca, zic ete na dabea a ramas si acum si naste ma duc sa caut un loc si gasesc o sura , o duc acolo si o ajuta sa nasca veterinarul ma invart eu ceva timp ma intorc si imi zice ca a nascut 8 bebe mi-a stat mintea ca nu avea burta nu alea alea , ok luam copii ne intoarcem acasa , care nu mai e casa care o stiu eu e si in alta zona a bucurestiului , acasa se aseaza in pat si incepe sa tipe si mai naste un copil , deci 9 si sa nu iti zic ca fiecare copil era indian asiatic , negru , alb, in fine , il duc pe ultimul bebe langa ceilalti si imi aprind o tigara ( io nu fumez ) dupa un timp vine nevastamea si zice hai sa ducem copii la gradinita , stai bre ca dabea ii nascusi mai intai la cresa daca e apoi gardinita , ma duc cu ea si copii erau deja la 3-4 ani si vorbeau ( romaneste toti) zic ok , ma mai invart si vine cineva pe la mine si nevasta pleaca ( nush cand a plecat si cu cine ) si aud clacsonul unei masini ma duc cu omu pe balcon si vad copii mei pe la 9-10 ani aranjati , coafati ... si nevasta zice nu te-ai imbracat ca tre sa mergem la nunta si a sunat ceasul .hai , ia zii ca io is in ceata si e groasa .
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Vin Ian 14, 2011 7:43 pm

Fratele din vis e semn bun; si-n dragoste...si-n afaceri.Fata, inseamna dragoste.Cemai... drunken
Mi-e cam neclar daca stiai doar ca ai facut dragoste cu ea ori,erai linga ea,in pat,dormind;ca e niscai diferenta de nuanta...
Daca dormeai linga ea inseamna, neplaceri in dragoste.Ce zisei,dragoste ...cu nabadai! Very Happy
Copil mic inseamna necaz.Vartos! lol!
Copiii astia,conteaza mult ce faceau:rideau,plingeau? scratch
Shura aia,daca era de fan,atentie,ca te vor prada hotii. Basketball Daca era de paie,vei avea o mare bucurie.
Pat inseamna boala.Nastere inseamna cinste si belsug.
O poveste de dragoste cu nabadai,cum iti spusei. drunken Cu bune si rele...
Cifra 8 se refera la viata lumeasca,la darul ocrotirii...la aventura si noroc.
Cifra noua,e o cifra puternica,magica,multiplul lui 3,cifra perfectiunii.Reprezinta dezvoltarea suprema,spirituala si intelectuala.Vesti bune,iata:"cresti", evoluezi.drunken
Este cifra iubirii.Nu,a dragostei.A iubirii. drunken
Nunta inseamna voie buna dar,de scurta durata.
Ehehe...aventuri,dragosteli,indragosteli...cu nabadai! drunken
Razz Stai atent coane,pe unde umbli si ce faci ca ... scratch pensie alimentara ... scratch la noua... lol!
Dar,ce dracu'... scratch era scroafa femeia aia?


Ultima editare efectuata de catre Ambra in Vin Ian 21, 2011 8:15 pm, editata de 2 ori
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de vali Vin Ian 14, 2011 7:46 pm

merci bre sa cresti mare si sa ne mai tilcuiesti vise Smile btw era mai mult shopron si erau baloti de paie si ea a nascut pe paie , copii erau fericiti si se jucau si erau perechi , al 9-lea era alb.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de tataie Vin Ian 21, 2011 4:32 am

Vali, nu-mi opti lua placerea sa ma amestec si eu in visul tau Razz
Visandu-ti fratele, poti fi avizat ca trebuie sa impartasesti anumite privilegii, afectiunea.
Razboiul este simbolul autodistrugerii. El reprezinta neputinta de acceptare a realitatii, o lupta impotriva ta insuti, ori nevoia de a-ti impune vointa fata de cineva, cu consecinte care iti pot fi daunatoare.
Treaba cu sura, cu paiele poate dezvalui ca o schimbare pe planul confortului material este in curs de pregatire.
Daca ar fi fost un grajd, arata necesitatea de a lua la cunostinta ca o problema cu care te zbati isi are izvorul in comportamentul tau nepotrivit, bazat pe instinct.
Graviditatea evoca posibilitatea concretizarii unui proiect, o situatie care va lua sfarsit, cu finalizare in favoareea ta.
Nasterea simbolizeaza o schimbare radicala a ta, o totala reinnoire a structurii personale, o noua etapa in viata, realizarea concreta a unei decizii.
Daca nastea in pozitia culcata pe spate, indica neputinta de a controla o situatie. Daca era pe burta, resemnare si inclinare spre indiferenta. Daca era in picioare, dezvaluie faptul ca reinnoirea va avea loc in totala armonie cu tine insuti.
Faptul ca nu cunosteai sexul copiilor, reprezinta idealul, echilibrul perfect al comportamentului. Se zice ca e important de stiut varsta lor, intrucat trebuie vazut ce s-a petrecut in viata ta in ultima perioada (cata varsta au copii). Adica daca copilul e de 6 luni, trebuie sa vezi ce ti s-a intamplat in ultimele 6 luni.
Cifra 8 semnaleaza inceputul sau sfarsitul a ceva care lasa loc unei noi orientari personale, marcheaza inchiderea unui ciclu si inceperea altuia. Este cifra consecintelor bune sau rele ale gandurilor, vorbelor sau actiunilor tale.
Cifra 9 preconizeaza o analiza serioasa a uneia din sferele vietii tale si luarea unei decizii rationale si bine gandite. Simbolizeaza poezia, visele, dar daca acesta aduce armonie, obliga in acelasi timp la prudenta si la meditatie.
Rasele copiilor, in special culoarea pielii lor te pune in fata gradului tau de evolutie. Cu cat pielea este mai deschisa la culoare, cu atat esti mai aproape de lumina. Cu cat este mai inchisa, cu atat trebuie sa lupti contra influentelor negative.
Vezi copilul alb!!
Cuvintele auzite in vis reclama necesitatea desteptarii constiintei, indiferent ca sunt pronuntate de tine sau altii. Exista o diferenta numai pe planul responsabilitatii.
Casa reprezinta starea ta de spirit, viata, sfera de gandire. Era important unde anume erai, in dormitor, la etaj, pivnita…Dormitorul vorbeste de iubiri si de sanatate, etajele superioare reprezinta ideile, modul de gandire, de reactie fata de evenimentele viitoare si modul cum te adaptezi la ele, parterul – reprezinta tot ce este concret, proiectele care urmeaza a fi realizate.
Patul simbolizeaza domeniul afectiv.
Fumatul reprezinta stimularea inteligentei si a bucuriei de viata. Asta inseamna ca suferi de o lipsa oarecare in desfasurarea normala a modului tau de trai, care necesita obligativitatea de a recurge permanent la un stimulent, fara de care nu poti manifesta adevarata ta vioiciune de spirit, inteligenta, intelegere.
Faptul ca venea in vizita cineva, este doar un semn de prietenie si de protectie.
A sta pe balcon este dorinta de a fi luat in consideratie, de a fi admirat.
Claxonul doar iti semnaleaza existenta unui pericol in conduita ta.
Hainele sunt aparentele care ascund propria personalitate ori realitatea ta interioara, influentele care actioneaza asupra aspiratiilor sau chiar emotiile necunoscute. Este important sa intelegi de ce te servesti de aparente sau de influente. Machiajul este nevoia de a denatura adevarul sau realitatea despre tine insati, fata de ceilalti. Ia vezi tu ce gafa oi fi facut!!
Parul este simbolul amintirilor trecutului. In functie de cum arata, reprezinta ceva.
Daca e vorba de 10 ani, 10 defineste armonia totala, echilibrul perfect. Marcheaza calmul, pacea interioara. Implica destinul si te obliga la o optiune decisiva cu repercursiuni asupra intregii tale vieti.
sunny
Sper ca nu te-am bagat in ceata fara in structiuni de zbor bounce
tataie
tataie
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 17
Puncte : 17
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de vali Vin Ian 21, 2011 7:34 am

ba da , da o idee cum vezi situatia nu doar interpretarea difeitelor aspecte.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Vise... - Pagina 3 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum