Subvers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vise...

+10
tataie
luminos1
Elias-Artistul
Atena
Leu79
jean
iuliachristaL
Crystalin
vali
Ambra
14 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Mier Ian 20, 2010 7:11 pm

Viermii inseamna timp ploios. Basketball
Daca sunt viermi de matase inseamna cistig. lol!
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Mier Ian 20, 2010 7:15 pm

Leu79 a scris:aurul era in vis, normal Razz
No Pierderi. Basketball Te asteapta o perioada de lipsuri din cauza nechibzuintei.
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Joi Ian 21, 2010 4:53 pm

Asta nu-i un vis;si nu e nimic de interpretat.E o realitate.
Daca intr'adevar ai visat asta,s-a vrut o comunicare urmare a altui vis-initiere.Leaga-le.
Si eu am vise in care sunt invatata...multe.Nu face publica invatatura respectiva;ti-e daruita doar tie.Facind-o publica o vei pierde.
"...in taina imi vei cere iar Eu in taina iti voi da"- remember? Rolling Eyes
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de luminos1 Joi Ian 21, 2010 5:17 pm

multumesc!
poate am gresit postind, am sters intre timp, dar m-am gindit ca poate folosi si altora
cred ca nu sunt singura care-si pune intrebari, nu m-am gindit ca e visul meu personal si mie se aplica numai mie, dar probabil ai dreptate, e calea fiecaruia
multumesc inca o data si o zi minunata sa ai!
luminos1
luminos1
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 137
Puncte : 186
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/05/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Joi Ian 21, 2010 8:54 pm

scratch Aoleo! Nu trebuia sa stergi...acum,ca postasei.O sa-mi ia Vali jugulara.
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de vali Vin Ian 22, 2010 8:11 am

Very Happy deja nu o mai ai Very Happy glumeam e postarea ei o poate sterge .

nush de ce toata lumea ma vede bau bau Very Happy
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de jean Dum Feb 07, 2010 1:38 am

O rog pe Ambra sa-mi dea un semn daca a primit mesajul meu privat

jean
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 14
Puncte : 18
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/08/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Crystalin Mar Apr 27, 2010 7:20 am

In noaptea de 22 spre 23 aprilie, am avut urmatorul vis:
intr-o jumatate de spatiu a sufrageriei mele (in jumatatea estica) aveam o masa lunga, decorata cu farfurii pline cu mancare traditionala romaneasca la care stateau prietenii mei cei mai buni, iar in jumatatea vestica era o biserica plina cu altare la care "serveau" preoti cunoscuti (prieteni apropiati) si necunoscuti plus f multa lume. Unul din preotii necunoscuti avea un discurs f inflacarat despre...nu mai stiu ce No si eram f intrigata de faptul ca f multi oameni doreau sa vorbeasca cu el. In unghi drept cu acest preot si altarul lui era un alt preot calugar (necunoscut), singur care statea langa rama goala a unei icoane a Maicii Domnului, calugar pe care l-am intrebat cine este preotul vorbaret si mi-a raspuns ca este un preot nou pe care il cheama Avram Avramovici si ca este f iubit de enoriasi. Apoi l-am intrebat unde este icoana Maicii Domnului pt ca este icoana mea cea care lipseste si mi-a spus ca o luase un al preot (bun prieten de al meu) pt ca simtise ca ca este incarcata cu ceva "necurat" de cineva care imi face farmece si o va aduce dupa ce va face niste rugaciuni speciale.
Voi intelegeti ceva? confused
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Joi Apr 29, 2010 6:21 pm

Crystalin a scris:In noaptea de 22 spre 23 aprilie, am avut urmatorul vis:
intr-o jumatate de spatiu a sufrageriei mele (in jumatatea estica) aveam o masa lunga, decorata cu farfurii pline cu mancare traditionala romaneasca la care stateau prietenii mei cei mai buni, iar in jumatatea vestica era o biserica plina cu altare la care "serveau" preoti cunoscuti (prieteni apropiati) si necunoscuti plus f multa lume. Unul din preotii necunoscuti avea un discurs f inflacarat despre...nu mai stiu ce No si eram f intrigata de faptul ca f multi oameni doreau sa vorbeasca cu el. In unghi drept cu acest preot si altarul lui era un alt preot calugar (necunoscut), singur care statea langa rama goala a unei icoane a Maicii Domnului, calugar pe care l-am intrebat cine este preotul vorbaret si mi-a raspuns ca este un preot nou pe care il cheama Avram Avramovici si ca este f iubit de enoriasi. Apoi l-am intrebat unde este icoana Maicii Domnului pt ca este icoana mea cea care lipseste si mi-a spus ca o luase un al preot (bun prieten de al meu) pt ca simtise ca ca este incarcata cu ceva "necurat" de cineva care imi face farmece si o va aduce dupa ce va face niste rugaciuni speciale.
Voi intelegeti ceva? confused
Foarte complex si interesant visul tau.
Masa e un semn bun.O reuniune.Vor urma zile frumoase si fericite.Bunastare asigurata... posibil,de o mostenire.Vei dezvalui o taina care iti apasa pe suflet,legata de o despartire...
Cinste mare vei avea dar,nu te lasa amagita de tot ce straluceste...caci,vei fi supusa multor ispite.Si diavolul va predica din amvon.Undeva,la originile tale exista un...ghid,un conducator...cineva spiritual care,ti-a influentat viata.Si aici,e de vazut...
Despre numele amintit,iti poate spune mai multe...numerologia.Si biblia.Sau,daca te incumeti...kabala.Rabdare si tutun sa ai.
Vei avea clipe de cumpana dar,le vei depasi usor.Un cistig,iti va aduce consolare dupa o ...pierdere.Maica Domnului inseamna mingaiere si protectie.Iubirea te va ajuta.Credinta te va salva.Nu te indeparta de ele si nu- pierde nadejdea caci,inainte de a construi trebuie sa darimi asa ca nu te speria;vei pierde dar,vei cistiga in compensatie pe alta parte.
Te vor coplesi amintiri duioase...
Intrebare:ti-a murit cineva drag? Rolling Eyes Scz...


Ultima editare efectuata de catre Ambra in Mar Mai 04, 2010 5:17 pm, editata de 1 ori
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Crystalin Joi Apr 29, 2010 9:52 pm

Multumesc f mult, Ambra! Nu stiu sa fi murit cineva drag. Parintii mei sunt decedati de multisor, frati, surori nu am...prietenii apropiati sunt inca in plan terestru, sanatosi si voiosi...sper sa nu plece prea curand. Smile Incaodata,multumesc!
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Crystalin Joi Apr 29, 2010 10:02 pm

Am uitat sa-ti spun ca am un ghid spiritual ... care mi-a aparut de cateva ori in vis, in momente cruciale ale existentei mele. Seamana cu Mosul din Carpati, un batran de inaltime medie, cu toiag si haine albe si bineinteles...nelipsita barba alba si lunga, ochi negri, privire patrunzatoare si f stiutoare. Nu stiu cum il cheama, nu am incercat niciodata sa comunic cu el pt ca imi este rusine de cate nazbatii am facut si mai fac si stiu ca nu este de acord. Embarassed
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de vali Lun Mai 03, 2010 5:00 am

vezi zalmoxe !
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Crystalin Lun Mai 03, 2010 8:37 am

Nu ar fi exclus dar nici nu indraznesc sa ma gandesc. Embarassed
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Mar Mai 04, 2010 6:09 pm

Ai auzit de "moshu'" romanilor? Rolling Eyes Esti o norocoasa daca ti se arata...fie,si in vis.
Mai precis,ai auzit de Petrache Lupu?
E mai mult decit un simplu ghid spiritual ,"moshu'"...
Nu te teme.Comunica cu el.E protectorul tau.Posibil,ai dai mult de furca Razz dar,el,sigur nu te judeca.
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Crystalin Mar Mai 04, 2010 7:14 pm

Chiar asa imi vine sa-l si numesc: Moshul Very Happy . Nu-mi este frica de judecata, pur si simplu stiu ca nu se bucura cand fac nazbatii si de fapt stie ca fac parte din lectiile mele dar ... deh... Smile . Multumesc frumos pt. informatie. Nu stiu prea multe despre Petrache Lupu. O sa caut. Pupici si o zi buna,buna I love you
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de tataie Mar Iun 15, 2010 7:19 pm

O ho ho...dragut topic! Mie imi este aproape imposibil sa imi expun visele. Lumile pe care le vad nu le pot descrie in prea multe cuvinte cunoscute. Dar am si vise ce pot fi transpuse in text.
Unul a inceput cam asa: stateam pe pat si asteptam sa mi se faca somn. Deodata ma ridic si ma minunez si eu de ce-mi veni sa fac asta. M-am trezit cu doua lumini puternice de-a stanga si de-a dreapta mea, mult mai inalte decat mine. Nu ma atingeau, doar ma flancau umar la umar, iar eu ma ridicasem si ieseam "pe geam", coltul din stanga sus. Am privit repede inapoi si m-am vazut tot pe pat, intinsa. M-am supus miscarii inspre Sus si ... surpriza mare! Nu am ajuns prin ceruri sau ce ar fi trebuit sa fie sus, ci m-am trezit ca sunt pe un coridor lung si foarte ingust (cam un metru), care avea de o parte si de alta doar celule cu gratii, ca la inchisori. Am inaintat si am vazut cum printre gratii se strecoara maini ale celor dinauntru. Imi cereau ajutor, dar nu in cuvinte. Gemeau si urlau cumplit. Eu ma feream sa nu ma atinga, intrucat ajungeau la mine. Am zarit ca mainile apartineau unor trupuri in descompunere. Am vazut cum acei oameni sufereau crunt si le pica incet carnea de pe ei, ca si cum era roasa de viermi sau atinsa de o boala necunoscuta. Apoi am auzit zgomot, un tropait si am simtit cum ei se agita. Atunci am fugit inainte catre capatul culoarului, unde zarisem o scara. Am facut greseala sa ma uit in spate si am vazut niste aratari, care alergau dupa mine in stilul maimutelor. Adica pe picioarele din spate, dar ajutandu-se si cu cele din fata, care pareau niste maini mai lungi. Aveau si coada chiar lunga, iar fata lor era ciudata, ceva intre om si animal. Am tot alergat si am inceput sa urc scara la care ajunsesem in final. Fix pe ultima treapta, una din aratarile alea m-a prins de picior.Am lovit si am reusit sa ies. Eram pe un camp mare doar cu iarba, fara flori. Am privit in jur si am zarit un munte, cu o grota. Am gandit sa merg acolo, si eram impacata ca am scapat. Dar, surpriza, aratarile puteau iesi pe acea gura de canal si chiar sa alerge pe acel camp. Era ca un fel de teren neutru. Atunci am continuat fuga pana la gura grotei, si m-am aruncat in ea cu capul inainte, caci erau atat de aproape incat le simteam respiratia in ceafa. Ei s-au oprit la intrare, iar pe mine m-a invaluit o caldura albastruie atat de linistitoare, cum greu gasesc cuvinte sa o exprim. Acolo erau niste persoane ce pareau in varsta, imbracati cu haine lungi, in genul calugarilor, iar pe cap aveau acea gluga si stateau cu mainile impreunate in dreptul pieptului. Faceau un cerc in jurul focului. Erau uimiti cum am ajuns acolo. Parea ca este prea devreme, si ca m-ar fi asteptat, dar nu acum. Am privit in jur si am vazut oameni fericiti, impacati care se plimbau fara sa atinga pamantul, printre flori si pasari. Apoi mi-am indreptat atentia asupra focului acela si am inteles ca acele persoane, barbati toti, vreo 9 - 12, se sfatuiau in legatura cu mine. Era ca si cum puneau ceva la cale, dar de bine. Atunci am avut in gand ca acel foc este focul care arde vesnic. M-am trezit dimineata si nu am reusit sa uit acest vis nici pana azi. La vremea respectiva am dat eu o explicatie insa mereu este loc si de alte pareri.
Apropo, acel camp cu acea iesire din tunelul acela, ce semana cu o gura de canal, a revenit in vis, peste 13 ani, zilele trecute. Eu eram deja pe camp si doar am luat capacul si am vazut din noou acele maini intinse catre mine, care cereau ajutor. Mainile erau, insa altfel, rosii precum jarul. Ca si cum arsesera vesnic. Am incercat o parere de rau pentru ei, caci nu am intreprins inca nimic pt a-i ajuta si apoi m-am trezit. Am si acum un gust amar si ma gandesc ca erau doar vreo 4-5. Puteam face ceva.
tataie
tataie
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 17
Puncte : 17
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Crystalin Mier Iun 16, 2010 8:45 pm

Visele aduc: o intelegere a problemelor care s-au ascuns adanc in mintea noastra sau sa ne ofere sugestii in rezolvarea problemelor care ne preocupa, un mesaj, indrumare.... Eu iubesc visele Laughing chiar daca uneori se numesc cosmaruri, mereu aflu cate ceva despre mine, lumi, entitati...
Ai vise interesante, te poarta in alte lumi si ai ghizi spirituali puternici. Cred ca acest vis a avut loc intr-o perioada premergatoare momentului deschiderii tale spirituale sau la inceput (parerea mea). Este clar ca cele doua lumini erau doi dintre ghizii tai spirituali. Coridorul pe care ai mers este un plan astral de vibratie redusa, un loc in care sunt adunate spiritele a caror vibratie corespunde acestui plan. Ai schimbat planul cand ai ajuns pe camp, iar apoi in grota. Batranii sunt tot protectorii tai, iar focul poate simboliza chiar viata ta. Cred ca acestia iti sunt rude si vegheaza asupra ta.
Este posibil ca perioada in care ai avut acest vis sa fi fost una mai agitata, in care te simteai singura sau nu simteai membrii familiei aproape de tine.
Cred ca ai preluat ceva din karma familiei si este un semn ca ar trebui sa te rogi o perioada pentru iertarea pacatelor mosilor si stramosilor atat din linie materna cat si din linie paterna, cunoscuti sau necunoscuti, de acum si alta data (parca asa era altgoritmul recomandat de Comandor). Cam asa interpretez eu visul tau. Faptul ca a revenit ceva din visul precedent este un semn ca mai ai de lucru cu trecutul.
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de tataie Mier Iun 16, 2010 9:49 pm

Da, mai am de lucru cu trecutul. Inca mai iau bataie in vis de la arhangheli, sau cel putin asta a fost impresia mea ca erau. La fiecare lovitura cu catul palmei (ca in karate) pe coloana, zona lombara, celalalt - care ma tinea de o mana - imi cauta prin gura si imi mai scotea cate o ata (cu noduri). M-am trezit in dureri care au persistat cateva ore bune. Poate si pentru ca amandoi au batut cam mult la mine. Iar durerea suportata nu poate fi descrisa in cuvinte. Era ireal de crunt. Dar, cum ziceai si tu, cred ca incep sa iubesc visele Smile

Cele mai dureroase vise (la propriu) au fost cele in care am murit in felurite chipuri: de arma de foc, de sabie, ori lasat in agonie. Moartea am simtit-o atat de real de fiecare data. E cam ciudat sa iti simti viata scurgandu-se incet incet, sa vrei sa mai faci ceva si sa ramai inert. De atunci mi-am propus sa aprofundez libera miscare si decizie in vis. Ca sa ma pot trezi cand doresc, uff!

In ceea ce priveste parerea ta despre visul postat anterior, iti multumesc. Eu avusesem pe atunci o alta intrerpretare. Credeam ca plimbarea prin diferite dimensiuni a fost pur informativa. Pentru a le cunoaste. Mintea mea prelucra datele la modul simplu: am vazut iadul si raiul si cam ce e intre. Probabil eu am venit din primul si mi se ofera sansa ca in viata asta sa reusesc sa acced cumva in alte sfere, mai inalte si mai luminoase Smile
Ma bucur ca pot da un alt inteles celor visate atunci. Nu m-as fi gandit ca focul acela pazit, pe care eu il credeam vesnic, ar fi chiar viata mea.
Cu prima ocazie mai scriu despre un vis a carui amintire ma tulbura si acum. Si am certitudinea ca voi primi o cu totul alta parere de luat in seama. Mersi frumos.
tataie
tataie
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 17
Puncte : 17
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Crystalin Mier Iun 16, 2010 10:56 pm

Eu stiu ca Arhanghelii devin razboinici numai cand este necesar si de obicei cu entitatile care creaza dezarmonii. Crezi ca ai fi o astfel de entitate? Iar atunci cand o fac folosesc doar lumina. Din ceea ce am simtit, citind ceea ce ai scris, nu ar fi vorba de Arhangheli ai Luminii. Referitor la visele in care mureai, sunt sigura ca in vietile anterioare ai avut parte de astfel de situatii, iar amintrirea lor inca o porti cu tine. Spor la visat ... dar frumos. Smile
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Atena Lun Iun 28, 2010 3:01 pm

tataie a scris:O ho ho...dragut topic! Mie imi este aproape imposibil sa imi expun visele. Lumile pe care le vad nu le pot descrie in prea multe cuvinte cunoscute. Dar am si vise ce pot fi transpuse in text.
Unul a inceput cam asa: stateam pe pat si asteptam sa mi se faca somn. Deodata ma ridic si ma minunez si eu de ce-mi veni sa fac asta. M-am trezit te in dreptul pieptului...........

Interesant vis, numai ca asta e dedublare si nu vis. Persoanele pe care le vedeai suferind erau parti ale contiintei tale care sunt imbuteliate in egouri. Egourile pentru a supravietui ne fura din constiinta. Acele maimute sunt egourile tale si ele chiar sunt reale. Faptul ca fugi de ele nu te va ajuta sa scapi, ele trebuie distruse pentru a-ti elibera contiinta. Cei 12 sunt parti ale fiintei tale (vezi cei 12 apostoli) care probabil ca au un plan pentru tine. Lumina albastra reprezinta iubirea iar focul vesnic este Christosul particular, in jurul caruia partile fiintei stateu adunate.

Impresionant! Pacat ca nu ai realizat ca te-ai dedublat, ai fi putut face multe lucruri interesante si ai fi putut culege informatii:)
Atena
Atena
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 26
Puncte : 23
Reputatie : -3
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 43

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de tataie Joi Iul 08, 2010 5:03 pm

Multumesc pentru interpretare, Atena. Cunoasterea mea de atunci era aproape zero, eram un simplu observator. Nu stiu sigur nici acum daca as putea aduna informatii. Eu ma bazez mult pe intuitie, de aici si bajbaiala ce-mi da ocol.

Un alt vis care m-a marcat a fost cel in care simteam ca am un privilegiu. Mergeam cateva persoane pe o strada obisnuita, cu case obisnuite, construite in stilul celor de la noi. M-am vazut urmand pe cineva, eu facand parte dintr-un grup. Am trecut pe langa o casa lunga, doar cu parter, situata cumva langa o statie de autobuze. Era parcat si un camion putin inainte. Am intrat acolo si cel pe care il insoteam era gol, cu toate ca nu ii vedeam goliciunea decat pana la piept si picioarele de la genunchi in jos. Am intrat in prima camera si i s-a adus un vas cu apa, unii il spalau picioarele si il pregateau pentru a-l imbraca. Toti erau tacuti, fiecare stia ce are de facut, inclusiv eu. Eu asteptam cu niste prosoape in maini si verificam, privind pe fereastra, cati oameni s-au adunat la poarta, pentru a-l vedea. Faceam asta foarte des, dar cu o multumire profunda ca totul este in regula. Ii mai priveam chipul din cand in cand. Era un tanar slab, bland, tacut, de vreo 30 de ani, saten si cu parul ce-i atingea umerii. Statea pe un scaun simplu, din lemn, ca cel de bucatarie, acceptand tot ce i se intampla. L-au imbracat cu haine curate si apoi am iesit cu el si cu toti ceilalti spre multimea adunata. Stiam ca este Iisus si ca venise inca o data. Nimeni nu a vorbit, dar tacerea aceea ne-a spus multe. Daca as vedea acea casa alb-galbuie, doar cu parter, colt cu o statie de autobuz, as recunoaste-o. Tot ce am spus in vorbele astea nu face nici 0,1% din sentimentul trait. Toata linistea, iubirea si maretia simtite in vis si-au pus amprenta destul de accentuat. Cat mi-as fi dorit sa continue acel vis Smile
tataie
tataie
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 17
Puncte : 17
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Atena Vin Iul 09, 2010 3:34 pm

Si acest vis este foarte simbolic. Pentru a-ti incarna Christosul trebuie sa-ti fabrici corpurile solare (vezi hainele cu care trebuia sa-l imbraci). Corpurile tale solare sunt hainele Christosului. Astfel poti deveni un christificat, cum a fost Iisus. In alte vieti sigur ai avut tangenta cu ezoterismul si cu drumul initiatic.
Atena
Atena
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 26
Puncte : 23
Reputatie : -3
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 43

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de io Lun Aug 02, 2010 12:49 am

Sotia mea a avut un vis din care a retinut numai agitatia apelor involburate, furtuni, valuri uriase etc.
Ce insemnatate au aceste imagini?
io
io
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 261
Puncte : 281
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/02/2010
Varsta : 64
Localizare : BUCURESTI

http://www.autocunoastere.com      http://celcesunt.blogspot.com

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Joi Aug 05, 2010 6:31 pm

Repet:suparare,necaz,paguba...vesti proaste.Nimic bun. scratch
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de tataie Lun Aug 30, 2010 4:54 pm

Ambra, eu visez preponderent apocalipse Smile
Cea mai impresionanta imagine avuta imi dezvaluia cum, in timpul unui cutremur de proportii uriase (in care nu mai exista gravitatie), scoarta pamantului forma prin incretire alte si alte forme de relief, in timp ce blocuri de locuinte parca se ascundeau in strafunduri, alunecand incet inspre miezul pamantului. Eu priveam cu ciuda, plutind si neputand face nimic. Vedeam totul ca din interiorul pamantului si nu doar un spectacol de suprafata. Straturi de roca peste alte straturi de roca. exact ca intr-o sectiune pe care cineva a facut-o pentru a putea analiza o "felie" din Pamant.
Si acum ma intreb cate mii de civilizatii au disparut complet, dar noi stim doar de cateva, intrucat ... asta a ramas la suprafata ca noi sa le gasim...
tataie
tataie
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 17
Puncte : 17
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 2 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum