Subvers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vise...

+10
tataie
luminos1
Elias-Artistul
Atena
Leu79
jean
iuliachristaL
Crystalin
vali
Ambra
14 participanți

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Vise... Empty Vise...

Mesaj Scris de Ambra Mier Sept 02, 2009 1:07 am

Mda... Sleep alea de noapte.Nu,cele pe care ni le facem noi cu ochii deschisi. Wink Alea sunt visuri.
Eu,primesc multe mesaje in vis.Si multe,autentice.D'asta mi-e greu sa nu le cred .
Te tot intrebai ce am cu tine,maestro.Pai,cu amicu' motanu'...cafegiu,mi-ati venit odata....ca niciodata,cu oglinzile si m-ati zgindarit.
Mai si jubilati:"o omor?"
"Neeea..."
scratch Poate ma insel eu dar,nea' Dragos nu-i strain de asta.Ma insel? Rolling Eyes
Ar fi culmea! Si asta, doar daca cineva v-a furat identitatea.
E posibil...nu zic nu.Oricum,un "zburator"...care,se da la plexul meu. Cool


Ultima editare efectuata de catre Ambra in Mier Sept 16, 2009 9:36 pm, editata de 1 ori
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de vali Mier Sept 02, 2009 3:10 pm

ti-am zis si iti repet cand dau anunt ca sa se stie cine si de ce . nu mi-ai dat motive sa dau . eu lupt precum samuraii pe fata scot sabia imi declar identitatea si lovesc .
btw eu am scut in oglinda asa ca daca ai gandit urat la adresa mea si ai dat dupa mine sa intors precum bumerangul , asta nu inseamna ca am dat eu desi aparent asa apare.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Crystalin Mier Sept 16, 2009 6:35 am

Stie careva sa interpreteze vise?
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de vali Mier Sept 16, 2009 9:22 am

Ambra si chiar imi place cum le inyerpreteaza.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Crystalin Mier Sept 16, 2009 2:54 pm

Ok...Incercati sa-mi explicati urmatorul vis, va rog frumos!

Intalnire cu o parte din familia mea. Toti decedati:tata, mama, fratele tatalui si nevasta acestuia plus alti membrii ai familiei, toti din partea tatalui (toti decedati). Din cate imi amintesc era o intalnire la masa si avea loc o discutie intre mine si rudele tatalui meu dar si cu mama mea, discutie in care le reprosam ca nu-mi povestisera mai multe despre tata. Eram foarte suparata pe ei pt ca nu-mi spuse-sera despre faptul ca tata a fost primul om care a calcat pe luna impreuna cu un echipaj sovietic. Apoi i-am reprosat tatalui meu ca nu m-a luat niciodata cu el in avion, ca nu a zburat cu mine. In urma acestui repros, tata m-a suit intr-un planor si ma plimbat in cer, cer cand senin cand inourat si eu ii ceream sa faca tot felul de figuri acrobatice cu avionul dorind sa-i demonstrez ca nu-mi este frica sa zbor cu el.
M-am trezit plangand, plangand de dorul lui si tuturor celor dragi dar vecini cu Divinitatea.
Atat!
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de iuliachristaL Mier Sept 16, 2009 7:24 pm

da voi toti de pe forumul asta aveti puteri paranormale si numai eu nu? in afara de intuitie nu am altceva si nu mi se pare corect!!! ce inseamna cand visezi lumanari aprinse ...se ruga sormea ptr casnicia lu fratemeo si a lu cumnatamea si erau puse(lumanarile) pe un pat cu lenjerie rosie ...asta am visat alaltaseara ca ieri a fost cununia civila a lu fratemeo .
iuliachristaL
iuliachristaL
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 136
Puncte : 169
Reputatie : 5
Data de inscriere : 26/08/2009
Varsta : 37
Localizare : galati

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Mier Sept 16, 2009 9:54 pm

iuliachristaL a scris:da voi toti de pe forumul asta aveti puteri paranormale si numai eu nu? in afara de intuitie nu am altceva si nu mi se pare corect!!! ce inseamna cand visezi lumanari aprinse ...se ruga sormea ptr casnicia lu fratemeo si a lu cumnatamea si erau puse(lumanarile) pe un pat cu lenjerie rosie ...asta am visat alaltaseara ca ieri a fost cununia civila a lu fratemeo .
Mare pericol ,o boala...ceva, legat de chakra 1.
Posibil,o dragoste in pericol.Farmece... Rolling Eyes
Semne bune,posibila sansa doar, prin rugaciune.
Oricum,mare pericol!
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de iuliachristaL Mier Sept 16, 2009 10:43 pm

da nu cred ca imi face mie vreo careva farmece:( ca doar era visul meu sau te referi la casnicia lor? Sad intr-adevar fratemeo are niste probleme si e stresat da ce legatura ar avea cu casnicia?Very Happy sa-mi explici mai amanuntit pentru cn farmecele? ptr mn ? ca eu am avut visul?Very Happy
iuliachristaL
iuliachristaL
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 136
Puncte : 169
Reputatie : 5
Data de inscriere : 26/08/2009
Varsta : 37
Localizare : galati

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Joi Sept 17, 2009 8:05 pm

Ei,nu stiu sigur ... scratch
Normal,mesajul visului ti se adreseaza caci,e visul tau.Dar,e posibil sa fie si un avertisment despre ei, dezvaluit tie.
Actioneaza si tu sinergetic. Very Happy "In oala acoperita,nu intra mustele!"
Iar rugaciunea si apropierea de Dzeu nu face rau nimanui.
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de jean Vin Ian 01, 2010 3:17 pm

La Multi Ani! tuturor utilizatorului forumului. Fie ca acest an sa va aduca tot ce aveti nevoie si va doriti!

Rog pe cei care cunosc sa ma ajute sa interpretez doua vise pe care le-am avut la sfarsitul anului trecut:
1. 25/26.12.2009
Stateam, ipreuna cu o multime de oameni, sa traversez un rau cu bacul. Deoarece bacul intarzia, am decis sa traversez tinandu-ma de franghia care dirijeaza bacul de pe un mal pe celalalt. Am traversat mergand pe picioare. Apa mi-a ajuns doar pana la brau, insa curentul era destul de puternic.
Pe majul celalalt era un perete de stanca pe care trebuia sa-l escaladez pentru a merge mai departe. In locul acela a aparut si un batran cu plete si barba alba. Eu am vrut sa-l las sa treaca inaintea mea, sa urce el primul, dar el a facut semne sa incep sa urc eu primul. Escaladarea stancii a insemnat catarare cu mainile libere si, pe alocuri, folosindu-ma de niste scari din lemn pe care le gaseam in drumul meu. Stanca era abrupta, verticala. De batran nu-mi mai aduc aminte sa mai fi aparut undeva, in drumul meu.
La un moment dat, am ajuns la o poteca ingusta, orizontala, pe care am mers pana cand am intalnit o multime de oameni care mergeau in aceeasi directie. Poteca era ingusta, asa ca atrebuit sa stau la coada. Cam aici s-a terminat visul.

2. 28/29.12.2009
Intram printr-un tunel la nivelul al 3-lea al unei spirale (a 3-a spira) care urca de la baza pomului de Craciun pana in varful lui. Eram de dimensiuni reduse, poate mai mic decat un glob de pom. Ornam bradul, dar nu stiu ce puneam in el. Am urcat in spirala pana in varf, unde era un varf de brad de forma ascutita. Spirala era ca o poteca. In brad erau globuri si becuri multicolore. Nu eram singur, dar nu-mi aduc aminte nimic despre insotitor. Am iesit de pe spirala si am reintrat, tot la a treia spira de la baza. Ma intebam de ce neaparat la a 3-a spirala. M-am trezit intr-un miros placut de prajituri facute la cuptor.
Multumesc

jean
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 14
Puncte : 18
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/08/2009

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de vali Vin Ian 01, 2010 3:38 pm

visele sunt oarecum legate intre ele si iti spun ca trebuie sa faci ceva cu chakra 3 , vezi apa pana la brau spirala 3 . in principiu chakra 3 este chakra protectiei , coordoneaza simtul vazului, functionarea sistemului digestiv, stomacului, pancreasului, ficatului, splinei, a sistemului neurovegetativ si producerea insuluinei. este responsabila cu tonifierea generala a organizmului.
asigura statarea de relaxare, diminuarea reactiilor la agenti stresanti si a anxietatii.
asigura capacitatea de concentrare si claritate in gandire.
in plan superior corespunde calmului interior, seninatatii, deschiderea spre lumina si energii superioare.
unii mai sustin ca pe aici se fac si proiectiile astrale. deci , in principiu ar trebui sa lucrezi pe ea
pot sa iti zic ca masurata nu e pe 100 este 87 ceea ce inseamna ca esti supus unor agresiuni.
batrinul semnifica cunoastere poate fi unul din ghizii tai franghia si zidul arata ca tu ai vointa de evoluare ai trecut chiar daca erau curenti , peretele era vertical , ai ajuns totus sus pe munte ,in varful bradului . si ai sa intalnesti alte persoane care au urmat alte cai . ar trebui sa iti deschizi urechile si sa asculti de ghidul tau vezi batranul care ramane si nu ai constientizat cine era insotitorul /ii.
btw prajiturile sunt tot hrana deci tot 3 Very Happy
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Lun Ian 04, 2010 11:44 pm

jean a scris:La Multi Ani! tuturor utilizatorului forumului. Fie ca acest an sa va aduca tot ce aveti nevoie si va doriti!

Rog pe cei care cunosc sa ma ajute sa interpretez doua vise pe care le-am avut la sfarsitul anului trecut:
1. 25/26.12.2009
Stateam, ipreuna cu o multime de oameni, sa traversez un rau cu bacul. Deoarece bacul intarzia, am decis sa traversez tinandu-ma de franghia care dirijeaza bacul de pe un mal pe celalalt. Am traversat mergand pe picioare. Apa mi-a ajuns doar pana la brau, insa curentul era destul de puternic.
Pe majul celalalt era un perete de stanca pe care trebuia sa-l escaladez pentru a merge mai departe. In locul acela a aparut si un batran cu plete si barba alba. Eu am vrut sa-l las sa treaca inaintea mea, sa urce el primul, dar el a facut semne sa incep sa urc eu primul. Escaladarea stancii a insemnat catarare cu mainile libere si, pe alocuri, folosindu-ma de niste scari din lemn pe care le gaseam in drumul meu. Stanca era abrupta, verticala. De batran nu-mi mai aduc aminte sa mai fi aparut undeva, in drumul meu.
La un moment dat, am ajuns la o poteca ingusta, orizontala, pe care am mers pana cand am intalnit o multime de oameni care mergeau in aceeasi directie. Poteca era ingusta, asa ca atrebuit sa stau la coada. Cam aici s-a terminat visul.

2. 28/29.12.2009
Intram printr-un tunel la nivelul al 3-lea al unei spirale (a 3-a spira) care urca de la baza pomului de Craciun pana in varful lui. Eram de dimensiuni reduse, poate mai mic decat un glob de pom. Ornam bradul, dar nu stiu ce puneam in el. Am urcat in spirala pana in varf, unde era un varf de brad de forma ascutita. Spirala era ca o poteca. In brad erau globuri si becuri multicolore. Nu eram singur, dar nu-mi aduc aminte nimic despre insotitor. Am iesit de pe spirala si am reintrat, tot la a treia spira de la baza. Ma intebam de ce neaparat la a 3-a spirala. M-am trezit intr-un miros placut de prajituri facute la cuptor.
Multumesc
Pe fuga:
Vei face,va trebui...sa faci un drum lung,decisiv pentru viata ta.Calatorie lunga si paguboasa.Dusmani,piedici,obstacole de tot felul,vei avea ocazia sa te faci admirat dar vei avea parte si de o rusine;dar,vei izbindi...vei invinge obstacolele intrun tirziu cu ajutorul divinitatii si al unui...protector.
Poteca este viata ta.Nu va fi usoara ... scratch
Vei avea de infruntat multe obstacole.Vei reusi dar,nu mai sus de ...a treia dimensiune.Pina aici iti e permis accesul,puterea...cunoasterea.Esti un spirit tinar sau...cu multe "datorii".Esti atras sau puternic ancorat de lumea materiala,pamint,magnetism...desi,tinzi catre inalt.
Relaxeaza-te.Echilibrul e centrul si punctul suprem.Cheia succesului. Surprised Cauta in inima ta.Acolo e ceea ce cauti.Acolo e divinitatea.Nu mai sus.
Cu efort si sacrificii vei reusi sa obtii ceea ce multi viseaza:accesul la echilibru.La divinitate.La Adevar. sunny
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de jean Mar Ian 12, 2010 3:17 am

Revin cu alt vis din 09/10.01.2010:
Am intrat intr-o anticamera de unde se putea vedea biroul de lucru al unui barbat mai in varsta. Era vorba despre Nicolae Vacaroiu. Nu stiu daca in momentul cand am intrat stiam despre cine este vorba, sau mi-am dat seama privindu-l. Am intrat la el in birou. Isi aranja diverse lucruri prin birou, dar si-a facut timp pentru mine. Am discutat diverse lucruri. Am privit inapoi in anticamera, unde, pe canapea, era asezata o femeie. Aplecandu-se, ia iesit de sub bluza un san pe care s-a grabit sa il acopere. La o privire mai atenta am recunoscut-o in persoana unei colege de serviciu. Ea a plecat, am trecut eu in anticamera si am discutat in continuare cu dl. Vacaroiu, el continuindu-si activitatea in birou.
Am vrut sa-i spun ca o cunoaste pe sotia mea, dar nu am vrut sa creada ca sunt acolo pentru a-i cere o favoare.

jean
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 14
Puncte : 18
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/08/2009

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de jean Mar Ian 12, 2010 3:20 am

In aceeasi noapte:
Ma aflam cu sotia la Constanta. Masina noastra se stricase si trebuia sa ajungem in Bucuresti. O cunostinta (nu stiu cine era) s-a oferit sa ne dea masina lui pentru a ajunge in Bucuresti, el urmand sa vina ulterior cu alt mijloc. Masina pe care ne-o oferea era un camion mare, incarcat cu marfa. Chiar daca eram constient ca nu mai condusesem un camion, am acceptat. M-am urcat la volan unde nu ma simteam foarte confortabil, nu aceam loc. In timp ce conduceam trebuia sa ma aplec pentru a vedea in fata, deoarece in dreptul ochilor era o rama care imi obtura privirea. Pe parcurs, am realizat ca si deasupra ramei mai e un geam, si am inceput sa privesc prin acesta, stand de data aceasta drept. Sotia se afla pe locul din dreapta si ma mai dirija. Imi aduc aminte ca era destul de greu de condus camionul, datorita masei incarcaturii. Asta am resimtit-o in special la iesirea din Constanta spre Bucuresti unde trebuia sa cobor o panta destul de abrupta. Aveam motorul in treapta I de viteza, franam si totusi masina se deplasa destul de repede. Ca o strafulgerare, mi-am adus aminte ca odata, in acelasi loc, ma aflam pe locul din dreapta soferului unui autobuz (fapt real petrecut in 1986 cred) si acesta, datorita intunericului, nu a vazut un barbat beat care incerca sa traverseze sau mergea pe sosea. Nu a murit, dar a fost grav ranit. Si eu conduceam tot noaptea.

jean
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 14
Puncte : 18
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/08/2009

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de jean Mar Ian 12, 2010 3:22 am

In noaptea de 10/11.01.2010:
Ma aflam impreuna cu alti 4-5 oameni intr-o vale. La un moment dat cineva a privit pe coama dealului din apropiere si ne-a atras atentia ca acolo exista un grup de calareti care ne priveste (ca indienii din filmele western). Am inteles ca este vorba de o primejdie si am inceput sa alergam cu totii in directia opusa calaretilor. Dupa ce am alergat o portiune de drum cu acestia, eu i-am parasit si am luat-o spre dreapta. Eram insotit de un caine, nu stiu daca din start sau dupa ce am trecut pe langa o stana. Am inceput sa urc un deal foarte abrupt, folosindu-ma si de brate. Practic, ma cataram. Panta era un grohotis, inaintam greu, dar inaintam. Nu am simtit nici un fel de teama ca as putea fi prins de calareti. Cainele se afla in stanga mea si urca impreuna cu mine. Nu mai urcasem acel deal vreodata, dar eram constient ca dupa urcus, urma o zona sigura.

jean
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 14
Puncte : 18
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/08/2009

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Mier Ian 13, 2010 1:04 am

Imi cer scuze daca dezamagesc interpretarile postate de mine dar,nu sunt o breaza in nici un domeniu;sunt o persoana absolut banala...care-si da cu parerea.
Am deschis acest topic nu,pentru a face eu interpretari ci,pentru a face schimb de idei,de experienta...cu cei pasionati de lumea viselor si mesajele ei.
Pentru mine e o joaca; la fel cum altii prefera sa stea pe sectiunea jocuri.
O dezlegare de ghicitori,o provocare. Basketball
Sunt convinsa ca visele sunt mult mai mult decit o refulare a subconstientului.As zice ca sunt o...poarta catre alte straturi vibrationale,catre alte lumi.
Nu cred ca orice vis poate fi interpretat tot asa cum nu oricui ai este permis sa-i patrunda tilcul.Mai mult:trebuie sa ai o anumita stare sufleteasca pentru a simti...mesajul.
Ei,bine...uneori simt ca am acea stare;alteori,nu reusesc sa "intru" oricit as incerca...
Fac precum motanul pe linga borcanul cu smantana...
Iata,de ce nu-mi dau cu parerea oricind si la orice vis.Trebuie sa simt acea stare...nu stiu cum sa zic....ceva,care nu are nimic de-a face cu logica.
Nemaivorbind de acei rautaciosi,sa le zicem glumeti... Razz care,posteaza "la deruta".
Jane...cu ce te ocupi? Rolling Eyes Sau ce practici?Esti "insemnat".
Dar nu esti prea sincer. Cool Pacat.

Ultimul vis:vei invinge un obstacol dar,cu greu.Multa alergatura fara folos.
Nu vei fi singur...ci,insotit de un prieten pe care in realitate il crezi dusman.O ....simbioza.
Bazeaza-te pe vechii prieteni!Nu sunt ce par a fi...
Cainele poate fi prieten dar si dusman functie de ...amanunte;nu le dai...
El,mai reprezinta legatura cu lumea de dincolo si ...protectia.
Vei avea parte de un mic cistig.Posibila si o petrecere...
Atentie,la o ...femeie,o ispita,o cearta,o...zi.
........................
Cineva sau ceva ma impiedica sa-ti interpretez visele...scz...e un blocaj.Creat.Sper ca nu e o verificare.Nu-mi place.
Incearca sa nu mai postezi mai mult de un vis, deodata;e imposibil de focalizat,de interpretat.


Ultima editare efectuata de catre Ambra in Lun Ian 18, 2010 9:58 pm, editata de 2 ori
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Leu79 Mier Ian 13, 2010 5:07 pm

azi noapte am visat ca tocmai murise bunica-mea.( e moarta de 6 ani,ea m-a crescut pe mine). am ingropat-o, dar stiam ca mi-a lasat ceva. asa ca am cautat in camera ei si am gasit..aur

Leu79
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 3
Puncte : 3
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Vin Ian 15, 2010 1:17 am

Aurul gasit era in vis sau aievea? Rolling Eyes
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Atena Sam Ian 16, 2010 4:14 pm

jean a scris:La Multi Ani! tuturor utilizatorului forumului. Fie ca acest an sa va aduca tot ce aveti nevoie si va doriti!

Rog pe cei care cunosc sa ma ajute sa interpretez doua vise pe care le-am avut la sfarsitul anului trecut:
1. 25/26.12.2009
Stateam, ipreuna cu o multime de oameni, sa traversez un rau cu bacul. Deoarece bacul intarzia, am decis sa traversez tinandu-ma de franghia care dirijeaza bacul de pe un mal pe celalalt. Am traversat mergand pe picioare. Apa mi-a ajuns doar pana la brau, insa curentul era destul de puternic.
Pe majul celalalt era un perete de stanca pe care trebuia sa-l escaladez pentru a merge mai departe. In locul acela a aparut si un batran cu plete si barba alba. Eu am vrut sa-l las sa treaca inaintea mea, sa urce el primul, dar el a facut semne sa incep sa urc eu primul. Escaladarea stancii a insemnat catarare cu mainile libere si, pe alocuri, folosindu-ma de niste scari din lemn pe care le gaseam in drumul meu. Stanca era abrupta, verticala. De batran nu-mi mai aduc aminte sa mai fi aparut undeva, in drumul meu.
La un moment dat, am ajuns la o poteca ingusta, orizontala, pe care am mers pana cand am intalnit o multime de oameni care mergeau in aceeasi directie. Poteca era ingusta, asa ca atrebuit sa stau la coada. Cam aici s-a terminat visul.

2. 28/29.12.2009
Intram printr-un tunel la nivelul al 3-lea al unei spirale (a 3-a spira) care urca de la baza pomului de Craciun pana in varful lui. Eram de dimensiuni reduse, poate mai mic decat un glob de pom. Ornam bradul, dar nu stiu ce puneam in el. Am urcat in spirala pana in varf, unde era un varf de brad de forma ascutita. Spirala era ca o poteca. In brad erau globuri si becuri multicolore. Nu eram singur, dar nu-mi aduc aminte nimic despre insotitor. Am iesit de pe spirala si am reintrat, tot la a treia spira de la baza. Ma intebam de ce neaparat la a 3-a spirala. M-am trezit intr-un miros placut de prajituri facute la cuptor.
Multumesc

In legatura cu primul vis, acesta e ok. Drumul in general reprezinta drumul ezoteric. Faptul ca ai urcat e de bine, reprezentand inaintare pe drum si cucerire de noi nivele ale fiintei, dar cu obstacole, urcarea ta fiind dificila. Batranul poate fi o parte a fiintei tale care te ajuta pe acest drum.

Al doile vis face trimitere la copacul vietii. Globurile sunt chakrele. Numarul 3 corespunde zodiei Gemenilor si planetei Jupiter, culoarea este purpurie iar organele corespondente sunt splina,ficatul, pancreasul. Chakra Manipura capteaza energia Solara si o distribuie in tot corpul. Aceasta chakra este raspunzatoare si de iesirile in astral. Cine are acesta chakra dezvoltata iese in Corp Astral cand doreste. In numarul 3 este Spiritul Sfant, cel care ne ilumineaza si ne invata Legea. Reprezinta si productia materiala sau spirituala, realizarea propriilor nazuinte. Daca vrem sa obtinem reusita trebuie sa manuim cu inteligenta 3-ul, pt ca in 3 exista frumusete, armonie, arta.Trebuie sa folosim 3-ul in vorbire, in modul de a ne imbraca si a actiona daca vrem sa obtinem triumful.
Dulciurile simbolizeaza neplaceri, certuri, amaraciune.
Atena
Atena
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 26
Puncte : 23
Reputatie : -3
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 42

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Atena Sam Ian 16, 2010 4:25 pm

jean a scris:In noaptea de 10/11.01.2010:
Ma aflam impreuna cu alti 4-5 oameni intr-o vale. La un moment dat cineva a privit pe coama dealului din apropiere si ne-a atras atentia ca acolo exista un grup de calareti ........

Depasesti o situatie dificiala ajutat de un prieten. In vis cainele are interpretari diferite in functie de cum se prezinta. Dacã este dezlănţuit- instinct sexual bestial - nu există control al pasiunilor, dacă este prea violent - poate reprezenta Eul Lascivităţii, dacă ne ajută- un prieten ne ajută, dacã ne atacă- trădare din partea unui prieten, dacă este de culoare albă sau neagră: poate reprezenta Magia Albă şi respectiv Magia Neagră.
Atena
Atena
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 26
Puncte : 23
Reputatie : -3
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 42

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Atena Sam Ian 16, 2010 4:34 pm

Leu79 a scris:azi noapte am visat ca tocmai murise bunica-mea.( e moarta de 6 ani,ea m-a crescut pe mine). am ingropat-o, dar stiam ca mi-a lasat ceva. asa ca am cautat in camera ei si am gasit..aur

Bunica poate fi o parte a fiintei tale, iar aurul reperezinta valorile Spiritului. Este o invitatie la moarte interioara (moartea defectului psihologic) pentru a obtine valori spirituale.
Atena
Atena
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 26
Puncte : 23
Reputatie : -3
Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 42

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Elias-Artistul Sam Ian 16, 2010 9:48 pm

draguta interpretarea... am sa pregatesc un material cu cateva vise care le-am avut zile consecutiv si ma trezeam din ele la fix 6 si 18 min....3 dimineti la rand:))... cu toate simturile activate...Laughing
Elias-Artistul
Elias-Artistul
Traine
Traine

Numarul mesajelor : 83
Puncte : 184
Reputatie : 6
Data de inscriere : 31/05/2009
Localizare : DA.KSHA

http://www.da-ksha.blogspot.com

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Lun Ian 18, 2010 9:34 pm

Crystalin a scris:Ok...Incercati sa-mi explicati urmatorul vis, va rog frumos!

Intalnire cu o parte din familia mea. Toti decedati:tata, mama, fratele tatalui si nevasta acestuia plus alti membrii ai familiei, toti din partea tatalui (toti decedati). Din cate imi amintesc era o intalnire la masa si avea loc o discutie intre mine si rudele tatalui meu dar si cu mama mea, discutie in care le reprosam ca nu-mi povestisera mai multe despre tata. Eram foarte suparata pe ei pt ca nu-mi spuse-sera despre faptul ca tata a fost primul om care a calcat pe luna impreuna cu un echipaj sovietic. Apoi i-am reprosat tatalui meu ca nu m-a luat niciodata cu el in avion, ca nu a zburat cu mine. In urma acestui repros, tata m-a suit intr-un planor si ma plimbat in cer, cer cand senin cand inourat si eu ii ceream sa faca tot felul de figuri acrobatice cu avionul dorind sa-i demonstrez ca nu-mi este frica sa zbor cu el.
M-am trezit plangand, plangand de dorul lui si tuturor celor dragi dar vecini cu Divinitatea.
Atat!
Visul tau e de bun augur.Masa cu familia,mama aparuta in vis,zborul...sunt semne bune.
Da,vei avea si o suparare dar,nu-i bai! Bunastare asigurata,in ciuda unor "scapari",nu te speria.Asta,numai in cazul ca la amintita masa,mancai. drunken
Vei auzi vorbe neplacute,posibil si un...accident? scratch
Dar,per total visul tau iti anunta vesti bune din departare si bunastare,vesti multe si marunte dar...multumitoare.Cemai:multe semne bune care se suprapun si se confirma unele pe altele. sunny
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Leu79 Mar Ian 19, 2010 5:36 pm

aurul era in vis, normal Razz

Leu79
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 3
Puncte : 3
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Leu79 Mar Ian 19, 2010 5:37 pm

vreau sa mai zica ca visez aproape in fiecare noapte viermi. ca imi ies prin piele,prin gura, etc

Leu79
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 3
Puncte : 3
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

Vise... Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum