Subvers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Islamul va deveni religia dominanta a Terrei ?

4 participanți

Subvers :: Forum :: Religie :: Islam

In jos

Islamul va deveni religia dominanta a Terrei ? Empty Islamul va deveni religia dominanta a Terrei ?

Mesaj Scris de vali Vin Sept 04, 2009 11:00 pm

Este o ipoteza socanta, si totusi cat se poate de reala, aceea ca islamul sa devina religia dominanta a planetei in mai putin de doua decenii. Studiile demografice arata o recrudescenta fara egal a numarului de musulmani din Europa, Asia si Statele Unite ale Americii, acolo unde numarul credinciosilor islamici a crescut de circa 90 de ori in ultimele patru decade.

Islamul va detrona crestinismul ca religie dominanta atat in Europa cat si in Statele Unite ale Americii, asta daca nu cumva comunitatile crestine vor creste considerabil rata demografica. In acest sens, imaginile de mai jos sunt cat se poate de elocvente...

http://www.descopera.ro/dnews/4855309-islamul-va-deveni-religia-dominanta-a-terrei-in-doar-20-de-ani

am stat in dubii unde sa postez si pana la urma am hotarit ca aici ii este locul.
nu vad cu ce ii deranjeaza pe unii expansiunea religioasa , fie crestinism islam ... de ce tre sa ne batem in piept precum tarzan si sa strigam sint muslem sint crestin si sa ne scoatem ochii aratand care religie este mai buna ?
am spus si am sa repet degeaba esti nascut intr-o religie si o afirmi daca nu ai credinta in dumnezeu totul e o abureala .
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Islamul va deveni religia dominanta a Terrei ? Empty Re: Islamul va deveni religia dominanta a Terrei ?

Mesaj Scris de Crystalin Sam Sept 05, 2009 10:03 am

"...am spus si am sa repet degeaba esti nascut intr-o religie si o afirmi daca nu ai credinta in dumnezeu totul e o abureala ."
Subscriu in totalitate dar nu ar trebui sa te deranjeze nimic pt ca de fapt oamenii sunt defapt deranjati de manipulare. Manipularea s-a facut si se face in continuare cu succes in plan religios. De ce avem atat de multe culte daca Dumnezeu este unul singur? Goana dupa putere,baby. Asa ca... clown
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

Islamul va deveni religia dominanta a Terrei ? Empty Re: Islamul va deveni religia dominanta a Terrei ?

Mesaj Scris de vali Sam Sept 05, 2009 10:09 am

se spune ca cele 3 religii se completeaza una pe alta . de acord . dar de ce lumea spune asta cu zambetul pe buze si calm si la urmatoarea fraza auzi un dar religia mea e mai buna ca ....?
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Islamul va deveni religia dominanta a Terrei ? Empty Re: Islamul va deveni religia dominanta a Terrei ?

Mesaj Scris de abbulafia Lun Mar 29, 2010 8:26 pm

vali a scris:se spune ca cele 3 religii se completeaza una pe alta . de acord . dar de ce lumea spune asta cu zambetul pe buze si calm si la urmatoarea fraza auzi un dar religia mea e mai buna ca ....?

dupa parerea mea cele trei religii se succed una alteia.
islamul este tanar,puternic,disciplinat ceea ce evreii si crestinii nu mai sunt
asa cum Europa nu este decat o sindicalista batrana obosita si balbaita in prag de Alzhaimer.
trebuie sa fi nebun sa nu culegi un fruct gata copt.

abbulafia
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 3
Puncte : 3
Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Islamul va deveni religia dominanta a Terrei ? Empty Re: Islamul va deveni religia dominanta a Terrei ?

Mesaj Scris de Corinna Lun Mar 29, 2010 9:05 pm

Problema crestinismului nu cred ca e faptul ca e imbatranit, ci ca e plin de degenerari cu intentii manipulative, cum zicea Crystalin mai sus, pe cand islamul, din cate am observat asa la o analiza superficiala, pare sa aiba o abordare mai sincera, in care omul se poate simti mai...aproape de divinitate.
Corinna
Corinna
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 35
Puncte : 36
Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 41

http://awakeninginspirals.blogspot.com/

Sus In jos

Islamul va deveni religia dominanta a Terrei ? Empty Re: Islamul va deveni religia dominanta a Terrei ?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Subvers :: Forum :: Religie :: Islam

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum