Subvers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Crestinismul

+3
VEMANS
Obadia
vali
7 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de VEMANS Mier Sept 09, 2009 1:50 pm

Daca este sa ne luam dupa evangheliile nerecunoscute de crestinism s-ar spune multe despre Isus....

VEMANS
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 14
Puncte : 14
Reputatie : 0
Data de inscriere : 07/08/2009

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de vali Mier Sept 09, 2009 3:02 pm

pai au luat doar ce se pupa cu interesele lor la momentul respectiv.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de VEMANS Mier Sept 09, 2009 3:16 pm

subscriu dar cred ca interesele lor nu s-au schimbat....

VEMANS
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 14
Puncte : 14
Reputatie : 0
Data de inscriere : 07/08/2009

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de vali Mier Sept 09, 2009 3:28 pm

pai cine a zis ca s-au schimbat inca il mai fac pe dumnezeu bau bau daca nu faci x lucru vei ajunge in iad si ....
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de VEMANS Mier Sept 09, 2009 5:28 pm

sincer , tu crezi in existenta raiului/iadului ?

VEMANS
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 14
Puncte : 14
Reputatie : 0
Data de inscriere : 07/08/2009

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de vali Mier Sept 09, 2009 5:32 pm

cred ca raiul si iadul sint aici sint in noi.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de soimos Joi Dec 17, 2009 3:56 pm

Obadia a scris:Fiecare om se naşte într-o anumită concepţie despre viaţă,
Nici un om nu se naste cu o conceptie despre viata ci curat ca o foaie de hartie alba pe care poti sa o impodobesti cu adevarate valori ale spiritului, dar sa o si murdaresti cu doctrine idioate carora multi aberati li se dedica total fie ca e vorba de fascism, comunism sau crestinism.

Ei nu cunosc singurul dreptar valabil care este Cuvântul lui Dumnezeu.
Nu te supara dar nu e vina nimanui ca Dumnezeu nu ia cuvantul niciodata(nici macar la revelion ca basescu) si astfel sute de generatii mor fara sa ii auda cuvantul.
Aceasta afirmatie devine tot mai valabila mai ales acum in era informatiei cand se poate usor dovedi faptul ca ceea ce biserica ne vinde in mod mincinos ca fiind "Cuvantul lui Dumnezeu" nu este decat o scriptura a unei alte religii scrisa de popor si canonizata ca sfanta, deci nici aceea neinspirata de vreun Dumnezeu, scriptura la care s-au adaugat niste texte puse in seama lui Isus dar apartinand de fapt unor dusmani ai acestuia(aste se vede ca din acele texta au fost excluse tocmai Evangheliile adevaratilor sai ucenici de ex Petru si evanghelia sa, si au fost introduse falsele evanghelii ale unort sarlatani care nici nu l-au vazut sau auzit pe Isus.


Cauza acestei stări şi evoluţii este, nu în ultimul rând, în diferitele religii. Desigur, cei mai mulţi oameni sunt sub impresia că liderii lor religioşi fac totul ca să-i călăuzească pe calea cea dreaptă. De la naştere până la moarte oamenii sunt trataţi cu ritualuri şi ceremonii deşarte, fără să afle vreodată mesajul de mântuire, fără să trăiască personal mântuirea şi fără să găsească pacea lăuntrică cu Dumnezeu.
Altii mult mai ignoranti decat cei pe care ii descrii, au impresia ca au gasit Adevarul Divin tocmai in miezul minciunii, si cred ca ajung la mantuire batjocorind legile pe care le-a dat Dumnezeu religiei Sale (adica mozaica) si ca desfintand acele Legi si urmand sfaturile sarlatanului Pavel marele dusman al lui Isus si al invataturilor sale vor ajunge la mantuire ...desi Dumnezeu le zice clar in Maleahi ca nu exista alt mantuitor decat El Dumnzeul .... culmea prostiei o constituie faptul ca acesti urmasi ai lui Pavel ignora insusi amenintarile lasata de insusi Dumnezeul in Deuteronom 15.1 in care atrage atentia in mod premonitiv asupra pericolului indepartarii de El si al urmarii cai acelora care vor sa-i abata de la credinta si care doresc sa urmeze calea celor care cauta sa se impuna facand minuni (adica Isus)...asta fara sa mai vorbim de amenintarile din Apocalipsa pentru acei care urmeaza Biserica Romei (adica cea bazata pe Biblie si nu pe Tanach) si care sunt avertizati in Apoc 18.2 sa paraseasca urgent acest locas al diavolului si al Marii Curve al Noului Babilon ...adica Biserica Romei.

Asa ca tu ce ne recomanzi?
Ca de dragul traditiei sau al respectului pentru indoctrinarea ta gresita, sa urmam Marea Minciuna si sa ne vindem sufletul diavolului si sa ratam definitiv calea mantuirii???

soimos
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 108
Puncte : 107
Reputatie : -7
Data de inscriere : 20/09/2009

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de vali Vin Dec 18, 2009 12:04 am

as recomanda credinta in dumnezeu si nu vro religie anume .
religia te leaga ,dumnezeu nu.
ajuta oamenii
hraneste saraci
ofera dragoste neconditionata si ai sa-l descoperi pe dumnezeu .
bate-te cu pumnul in piept ca religia ta este mai buna si te vei indeparta de el.
iisus a fost, este si va fi o mare entitate , indienii si tibetanii il numesc marele spiritul alb ( se refera la puritatea lui nu la culoare) .
el a spus ca , credinta mantuie si ca cel ce are credinta va face minuni chiar mai mari decat cele facute de el . deci indeamna la elevare spirituala nu spune puneti-ma pe un piedestal si ganditi ca nu veti ajunge in vecii vecilor ca mine.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de soimos Mar Dec 22, 2009 2:48 am

vali a scris:as recomanda credinta in dumnezeu si nu vro religie anume .
religia te leaga ,dumnezeu nu.
ajuta oamenii
hraneste saraci
ofera dragoste neconditionata si ai sa-l descoperi pe dumnezeu .
bate-te cu pumnul in piept ca religia ta este mai buna si te vei indeparta de el.
Asa este, orice religie se pretinde superioara alteia si astfel servita prin doctrine fanatizante combinate cu exclusivismul si intorenta ele devin adevarate bombe in timp ...adica amenintari la adresa pacii ...asa cum sunt unele chiar azi!

iisus a fost, este si va fi o mare entitate , indienii si tibetanii il numesc marele spiritul alb ( se refera la puritatea lui nu la culoare) .
Da. In sensul in care era un om manat de o constiinta intradevar superioara.


el a spus ca , credinta mantuie
Isus nu a vorbit de loc despre valoarea credintei(balast al VT ) ci despre inlocuirea credintei cu iubirea, si a mai spus ca iubirea si respectarea legii sunt singurele care aduc mantuirea:
Luca
10 25. Şi iată, un învăţător de lege s-a ridicat, ispitindu-L şi zicând:
Învăţătorule, ce să fac ca să moştenesc viaţa de veci?
Iar Iisus a zis către el: Ce este scris în Lege? Cum citeşti?
27.
Iar el, răspunzând, a zis: Să iubeşti pe Domnul Dumnezeul tău din toată inima ta şi din tot sufletul tău şi din toată puterea ta şi din tot cugetul tău, iar pe aproapele tău ca pe tine însuţi

Tot ceera ce vezi referitor la credinta provine de la Pavel care a ramas adept al VT si a bagat teoriile acestea in scriptura fara sa aibe habar de ceea ce a propovaduit Isus!


si ca cel ce are credinta va face minuni chiar mai mari decat cele facute de el . deci indeamna la elevare spirituala nu spune puneti-ma pe un piedestal si ganditi ca nu veti ajunge in vecii vecilor ca mine.
Isus nu a facut nici un fel de minune. Minunile le-a facut Christos ...adica diavolul!
Si ca sa vezi ca nu bat campii iti dau ca tema sa citesti Porunca lui Dumnezeu care stia ce se va intampla in viitor si isi previne alesii ca nu cumva sa creada in sarlatanii care incearca sa se impuna prin minuni si sa-i indeparteze prin asta de Yahwe ...ceea ce Christos intradevar a reusit:
Vezi Deuteronom 13.1

soimos
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 108
Puncte : 107
Reputatie : -7
Data de inscriere : 20/09/2009

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de vali Mar Dec 22, 2009 2:56 am

soimos a scris:





Isus nu a vorbit de loc despre valoarea credintei(balast al VT ) ci despre inlocuirea credintei cu iubirea, si a mai spus ca iubirea si respectarea legii sunt singurele care aduc mantuirea:
Luca
10 25. Şi iată, un învăţător de lege s-a ridicat, ispitindu-L şi zicând:
Învăţătorule, ce să fac ca să moştenesc viaţa de veci?
Iar Iisus a zis către el: Ce este scris în Lege? Cum citeşti?
27.
Iar el, răspunzând, a zis: Să iubeşti pe Domnul Dumnezeul tău din toată inima ta şi din tot sufletul tău şi din toată puterea ta şi din tot cugetul tău, iar pe aproapele tău ca pe tine însuţi

Tot ceera ce vezi referitor la credinta provine de la Pavel care a ramas adept al VT si a bagat teoriile acestea in scriptura fara sa aibe habar de ceea ce a propovaduit Isus!

no aci confunzi credinta cu religia . pavel a raspandit religia.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de soimos Mar Dec 22, 2009 3:44 am

Fals!
Isus nu vorbeste de nicio religie din moment ce ne invata ca Dumnezeu este in noi.

Deci tocmai ca nu m-am referit la religie ci la afirmatia lui Isus referitoare la felul cum se dobandeste mantuire si am raspuns unei afirmatii ale tale privind credinta ...adica ceva ce nu exista la Isus fiind inlocuita cu Iubirea de Dumnezeu (nu uita ... cel din noi) ...si a iubi pe Dumnezeu este muuult mai mult decat doar a crede in El, pentru ca nu poti iubi pe cineva care nu exista sau nici nu crezi ca exista

soimos
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 108
Puncte : 107
Reputatie : -7
Data de inscriere : 20/09/2009

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de vali Mar Dec 22, 2009 3:45 am

tocma asta ii deosebeste pe atei de credinciosi.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de soimos Mier Dec 23, 2009 5:01 pm

Si ce sa inteleg?
Ca Isus cel care era anti religie, adica anti ritualuri, antii ceremonii religioase si mai ales anti preoti si anti sacrificii rituale si ptr care "religia" se rezuma la respectarea legii si la iubire si era bineinteles anti biserici si lacasuri de cult propovaduind impotriva "invatatilor in scripturi" (adica preoti) ... era si el un ateu?

soimos
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 108
Puncte : 107
Reputatie : -7
Data de inscriere : 20/09/2009

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de vali Joi Dec 24, 2009 2:59 am

tot ce ai enumerat faceau fariseii care aveau credinta doar de fatada , erau preoti doar cu numele la fel ca cei de azi.

si nu ! iisus nu era ateu , doar nu ii placea fatarnicia.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de soimos Joi Dec 24, 2009 4:11 pm

vali a scris:tot ce ai enumerat faceau fariseii care aveau credinta doar de fatada , erau preoti doar cu numele la fel ca cei de azi.
Preotii nu sunt doar niste farisei, ci exponentii fariseismului numit Religie.
Cine cauta spiritualitatea sau vrea sa-si arate recunostinta fata de divinitate ar trebui sa o faca exact cum ne-o recomanda Isus in Matei 6.5 ....adica acasa la noi in intimitatea noastra si nu impreuna cu farisei care populeaza biserica.


si nu ! iisus nu era ateu , doar nu ii placea fatarnicia.
Evident ca nu era ateu ...el vorbea de Tatal sau .... dar pentru ca veni vorba, nici nu exista atei, si cei care se numesc asa sunt tot niste credinciosi care cred ca nu exista Dumnezei, si pe de alta parte toti oamenii religiosi si foarte religiosi sunt in general niste atei, pentru ca toti accepta doar divinitatea lor si nu cred in a altora.

soimos
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 108
Puncte : 107
Reputatie : -7
Data de inscriere : 20/09/2009

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de vali Joi Dec 24, 2009 4:14 pm

nu aia sunt doar fanatici , habotnici sau cum vrei sa ii numesti . prostia lor nu are nici o legatura cu religia respectiva, pe care dealtfel o denigreaza prin atitudinea lor.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de soimos Joi Dec 24, 2009 4:38 pm

vali a scris:nu aia sunt doar fanatici , habotnici sau cum vrei sa ii numesti . prostia lor nu are nici o legatura cu religia respectiva, pe care dealtfel o denigreaza prin atitudinea lor.
Nu te supara draga Vali ...dar religia crestina si nu numai ...nu este decat o denigrare permanenta a Adevarului (parte din Dumnezeire (cu care ei nu au contact)) si absolut totul nu se bazeaza decat pe fariseism, asta incepand cu ritualurile cat si cu asa zisele "legi divine" asta in timp ce adevaratele Legi Divine ne sunt scoase in evidenta de Cunoasterea Stintifica ... motiv ptr care vedem ca astazi Dumnezeu este muuuuuult mai activ in Spitale decat in biserici tocmai pentru ca intre o rugaciune si intre o reteta stintific alcatuita El prefera Stiinta si nu Credinta, si iata ai astfel prezentat pe baza de exemplu universal valabil motivul pentru care Stiinta trebuie sa fie cu muuuult inaintea Credintei pentru ca si pentru Dumnezeu tot asa sunt puse prioritatile ...si nu-i asa ca din exemplul Lui personal trebuie sa invatam si nu din vorbele tampe ale fariseilor care ne citesc din texte mincinoase furate de la alte religii?

soimos
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 108
Puncte : 107
Reputatie : -7
Data de inscriere : 20/09/2009

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de vali Joi Dec 24, 2009 4:51 pm

toate religiile l-au pierdut pe dumnezeu . toate la inceput sunt benefice dupa care se impun dupa care devin dogma si apoi toti sunt in acea religie fiinca asa vor parintii lor.

vezi iudaism : avraam perceput ca iudeu bun si multi adera de buna voie , se ajunge la moise unde erau prigoniti vai de ei , ii scoate devin armata si masacreaza la greu , apoi devine dogma se exclud femeile ..... la venirea lui iisus deja era dogma iar acum te nasti evreu din parinti evrei nu ca alegi tu religia.
crestinism : lumea urmeaza pe iisus pavel da numele de crestin si multi adera la religie , sunt prigoniti , ajunge religie de stat prin mana prea sfantului constantin Very Happy si dupa incepe prigoana paganilor culminand cu inchizitia si cruciadele aici dogma sa instalat cam in acelasi timp . si actualmente toti se bat cu pumnul in piept ca sunt crestini desi habar nu au cu ce se maninca crestinismul.
islam same shit ...
si am luat doar marile religii. Very Happy
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de vali Mier Dec 30, 2009 6:01 am

am primit un mail , am citit textul si imi pare foarte interesant,
sper sa il apreciati si voi

http://quadratus.wordpress.com/2008/08/31/iisus-marele-initiat-din-dacia/
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de Ambra Lun Feb 08, 2010 1:38 am

Ha? Shocked Terminati cu prostiile...
La anu' sunteti fii lui.
Ceea ce numim Dzeu e o institutie nu,o entitate.3 in 1.
Ceea ce nu pricep eu este...de ce anticrist si nu,antidzeu ori,antiehova? scratch
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de soimos Sam Feb 13, 2010 5:07 pm

Dupa parerea mea e foarte simplu.

Si in favoarea argumentatiei mele as dori sa aduc atat citate biblice cat si argumente istorice.

Una Biblica desi mai am vre-o zece altele ... in 1 Apocalipsa 17 Hristosul (adica Isusul reinviat) recunoaste ca e Stapanul cheilor IADULUI si Stapanul cheilor mortii ...sau cu alte cuvinte Diavolul ...fapt confirmat si in Apocalipsa 12.12 unde Tatal ne avertizeaza ca-l va trimite pe Diavol pe pamant ...si stim pe cine l-a trimis ...si ca seria nelamuririlor sa fie definitiv lamurita in Apocalipsa 22.16 Lucifer recunoaste ca va veni pe pamant sa isi impuna biserica sa, si ca se va naste in neamul lui David ...si ca sa spulber ultimele nelamuriri chiar Petru ne povesteste de venirea lui Lucifer cel venit sa isi faca biserica in 2 Petru 1. 19

Cat despre argumente istorice ne bazam oe istoria crestinismului in care ne este dat sa vedem ca numarul de crime odioase si bicisnicii comisa de aceasta institutie (biserica lui Christos) nu este intrecuta nici macar de Diavol ...dar stiti de ce?
Pentru ca aceasta biserica este chiar biserica diavolului ...

Si iata ca ai raspunsul la intrebarea de ce Antichrist ... pentru ca Christos e diavolul!

soimos
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 108
Puncte : 107
Reputatie : -7
Data de inscriere : 20/09/2009

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de io Vin Apr 09, 2010 11:14 pm

VEMANS a scris:
"Eu cred ca nu ne nastem cu o conceptie despre viata ci o dobindim pe parcursul formarii noastre ca oameni prin educatie , experiente proprii , studiu, etc . Un copil crescut de maimute ,ca Mowgli, nu va fi niciodata om ! Liderii religiosi nu fac decit sa le "filfaie" credinta ca pe un steag ce trebuie urmat celor pe care ii pastoresc scopul lor fiind unul foarte lumesc : puterea de a ii controla pe credinciosi .
Pacea pe care o cautam e in fiecare din noi si nu cred ca are legatura cu vre-o divinitate."

Sunt de acord cu tine cu amendamentul ca nu trebuie sa confundam definirea divinitatii cu arhetipurile inventate de umanitate.
Ba mai mult nu vad de ce trebuiesc folosite cuvintele divinitate, dumnezeu sau nume proprii atribuite unui presupus creator.
Sa nu uitam ca tot ce stim, stim pt. ca asa au spus sau scris altii, deci sunt presupunerile lor, pe care noi le/am luat drept adevaruri supreme, absolute, infailibile. affraid
io
io
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 261
Puncte : 281
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/02/2010
Varsta : 64
Localizare : BUCURESTI

http://www.autocunoastere.com      http://celcesunt.blogspot.com

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de vali Joi Mai 13, 2010 8:09 pm

[img]Crestinismul - Pagina 2 Inalta10[/img]


Hristos sa inaltat !
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de io Joi Mai 13, 2010 9:41 pm

Pana acum 15 ani ti/as fi raspuns "Adevarat sa inaltat".
Acuma tac.
io
io
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 261
Puncte : 281
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/02/2010
Varsta : 64
Localizare : BUCURESTI

http://www.autocunoastere.com      http://celcesunt.blogspot.com

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de vali Joi Mai 13, 2010 10:11 pm

de ce bre nea ? aci se vorbeste , ia zi ce e cum e ?
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Crestinismul - Pagina 2 Empty Re: Crestinismul

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum