Subvers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vise...

+10
tataie
luminos1
Elias-Artistul
Atena
Leu79
jean
iuliachristaL
Crystalin
vali
Ambra
14 participanți

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de tataie Dum Ian 23, 2011 1:49 am

Nu prea le am cu astea, bajbai bine de tot, nefiind domeniul meu.
Dar, fie, iti zic ce cred eu.
Cred ca ai facut un pas inainte pe calea spirituala, finalizand o etapa si fiind pe punctul de a incepe alta. Te mai lupti cu tine, fiindu-ti inca un bun adversar. Se manifesta asta, cred, mai ales cand esti pe cale sa iei decizii, sa iti asumi responsabilitati. Fii prudent si elimina influentele negative.
Si, pasind in alta etapa, e bine sa analizezi ultimii ani, cu prudenta. Poate orgoliul a lucrat din greu si nevoia de a fi apreciat si in centrul atentiei, mai mult decat erai, te trage inapoi. Nu lasa garda jos. Aparentele, falsa realitate nu sunt prieteni buni cu evolutia spirituala. Ia deciziile la rece, obiectiv, caci ele isi vor pune amprenta pe ceea ce va urma. Acum este momentul acela pentru tine, cand trebuie sa te desprinzi de trecut, de ceea ce s-a intamplat in ultimii 10 ani. Adica de ceea ce a mai ramas inca nerezolvat, neacceptat ca realitate certa…(o persoana, un eveniment, o pierdere s.a.)
Ca sa nu zic ca asta iti va marca viitorul, ca suna ca in cliseele alea apocaliptice.
Faptul ca ti-ai accelerat evolutia , sprintand pe drumul spre Lumina, nu poate fi decat un lucru minunat (vezi cresterea brusca a copiilor din vis si nasterea celui de-al noualea, alb).
Poate bat campii, dar eu asa vad.

tataie
tataie
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 17
Puncte : 17
Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de vali Dum Ian 23, 2011 4:32 am

merci de interpretare asa mai merge Smile Very Happy
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de darina Dum Ian 23, 2011 6:30 pm

Buna! Revin cu un vis pe care l-am avut aseara..

Urmeaza sa dau niste examene si sunt in plin proces de pregatire.

In vis, efectiv vizualizam de undeva de sus, fiecare subiect din carte pe care il avea de pregatit si parca ii dadeam sarcina cuiva sa ma ajute, aveam impresia ca sunt niste copii, nu-i vedeam..ci doar le aratam materia, si spuneam..la partea asta esti tu, apoi tu..A fost straniu, efectiv tot ce vedeam erau partile din carte, stiam ce urmeaza si stiam fiecare capitol..

Spre dimineata, m-am visat acasa la ai, in balcon impreuna cu una dintre surori, care cu tristete imi spunea ca a fost la o doamna care ghiceste in tarot si ca i-a spus despre mine ca voi divorta, in aprilie. M-a incercat un sentiment de tristete insa eu stiam ca asa se va intmpla. Eram resemnata.

Intr-o alta seara, m-am visat la bunica mea, am mers intr-o anexa a casei si acolo era un barbat, nu stiu cine era, nu l-am vazut dar era intr-o..discutie cu Parintele Arsenie Boca, apoi acesta ne spunea mie si barbatului, "pregatiti-va"..

Am citit in acea perioada o carte despre Sfantul Parinte.
Daca puteti interpreta aceste vise, astept cu nerebdare. MULTUMESC!



darina
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 19
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Dum Ian 23, 2011 6:40 pm

Nu e nimic de interpretat;ai avut un vis premonitoriu.
Barbatul din vis inseamna protectie.Preotul,la fel....
Asteapta-te la ceva neplacut in materie de cuplu. Rolling Eyes In rest,visul vorbeste de la sine.
Pregateste-te la subiectele visate daca esti eleva.
Fetele,inseamna dragoste... si zile.
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de darina Dum Ian 23, 2011 8:02 pm

Multumesc Ambra!
Sunt casatorita insa..am o casnicie cu destul de multe probleme!

darina
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 19
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Vin Apr 15, 2011 12:07 am

Si ce treaba are "sunt casatorita" cu indragosteala? Very Happy Scz...pentru postarea tirzie... Razz
Ce ai facut la examenele alea?
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de darina Vin Apr 15, 2011 4:35 am

Ambra a scris:Si ce treaba are "sunt casatorita" cu indragosteala? Very Happy Scz...pentru postarea tirzie... Razz
Ce ai facut la examenele alea?

Hey..ma bucur sa te "revad"..Smile

Ce sa zic? indragosteala de sotul meu ori o reindragosteala tot de el, admit, insa o posibila indragosteala de un tert, hmm..nu stiu, nu e pentru mine. Sunt asa, mai de moda veche, nu imi place sa joc pe doua fronturi. Insa daca mi s-ar intampla, probabil as avea o puternica motivatie sa renunt la aceasta casnicie.

In privinta examenelor, neasteptat de bine, fara modestie Very Happy poate intru la bursa Smile. In alta ordine de idei, imi place mult ce studiez acum si chiar imi doresc sa merg pe drumul asta, offf..mult mi-a luat sa-l gasesc, insa ma consolez spundu-mi ca: niciodata nu e prea tarziu Very Happy
Te imbratisez! flower

darina
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 19
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Randolf1 Lun Iun 13, 2011 12:12 am

Interpretatimi si mie visul asta pls .. Am visat ca eram la piscina , si s-a intamplat un accident tragic.. doi copii frati au murit innecati in piscina .. in timp ce faceam baie nu stiam ca s-au innecat si vad un spirit ridicandu-se in sus ... Dimineata urmatoare veneau la mine intr-un fel in forme umane .. il luam in brate si le explicam .. ca mai au 40 de zile de stat pe pamant etc si ei tot veneau la mine si imi spuneau toate tristetile si bucuriile lor ... Mi-a spus tata ca tre sa ne mutam .. si uitasem telefonul in camera si trebuia sa ne mutam 3 luni (vis) si ai zis ca nu avem timp sa urcam sa luam telefonul ca era un demon acolo .. si unul din acei doi copii frati (un baiat si o fata) s-a dus sa imi ia telefonul .. Dupa m-am trezit


PS: Culmea azi 12.06.2011 ora 7:00 vad la televizor "Ca doi copii frati au murit innecati in iaz" .... OMG ... Si cand dormeam si am visat era la 3:00 si era tot inchis .. televizor , calculator , deci nu aveam de unde sa vad la televizor sau altceva etc

Randolf1
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 110
Puncte : 217
Reputatie : 9
Data de inscriere : 06/06/2009
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

http://forum.cerc.ro

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Mar Iun 14, 2011 5:03 am

scratch N- am inteles nimic!
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de darina Sam Aug 27, 2011 4:05 am

Hey, Ambra! Smile

Am avut intr-o noapte 2 vise care m-am pus pe ganduri Smile
Daca ai timp, cand ai timp poate ma lamuresti, iti multumesc anticipat !

Asadar, imi amintesc ca eram undeva, nu stiu sa-ti zic unde, fiindca nu vedeam in jurul meu decat.. culoarea roz..adica nu doar roz, dar rozul predomina, era si galben..auriu..alb..verde..parca era un curcubeu..dar nu era fiindca rozul predomina. Iar eu eram cu cativa oameni, toti eram imbracati in alb..eu eram un fel de sef Laughing fiindca aveam un mana o "bagheta" cu care ii atingeam, parca pentru a le darui ceva..

Asta fu o parte! primul episod!

Apoi, eram undeva pe o strada, era intuneric iar eu eram in fruntea unei multimi de oameni, mergeam undeva si toti strigam.."in numele lui Dumnezeu" sau ceva de genul..Stii cum sunt galeriile de microbisti care se unesc si canta? ei, asa era si in visul meu..parca meregeam la o lupta..
Aceste vise, le-am avut in aceeasi noapte!
Nu pot sa uit ..acea culoare, acel roz..ma tot intorc.."acolo" in acele culori minunate..

Ce parere ai? o iau razna? Laughing
Mersi!
Oricine are vreo opinie, e binevenit! Multumiri!

darina
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 19
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Lun Aug 29, 2011 3:39 am

Culori visind e semn bun.Mai ales,albul.Rozul e culoarea inocentei,a cresterii,a evolutiei...
Galbenul e culoarea iubirii pure,spiritualitatii.Verdele,inseamna vindecare.O vindecare a sufletului sau din suflet...cu sufletul...
Tu,te ocupi cu terapiile? Rolling Eyes O evolutie spre vindecare si spiritualitate.Asta semnifica visul tau.
Intunericul semnifica necreatul.Inceputul.Primordialul.
E un vis initiatic.O initiere in vindecare...spirituala si sufleteasca "in numele lui Dzeu". sunny
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de darina Lun Aug 29, 2011 3:45 am

Ambra a scris:Culori visind e semn bun.Mai ales,albul.Rozul e culoarea inocentei,a cresterii,a evolutiei...
Galbenul e culoarea iubirii pure,spiritualitatii.Verdele,inseamna vindecare.
Tu,te ocupi cu terapiile? Rolling Eyes O evolutie spre vindecare si spiritualitate.Asta semnifica visul tau.
Intunericul semnifica necreatul.Inceputul.Primordialul.
E un vis initiatic.

Servus! iti multumesc pentru raspuns!

Nu, nu ma ocup cu terapiile insa in septembrie vreau sa merg la un curs de reiki, vine la mine in oras domnul Argesanu. Si ma simt foarte atrasa de Biserica, rugaciune, meditatie..desi cu siguranta nu stiu sa o fac corect insa..simt ca viata mea o ia pe o alta cale.Mi se schimba prioritatile, vad altfel lucrurile..Smile Eu ma schimb, cred..Sper sa fie bine!
Te imbratisez!

darina
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 19
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Lun Aug 29, 2011 3:52 am

Cu D-zeu inainte! Viata ta se va schimba radical si cu siguranta prin spiritualitate si cu mult suflet.Rugaciunea e o conexiune ...
Cea mai simpla.
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de darina Lun Aug 29, 2011 3:57 am

Stii, am suferit teribil de mult dar datorita acestei suferinte m-am apropriat din nou de Dumnezeu. Asa ca nu pot decat sa fiu recunoscatoare si sa multumesc Cerului pentru tot! Smile pentru ca ceea ce simt cand ma rog..nu se compara cu nimic..simt cum efectiv mi se deschide inima Laughing
E cam greu cu iertarea,insa ma rog sa iert..sa reusesc sa iert.. I love you

darina
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 19
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de darina Lun Aug 29, 2011 4:09 am

Inca un lucru, la care acum m-am gandit..
Eu am o rugaciune catre Argangheli. Iar pe Arhanghelul Metatron l-am rugat sa-mi arate in vis misiunea pe care o am in aceasta viata..
Eu spun rugaciunea zilnic, insa acum m-am gandit ca poate exista vreo legatura cu al meu vis colorat Smile

darina
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 19
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de darina Vin Sept 16, 2011 12:38 am

Hey! Me again Very Happy
Well, am avut un vis aseara, musai sa ti-l povestesc Smile Scurt dar intens..Smile

Eram in fata unel sfere de lumina, in jurul meu nu mai era nimic, cred ca era intuneric..eu nu ma percepeam pe mine..ci doar, vedeam..Priveam undeva sus, Lumina care era asemeni unui soare, insa culoarea era alba..si vedeam cum pulseaza, adica isi extindea si retragea razele..Ceva foarte frumoas..multe raze, se succedeau, apoi se retrageau..si totul era o imensitate de lumina..iar eu mica..asa ma simteam, admiram si imi spuneam..Aceasta este Sursa Luminii! eram calma, fericita sau linistita de parca stiam exact ce si cum e..Nu mai exista nimic altceva..

Sunt uimita si eu fiindca tot mai des am asemenea vise. Daca ii gasesti vreo semnificatie..si mi-o impartasesti, iti multumesc! De fapt, sincera sa fiu in lumea "reala" nu prea am cu cine sa discut asemenea aspecte. Si asa,incet incet imi adjudec titualatura de ciudata.
O sa merg la niste seminarii, in curand si poate voi cunoaste ceva oameni cu care sa pot sa discut..si despre altceva..

Iti multumesc! O seara frumoasa!




darina
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 19
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Vin Sept 16, 2011 4:41 am

scratch Nu stiu cum sa zic...
Asta,nu e un vis. Si nu cred ca cineva ai poate da vre-o interpretare decit daca vrea sa se hazardeze,sa se dea mai catolic decit papa.
Am si eu asemenea...vise. De fapt,sunt...realitate. Decorporalizare.Stiu,si visele sunt decorporalizare...dar,asta,e un vis ... constient.
Uff...nu stiu sa explic. scratch
Ai vazut..."sursa de lumina".Adica,pe Dzeu.Faptul ca ai facut-o in akasha,nu te-a impiedicat...nu ti-a daunat.Adica,nu ai avut repercursiuni...fizice,ca Moise.
Visele tale sunt un semnal ca ceva bun ,o mare schimbare,un salt vibrational,va avea loc in viata ta.
Asculta-ti ....inima.Sufletul.Instinctul.Si mergi pe acea cale.As zice ca e un vis initiatic dar,nu a avut loc nicio initiere ci,o pregatire...
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de darina Vin Sept 16, 2011 3:57 pm

Ambra a scris: scratch Nu stiu cum sa zic...
Asta,nu e un vis. Si nu cred ca cineva ai poate da vre-o interpretare decit daca vrea sa se hazardeze,sa se dea mai catolic decit papa.
Am si eu asemenea...vise. De fapt,sunt...realitate. Decorporalizare.Stiu,si visele sunt decorporalizare...dar,asta,e un vis ... constient.
Uff...nu stiu sa explic. scratch
Ai vazut..."sursa de lumina".Adica,pe Dzeu.Faptul ca ai facut-o in akasha,nu te-a impiedicat...nu ti-a daunat.Adica,nu ai avut repercursiuni...fizice,ca Moise.
Visele tale sunt un semnal ca ceva bun ,o mare schimbare,un salt vibrational,va avea loc in viata ta.
Asculta-ti ....inima.Sufletul.Instinctul.Si mergi pe acea cale.As zice ca e un vis initiatic dar,nu a avut loc nicio initiere ci,o pregatire...


Mi-au dat lacrimile cand am citit ce mi-ai scris..
Decorporalizari, de care sa fiu constienta nu am experimentat desi au fost momente cand simtem ca "ma duc" dar imi era teama si asta se intampla inca de cand eram adolescenta, adica eram in masina/tren incercam sa dorm.. corpul imi era relaxat, dar eu eram..cumva treaza, atunci mi se intampla sa simt cum ma desprind dar ma trezeam brusc fiindca imi era teama..

Legat de "visul" meu..Doamne Doamne are un plan pentru fiecare..Am incredere deplina in El, orice ar fi, sunt in Voia Lui!

Multumesc! Te pup

darina
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 19
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de darina Joi Ian 05, 2012 8:24 pm

Salutare! La multi ani pe 2012!
Ambra, am visat in ultimele luni cat n-am visat in viata mea Laughing Daca mai intri pe aici si ai chef sa-ti povestesc, da-mi de stire !

Va imbratisez si va doresc un 2012 cu pace si iubire!
p.s: e cineva din brasov pe aici?

darina
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 19
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Vin Ian 06, 2012 6:50 am

"La multi ani" fericiti,tuturor.
Ha,ha,ha.... Laughing Baga!
Nu am chef,ca nu ma simt in forma intotdeauna dar,imi place sa dezleg ghicitori! Very Happy Aaaa....pardon,vise.
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de darina Sam Ian 07, 2012 6:11 pm

Laughing In vis toata actiunea se desfasoara in casa/ strada/ cartierul in care am copilarit..majoritatea Smile

1. M-am visat, evident acasa la mama. Era noapte si priveam pe o fereastra si un barbat, zbura spre mine. Avea parul lung, castaniu pana la umar, era la bustul gol. Eu il priveam curioasa cum se tot aproprie de mine, insa ceea ce m-a fascinat atat in vis cat si dupa ce m-am trezit, erau ochii lui. Erau albi. erau lumina si luminau in noapte! Insa cand aproape a ajuns langa mine, m-am speriat si am plecat in alta camera unde incercam sa-i povestesc sotului ce am vazut. Ciudat e ca, in vis eu eram cu al meu partener de viata, dar si in acea noapte el dormea langa mine. Iar planurile, vis/realitate s-au suprapus cumva. Fiindca el la randu-i visa ceva, dar fiind in visul meu si eu vorbind cu el, il mangaiam si-n vis si in realitate si l-am scos de acolo de unde era:)

2. Tot pe strada unde am copilarit.
Era seara, deasupra blocului era un nor intunecat si care avea o forma ciudata, doar privindu-l stiam ca ceva nu tocmai ok se va intampla.
Mergeam pe strada si pe langa mine au trecut niste fiinte foarte inalte, care erau imbracate in preoti. M-au privit, i-am privit si eu, insa stiam ca nu sunt preoti cu adevarat. Stiam ca trebuie sa merg sa ma ascund undeva. Incepusem sa grabesc pasul si am aruncat o privire in spate, acolo erau foarte multi preoti, imbracati toti in negru care duceau o lupta cu "falsii" preoti. Am ajuns in fata unei cladiri, acolo era Biserica..mai eram cu cineva care avea o cheie care deschidea usa Bisericii, insa ii tremura atat de tare mana incat nu reusea. Eu am vizualizat perfect, clanta, yala, cheia..si am deschuiat Smile Am intrat si am stiut ca suntem in siguranta. Au venit dupa noi, insa stiam ca nu pot sa intre. Laughing

3. Intr-o noapte am vizualizat o serie de desene. Eram parca la film, imaginile erau alb negru si erau tot felul de simboluri cred. Crin, animale si altele pe care din pacate nu mi le mai amintesc. Se succedeau f repede..

3. M-am vazut de undeva de sus, intinsa in pat. Iar in dreptul inimii aveam ceva ce seamana cu un soare..o sfera..aurie. si-mi ziceam..bai dar chiar esti speciala Laughing))

4. Vad niste luminite de ceva timp, asta treaza fiind..ziua..Niste puncte luminoase care se misca haotic. Nu le vad tot timpul, ci doar in anumite momente.
Mai vad ceva ce seamana cu niste vartejuri uneori. Ceata. La un moment dat era ceata in toata casa, inexplicabil.

Cam atat, pentru moment! Multumesc

darina
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 19
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Sam Ian 07, 2012 11:07 pm

1. M-am visat, evident acasa la mama. Era noapte si priveam pe o fereastra si un barbat, zbura spre mine. Avea parul lung, castaniu pana la umar, era la bustul gol. Eu il priveam curioasa cum se tot aproprie de mine, insa ceea ce m-a fascinat atat in vis cat si dupa ce m-am trezit, erau ochii lui. Erau albi. erau lumina si luminau in noapte! Insa cand aproape a ajuns langa mine, m-am speriat si am plecat in alta camera unde incercam sa-i povestesc sotului ce am vazut. Ciudat e ca, in vis eu eram cu al meu partener de viata, dar si in acea noapte el dormea langa mine. Iar planurile, vis/realitate s-au suprapus cumva. Fiindca el la randu-i visa ceva, dar fiind in visul meu si eu vorbind cu el, il mangaiam si-n vis si in realitate si l-am scos de acolo de unde era:)

scratch M-ai ametit! Cind in vis...cind,p'afara...
"si l-am scos de acolo de unde era"...unde era? Sad
In fine...vreme buna si bucurii;pe nesteptate,cineva iti va face o bucurie.Posibil,un barbat puternic spiritual,duplicitar,caracter diabolic...care,te fascineaza si te sperie totodata si alaturi de care vei parcurge zile fericite..Acest barbat a avut ...sau va avea,la propriu ori la figurat un "accident" in viata lui care-l face sa fie diabolic,inconstient; lucru ce te face sa te indepartezi de el,uneori...
...........................

2. Tot pe strada unde am copilarit.
Era seara, deasupra blocului era un nor intunecat si care avea o forma ciudata, doar privindu-l stiam ca ceva nu tocmai ok se va intampla.
Mergeam pe strada si pe langa mine au trecut niste fiinte foarte inalte, care erau imbracate in preoti. M-au privit, i-am privit si eu, insa stiam ca nu sunt preoti cu adevarat. Stiam ca trebuie sa merg sa ma ascund undeva. Incepusem sa grabesc pasul si am aruncat o privire in spate, acolo erau foarte multi preoti, imbracati toti in negru care duceau o lupta cu "falsii" preoti. Am ajuns in fata unei cladiri, acolo era Biserica..mai eram cu cineva care avea o cheie care deschidea usa Bisericii, insa ii tremura atat de tare mana incat nu reusea. Eu am vizualizat perfect, clanta, yala, cheia..si am deschuiat Am intrat si am stiut ca suntem in siguranta. Au venit dupa noi, insa stiam ca nu pot sa intre.


Vei iesi din niste incurcaturi;mari satisfactii in munca,la serviciu dar,nu te culca pe o ureche fiindca,sunt si pericole ascunse.O perioada mai ...animata.Vei avea necazuri,unele reale altele,inchipuite dar, le vei depasi.Vei afla un secret care,te va salva si-ti va oferi protectie.


. Intr-o noapte am vizualizat o serie de desene. Eram parca la film, imaginile erau alb negru si erau tot felul de simboluri cred. Crin, animale si altele pe care din pacate nu mi le mai amintesc. Se succedeau f repede..

3. M-am vazut de undeva de sus, intinsa in pat. Iar in dreptul inimii aveam ceva ce seamana cu un soare..o sfera..aurie. si-mi ziceam..bai dar chiar esti speciala ))


Noaptea,intunericul e un semn rau,de angoasa ,de necaz...Este inertia,neinceputul,akasha.
Simbolurile sunt mesaje care,dupa spusele tale, se succed repede.Vei avea bucurii,perioade de ...puritate,amestecate cu perioade de...boala(patul) pe care le vei depasi cu ajutorul unor prieteni si prin puterea puritatii sufletului.
Ceea ce vizualizezi adesea este lupta sufletului tau cu tenebrele.Nu e chiar un vis...e mai curind o capacitate...spirituala.


Ultima editare efectuata de catre Ambra in Sam Ian 07, 2012 11:49 pm, editata de 1 ori
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de darina Sam Ian 07, 2012 11:33 pm

Ha? un nou barbat la orizont? Laughing

Asta al meu, visa la randu-i, avea un cosmar si cumva eu in momentele alea l-am trezit, desi si eu eram prinsa..Laughing) cu zburatorul..

Sa dea Dumnezeu sa fie bine!
Multumesc!

darina
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 19
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Ambra Sam Ian 07, 2012 11:56 pm

Nu neaparat altul ci,partea intunecata a actualului. Rolling Eyes Nu e un semn prea bun.
Esti o entitate speciala prin puritatea ascunsa a sufletului tau dar,vei trece si prin multe incercari.
Asta,e doar preludiul.Bafta!
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de darina Dum Ian 08, 2012 12:03 am

Incercari tot am de vreo 2 ani.. Sad zici ca e doar preludiul, tot ce am tras pana acum? off..eu speram ca se vor aseza lucrurile.
Dar, asta e. Cu Dumnezeu, inainte!

darina
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 19
Puncte : 19
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/01/2011

Sus In jos

Vise... - Pagina 4 Empty Re: Vise...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum