Subvers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Şamanism - Prezentare

+4
luminos1
Ambra
Crystalin
vali
8 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Şamanismul este o practică spirituală autentică?

DA
 
NU
 
OARECUM
 
NU ŞTIU
 
 
 
Vezi rezultatele

Şamanism - Prezentare - Pagina 2 Empty Re: Şamanism - Prezentare

Mesaj Scris de ADRIANA Lun Aug 30, 2010 10:57 pm

Deci blestemul se prinde dar dezlegarea , nu ? ai verificat?

ADRIANA
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 3
Puncte : 3
Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Şamanism - Prezentare - Pagina 2 Empty Re: Şamanism - Prezentare

Mesaj Scris de ADRIANA Lun Aug 30, 2010 11:08 pm

Vai ce sa faca un preot ? sa ia parti din suflet ? e pentru prima data cand aud asa ceva , inedit , cume aia ?
preotii dau canoane bioterapeutii nu, preferi sa fie date ? de ce ? pentru ce ? eu le consider inutile , pentru mine pacat este numai ceea ce eu consider ca este pacat , pentru ca numai eu stiu unde am gresit sau n-am gresit, si de ce .
Despre ingeri nu stiu, cine sunt persoanele ? ai vazut ? sa nu minti ca-ti tai limba , numai cand ai sa vezi tu , sa crezi, altfel sunt minciuni.
@io , foarte cu picioarele pe pamant mi-a placut mesajul. TOTI OAMENII au calitati native paranormale , depinde cat timp tii post si cat lucrezi cu aceste energii, ele exista la orice persoana, prin exercitiu se pot ascuti.

Am scris mai sus ca postul imbogateste volumul si calitatea energiilor, si puterea de sugestie , sugestia este posibilitatea individului de a influenta un obiect sau o fiinta vie.
Acei indraciti asa cum ii numeste biserica , nu sunt altceva decat persoane insingurate ,necomunicative , pe care sau in jurul carora s-au strans energii reziduale (resturi de energii pozitive sau negative ), este mult de scris dat atat este suficient.
Energia reziduala este gandul celorlalti .

ADRIANA
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 3
Puncte : 3
Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Şamanism - Prezentare - Pagina 2 Empty Re: Şamanism - Prezentare

Mesaj Scris de vali Mar Aug 31, 2010 5:45 am

ADRIANA a scris:Vai ce sa faca un preot ? sa ia parti din suflet ? e pentru prima data cand aud asa ceva , inedit , cume aia ?

simplu prin informarea impartasaniei
ADRIANA a scris:preotii dau canoane bioterapeutii nu, preferi sa fie date ? de ce ? pentru ce ? eu le consider inutile , pentru mine pacat este numai ceea ce eu consider ca este pacat , pentru ca numai eu stiu unde am gresit sau n-am gresit, si de ce .
sau poti pacatui prin orgoliu
ADRIANA a scris:Despre ingeri nu stiu, cine sunt persoanele ? ai vazut ? sa nu minti ca-ti tai limba , numai cand ai sa vezi tu , sa crezi, altfel sunt minciuni.
ingerii sunt entitati de lumina pe care ii primesti la diferite initieri ( botez.... )
ADRIANA a scris:@io , foarte cu picioarele pe pamant mi-a placut mesajul. TOTI OAMENII au calitati native paranormale , depinde cat timp tii post si cat lucrezi cu aceste energii, ele exista la orice persoana, prin exercitiu se pot ascuti.

Am scris mai sus ca postul imbogateste volumul si calitatea energiilor, si puterea de sugestie , sugestia este posibilitatea individului de a influenta un obiect sau o fiinta vie.
Acei indraciti asa cum ii numeste biserica , nu sunt altceva decat persoane insingurate ,necomunicative , pe care sau in jurul carora s-au strans energii reziduale (resturi de energii pozitive sau negative ), este mult de scris dat atat este suficient.
Energia reziduala este gandul celorlalti .

ee aci ai dreptate pana la un punct unii indraciti chiar sunt posedati .
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Şamanism - Prezentare - Pagina 2 Empty Re: Şamanism - Prezentare

Mesaj Scris de vali Mar Aug 31, 2010 5:52 am

ok si acum sa revenim la shamanism da!
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Şamanism - Prezentare - Pagina 2 Empty Re: Şamanism - Prezentare

Mesaj Scris de vali Mier Sept 01, 2010 9:55 am

btw am vazut asta pe promotii si ma gandii ca e util sa o postez si aici

initieri in munay- ki ( o ramura a shamanismului)
bucuresti
7,8, 9 septembrie, 22, 23, 24 septembrie

telefon : 0746023123

munay-ki sau cele 9 ritualuri de transformare in homo luminos , provin de la indienii laika din america de sud .
mai sunt si alte ramuri ale shamanismului
tibetan
siberian
nord american...

vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Şamanism - Prezentare - Pagina 2 Empty Re: Şamanism - Prezentare

Mesaj Scris de Crystalin Mier Sept 01, 2010 10:54 am

Bine,bine...Spune si tu mai multe despre ceea ce inveti la acest curs. Cum te-a ajutat pe tine...cum pot fi altii ajutati... Te roooog I love you !
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

Şamanism - Prezentare - Pagina 2 Empty Re: Şamanism - Prezentare

Mesaj Scris de luminos1 Mier Sept 01, 2010 12:20 pm

Un curs absolut deosebit, care va va facilita accesul intr-o noua dimensiune a vietii, in care totul este sacru, in care primim ajutor de la fiinte de lumina pentru o transformare profunda a fiintei noastre si suntem ajutati sa facem schimbarile necesare in vederea trecerii peste pragul reprezentat de anul 2012.


Ritualurile Munay Ki (cuvantul inseamna Iubire si Putere sau "Fii asa cum esti!") sunt initierile pe care le primeau, inca din vechime, samanii din America de Sud, cunoscuti sub numele Laika, Pastratorii Pamantului. Ele constituie un proces in 9 pasi pentru vindecarea ranilor din trecut, din copilarie, a ranilor stramosesti, a mostenirilor genetice si karmice cu care ne-am nascut in aceasta viata.

Aceste initieri au fost aduse in lumea moderna de Alberto Villoldo, psiholog si antropolog ce a studiat timp de peste 25 de ani practicile de vindecare ale samanilor incasi si amazonieni si au fost facute publice pe scara larga in aceasta perioada extrem de importanta pentru Planeta Pamant.

Aceste ritualuri sunt transmise pe cale energetica si ne pot ajuta sa ne vindecam si sa vedem cine vom deveni in viitor, peste mii de ani. Ne ajuta sa facem saltul cuantic de la Homo Sapiens la Homo Luminous, sa fim liberi de toate ranile si povestile din vietile noastre, in deplina concordanta cu Mama Pamant, cu fortele naturii si cu Sinele Divin.

Beneficiile acestor ritualuri pe care le veti primi in cadrul cursului sunt nenumarate. Dintre ele, amintim:

Reprogramarea corpului de lumina, pentru a putea sa ne vindecam, sa imbatranim, sa traim si sa murim intr-un mod diferit
Insusirea celor patru niveluri ale perceptiei samanice: nivelul perceptiei fizice (reprezentat de sarpe), nivelul mintii si al perceptiei emotionale (reprezentat de jaguar), nivelul sufletului si al perceptiei sacre (reprezentat de pasarea colibri), nivelul perceptiei spirituale (reprezentat de vultur)
Iesirea din povestile personale, ranile emotionale, din identificarea cu ego-ul, trairea in minte si din perpetuarea triunghiului lipsei de putere agresor-salvator-victima din viata fiecaruia
Regasirea partilor de suflet pierdute si a contractelor sufletului negociate inainte sa venim pe Pamant.

Cele noua ritualuri pe care le veti primi sunt: ritualul vindecatorului, ritualul benzilor de putere, ritualul armoniei, ritualul clarvazatorului, ritualul pastratorilor zilei, ritualul pastratorilor intelepciunii, ritualul pastratorilor pamantului, ritualul pastratorilor stelelor si ritualul Creatorului.

Dupa ce treceti prin aceste initieri, ele devin ale voastre si puteti sa le transmiteti altora, in forma pe care o doriti (individual sau sub forma de cursuri).

Veti primi: suport de curs, diploma, DVD cu explicarea ritualurilor facuta de Alberto Villoldo si propria piatra Pi pentru initieri.

Continutul cursului va fi urmatorul:

Din intelepciunea si invataturile samanilor Laika
Ritualurile Munay Ki: ce reprezinta, cum se transmit, ce efecte au
Explicatii despre toate cele 9 ritualuri si transmiterea efectiva a lor, la nivel energetic
Calatorie in Lumea de Jos pentru recuperarea partilor de suflet pierdute
Calatorie in Lumea de Sus pentru a intra in contact cu parintii celesti si a cunoaste contractul sufletului, misiunea cu care am venit pe Pamant
Cursul mai include si alte calatorii samanice, care ne ajuta sa ne conectam cu liniile de fiinte de lumina, ghizi spirituali si vindecatori care ne vor fi alaturi din momentul primirii acestor ritualuri.
Ritualurile Munay Ki sunt impartite in trei categorii: ritualurile de baza, ritualurile transmise pe linie energetica si ritualurile ce vor urma.

Ritualurile de baza

1 - Ritualul vindecatorului - Humpeq - conecteaza cu Fiinte de Lumina din care vor veni si va vor asista la vindecarea si transformarea personala. Laika stiau ca avem la dispozitie o asistenta spirituala extraordinara. Fiintele de lumina vor lucra cu noi fie pe parcursul meditatiilor ce le vom face fie in timpul somnului pentru a vindeca ranile noastre. De asemenea prin primirea acestui ritual se va trezi si se va dezvolta puterea vindecatoare ce se afla in mainile dumneavoastra.

2 - Ritualul de protectie - consta din introducerea in campul de lumina a celor cinci benzi energetice reprezentand elementele pamantului, apei, focului, aerului si spiritului. Odata instalate aceste benzi vor actiona prin descompunerea a oricarei energii negative din jurul dumneavaostra, in unul din aceste cinci elemente, astfel incat acestea nu vor mai putea afecta. Intr-o lume bazata pe sentimentul fricii aceste Benzi ale Puterii asigura o protectie considerabila. Primirea acestei initieri asigura protectia totala a campului energetic de lumina.

3 - Ritualul armoniei - Ayni Karpi - reprezinta transmisia a celor sapte arhetipuri universale in chakre. In prima chakra veti primi sarpele, jaguarul in chakra a doua, pasarea colibri in chakra a treia si vulturul (condorul) in chakra inimii. Apoi vor urma o numar de trei "arhangheli" in chakrele superioare astfel: Huascar Inca - pastratorul lumii de jos dar si al mintii subconstiente este transmis in chakra 5, Quetzalcoatl - sarpele cu pene, pastratorul lumii de mijloc si al constientului va fi transmis in chakra 6 iar Pachacuti -protectorul lumii superioare si supraconstientului dar si pastratorul timpului va fi transmis in chakra coroana. Aceste arhetipuri sunt transmise in chakre ca seminte ce vor germina in prezenta focului, de aceea va trebui sa realizati un numar de minim cinci meditatii pentru a le trezi si dezvolta. Primirea acestui ritual va ajuta sa va curatati si protejati chakrele, sa va dezvoltati corpul de lumina.

4 - Ritualul clarvazatorului - Karwak - permite deschiderea unor cai pentru energie prin instalarea unor fire de lumina din cortexul vizual in ochiul al treilea si in inima. Aceasta practica va trezi abilitatea de a percepe lumea invizibila . Multi dintre cei care au primit acest ritual au descoperit la cateva luni ca puteau sa "vada" lumea energetica din jurul lor.

Ritualuri transmise pe linie energetica

5 - Ritualul pastratorilor zilei - Pampa Mesayok - este un ritual in care veti fi conectati cu o linie renumita de maestri vindecatori din trecut. Pastratorii zilelor au fost de cele mai multe ori femei si s-au ocupat cu asistarea nasterilor si deceselor precum si cu vindecarea cu ajutorul plantelor. Primirea acestui ritual va permite sa lucrati cu energia locurilor sacre din diverse parti ale lumii (Macchu Picchu, Stonehenge), sa fiti sustinuti in munca energetica pe care o efectuati dar si sa va vindecati partea feminina din dumneavoastra trecand astfel dincolo de frica.

6 - Ritualul pastratorilor intelepciunii - Alto Mesayok - prin care veti fi conectat la o linie a fiintelor de lumina care au locuit muntii sacri ai planetei Pamant si care sunt pastratori si protectori ai stiintei vindecarii. Primirea acestui ritual va ajuta sa chemati pastratorii intelepciunii rugandu-i sa-si daruiasca intelepciunea si cunoasterea pentru ca sa vindecati partea masculina din dumneavoastra, sa treceti in afara timpului, sa invatati medicina samanica si sa simtiti infinitul.

7 - Ritualul pastratorilor pamantului - Kurak Akullak - ne conecteaza la o descendenta de arhangheli care sunt gardienii galaxiei noastre. Se stie despre ei ca au forma umana si ca sunt inalti precum arborii. Pastratorii Pamantului, care sunt administratorii tuturor formelor de viata de pe pamant, se afla sub protectia directa a acestor arhangheli si pot invoca puterea acestora atunci cand au nevoie, spre a aduce vindecare si echilibru in orice situatie. Acest rit il invata pe neofit despre caile clarvazatorului, dar si sa transforme lumea in accord cu visele lor.

Ritualurile ce vor veni

8 - Ritualul pastratorilor stelari - Morshai Karpay - este un ritual care ne ancoreaza sigur in timpul ce va sa vina dupa marea schimbare ce va avea loc in jurul anului 2012. In conformitate cu intelepciunea populara, atunci cand primesti acest ritual, corpul tau fizic incepe sa evolueze in directia transformarii sale in homo luminosus. Procesul de imbatranire este incetinit, devii rezistent la boli la care erai odata vulnerabil. Dupa ce Alberto Villoldo a primit acest ritual - a constatat ca nu mai procesa evenimentele in mod primar, la nivel fizic. El mai spune ca atunci cand a racit, a procesat boala la nivel energetic, iar ca aceasta i-a parasit organismul intr-o zi-doua, si nu in doua saptamani, cum se intampla de obicei. Villoldo marturiseste ca a inceput sa traiasca cu adevarat si sa proceseze la nivel spiritual evenimentele care aveau loc in viata lui.

9 - Ritualul Creatorului - Taitanchis Tranti - trezeste Creatorul sau Scanteia Interioara Divina astfel incat sa intelegeti ca sunteti parte a Principiului Creatiei, de la cel mai mic fir de nisip la cel mai mare cumul de galaxii din Univers. Acest ritual nu a fost pana recent disponibil pe Pamant, el fiind primit direct de la Spirit. Desi au existat persoane care au atins acest nivel si si-au trezit Constiinta Hristica sau Buddhica nu a fost niciodata posibil ca acest ritual sa se transmita de la o persoana la alta. Ritualul Creatorului a fost primit de catre samanii incasi, care au primit si capacitatea de a-l transmite mai departe in vara anului 2006.

In timpul cursului, se lucreaza la nivel energetic. De aceea, va rugam sa va lasati mintea acasa si sa veniti pregatiti sa primiti in inimile voastre o experienta deosebita!
luminos1
luminos1
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 137
Puncte : 186
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/05/2009

Sus In jos

Şamanism - Prezentare - Pagina 2 Empty Re: Şamanism - Prezentare

Mesaj Scris de Crystalin Mier Sept 01, 2010 7:44 pm

Este minunat tot ceea ce ai prezentat. Multumesc frumos si sper sa pot participa la un astfel de curs la inceputul anului viitor. Smile
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

Şamanism - Prezentare - Pagina 2 Empty Re: Şamanism - Prezentare

Mesaj Scris de vali Joi Oct 07, 2010 5:09 pm

Sambata 09.10.2010 initieri Munnay-Ki

Detalii despre initieri aveti mai sus .

Pentru inscrieri 0723014563 , lvaleriu@hotmail.com , carmen.ion7@yahoo.com

vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Şamanism - Prezentare - Pagina 2 Empty Re: Şamanism - Prezentare

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum