Subvers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce aveti cu reptilienii?

3 participanți

In jos

Ce aveti cu reptilienii? Empty Ce aveti cu reptilienii?

Mesaj Scris de Ambra Vin Iun 11, 2010 10:45 pm

Rolling Eyes Chiar, asa...
Tot vad pe topice replici de genul:"esti un reptilian imputit!"
De unde stie "profetu'" lu' peste asta,nu stiu!
Pai,daca e clarvazator,sa-si folosesca aptitudinile in slujba descoperirii remediului contra cancerului.Sau,in alt scop...umanitar.Dar,n-ai sa vezi! Laughing
Capacitatile paranormale se opresc la abjectia sus amintita;mai departe,il paraseste muza! Mad Sictir! Vorba turcului...
Si ma intrebam: scratch ce au psihopatii( http://www.lucratorul-in-lumina.com/Forum/viewtopic.php?t=76&sid=5113ad18a144eb764a0c26c349350e86 ) cu reptilienii? Sau cu evreii...
Iarta-i doamne,ca nici n-au habar... drunken Nici macar despre mult trimbitata lumina.Cu care,se frig! drunken
Pentru orice trebuie sa existe un motiv.S-auzim! bounce
Oare,suntem constienti ca putem avea toti gene reptiliene? Rolling Eyes Cine dovedeste ca nu?
Fictiune ori nu,oricum,sursa de inspiratie si de circotit:
http://www.dimensiuni.ro/wp-content/uploads/2009/05/despre-reptilieni-si-planeta-pamant.htm

Intrebarea,ramine! scratch
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Ce aveti cu reptilienii? Empty Re: Ce aveti cu reptilienii?

Mesaj Scris de Crystalin Sam Iun 12, 2010 3:31 am

Eu nu am nimic cu nimeni jocolor nici cu oamenii, nici cu reptilienii, nici cu...alte entitati. Acum cativa ani cand a aparut aceasta teorie (popularea planetei Terra de catre reptilieni) nu am bagat-o in seama fiind preocupata de altceva. Cu ceva timp in urma am citit cele 2 carti ale lui David Icke si m-au cam pus pe ganduri. Petrecand ceva timp prin catedralele catolice am acordat mai multa atentie sculpturilor,picturilor, elementelor decorative si am gasit destule imagini reptiliene care nu prea isi gasesc locul in decorul respectiv pentru noi,oamenii de rand dar,... pentru cei initiati in simbolistica, gnostica..etc. De ce unii sunt impotriva reptilienilor? Ai aici o bucatica de explicatie: "Francmasonii care au contact si sunt sunstinuti de Reptilieni, urmaresc sa creeze si sa mentina pe aceasta planeta o stare de mizerie, ignoranta si suferinta, pentru a crea mediul propice de dezvoltare al acestor fiinte, care in schimb le ofera francmasonilor putere efemera in aceasta lume. Majoritatea razboaielor sunt provocate si intretinute de francmasoni, pentru a crea un climat prielnic reptilienilor. Francmasonii considera campurile de lupta ca fiind altare de sacrificiu pentru demonii lor. Campurile de razboi, pline de durere si sange, sunt "hrana" preferata a acestor entitati. "
Daca nu vrei sa acorzi credit lui David, reptilianul Inunaki, atunci citeste cartile lui Icke si vei gasi dovezi stiintifice.
Asa ca ... spor la citit flower
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

Ce aveti cu reptilienii? Empty Re: Ce aveti cu reptilienii?

Mesaj Scris de Ambra Sam Iun 12, 2010 4:46 pm

Pe mine, cititul ma delecteaza,ma inspira dar,nu ma convinge. scratch Cine sunt in fapt,autorii si ce garantii ofera ei ca detinatori ai adevarului?
Ma incred mai degraba in propriile instincte.
Simbologia are si ea credibilitatea ei,pina la un nivel! Si nu e vorba despre altceva ci,despre necunoastere ori,intelegere gresita a ei;oricum,marja de eroare ramine.
Daca omul este o baterie,daca are pol pozitiv si negativ,daca are bine si rau....e clar ca este un experiment compromis!
Asadar,negind raul din mine e ca si cum mi-as nega unul dintre parinti,o parte din mine....
Cine imi garanteaza ca fac bine,ca nu gresesc? Rolling Eyes Binele si raul sunt si ele in fond,o problema de perceptie.Ceva,asemanator imaginii pe retina....
Daca mergem pe "spor la citit" atunci,sa tot citim...ceea ce a scris...cine?
Atunci,ar trebui sa-i cred pe evrei cind il neaga pe IIsus. lol!
Ma intreb:de unde si de cind au aparut evreii? scratch Habar n-am....
Oare,acesti Davizi....nu sunt cei care ai vor insela pina si pe cei alesi? drunken Desi,iarasi ma intreb:alesi pentru ce si de catre cine?
Intorsii astia,din morti nu sunt in fapt,niste posedati? Niste reptilieni camuflati? Niste oameni normali cu siguranta nu sunt!
Oare,ferindu-ne de foc nu cadem cu dosul in balta? scratch
Pomenesti de stiinta,gnostic...uitind ca stiinta,cunoasterea in tot nu o datoram divinitatii ci,partii adverse.
Ingerii "cazuti" au fost cei care s-au perpetuat,s-au unit cu fiicele oamenilor frumoase si le-au invatat tainele cunoasterii,artele... scrisul,astrologia deci,simbolurile...
Acum,nu am la indemina unele lucrari citite dar,pe masura ce le redescopar prin pc. voi posta in replica desi,repet:sunt carti,pareri pur subiective ale autorilor respectivi.
Mediumii sunt reptilieni? Ca daca ne luam dupa biblie,dupa divinitate,ei nu-s pe placul lui Dzeu fiindca,sunt cei care vorbesc cu mortii deci,"uriciune in fata Domnului". drunken Aryana Havah e un medium.Sau o fictionista.So? Rolling Eyes Reptiliana?
Si citi sunt! lol!
Dzeu a creat animalele spre a servi drept hrana omului.Asa spune biblia...
Deci,suntem carnivori.Niste "reptilieni nenorociti"?Sau ma rog,avem gene de reptilieni. Smile Ne inpuscam?
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Ce aveti cu reptilienii? Empty Re: Ce aveti cu reptilienii?

Mesaj Scris de vali Mar Iun 15, 2010 6:59 am

vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Ce aveti cu reptilienii? Empty Re: Ce aveti cu reptilienii?

Mesaj Scris de Ambra Mar Iun 15, 2010 6:40 pm

Teoriile lor. De ce i-as crede? scratch Daca sunt cei despre care biblia spune ca ai vor insela pina si pe cei alesi?
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

Ce aveti cu reptilienii? Empty Re: Ce aveti cu reptilienii?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum