Subvers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Counter-strike 1.6 (moduri etc)

2 participanți

In jos

Counter-strike 1.6 (moduri etc) Empty Counter-strike 1.6 (moduri etc)

Mesaj Scris de Randolf1 Joi Sept 03, 2009 6:02 am

Salut acum am sa va spun despre Counter-strike 1.6 prescurtat si CS , va voi spune toate modurile de joc si am sa va postez si niste servere
Moduri CS :
1)Modul Deathrun - Counteri trebuie sa fuga de toate capcanele puse de teroristi care acestia stau intr-o cutie . La sfarsit counteri trebuie sa ajunga in acea cutie si sa il omoare . Puteti sa omorati teroristul dar puteti sa fiti si omorati de capcanele puse de teroristi
2)Modul KreedsClimbing - Toti suntem Counteri si trebuie sa escaladam orce harta ne este pusa . De asemenea exista si niste comenzi folosite de useri pentru a face checkpoint sau pentru a se teleporta de unde a facut checkpoint . Comenzile sunt : /cp = Checkpoint , /tp = Teleport , /start = te da de la buton de start
3)Modul Zombie - La inceputul fiecarei runde este ales dintre toti jucatorii un zombie care are 6000 hp . El poate ataca Counteri pentru ai face ca el doar ca ei vor avea 2500 - 3500 hp . Counteri trebuie sa ii omoar in decursul a cateva minute . Daca counteri nu omoara zombii si sunt inca in picioare v-a fi egalitate . Daca counteri distrug Zombii ei castiga . Daca zombii omoara toti counterii ei castiga si lumea este cucerita de ei
4)Modul Surf - In modul surf trebuie sa surfati pe diferite harti . Aici vor fi bune diferite tutoriale asa ca va recomand www.youtube.com . Acolo veti vedea tutorialul surfului si ve-ti incerca si voi , dar va sfatuiesc sa nu jucati in new game din cauza ca nu aveti cfg-ul si gheata nu aluneca la fel , asadar nu ve-ti putea surfa
5)Modul Gungame - Aici depinde de svr pe care jucati . Ve-ti incepe cu un pistol , si v-a trebui sa faceti un anumit numar de killuri pentru a trece la urmatorul pistol , arma , cutit , grenada etc . V-a trebui sa omorati un nr de 2-3 pentru a avansa
6)Modul Normal - Modul normal cred ca il stie toata lumea . Alegeti cu cine vreti sa fiti (counter sau terrorist) cumparati arma si va duceti la omorat .
7)Modul Respawn - Este la fel ca modul normal numai ca are un cfg care va reinvie dupa ce muriti
8)Modul Warcraft - In modul warcraft sunt diferite rase . (Human , Undead etc sunt vreo 12 moduri )
9)Modul Hide-n-Seek = Este un mod simplu . Sa va explic . Teroristi se ascund incat counteri sa nu il gaseasca si sa ii omoare . Counteri au doar cutit . Teroristi au niste grenazi ( Orbire si Paralizare ) . Daca echipa counter omoara toti teroristi , ei devin teroristi iar ceilalti counteri si tot asa
10)Modul Super Hero – Este la fel ca la warcraft numai ca aveti alte puteri si nu exista rase . De exeplu puteti alege spider-man sa dai panza sau iron man sa zburati . Desigur exisa mult mai multe dar am dat doar cateva exemple pentru a intelege ce am vrut sa spun
Acestea sunt toate modurile de cs actuale . As vrea sa va ceva . Jocul cu coduri nu este cinsitit. Sper sa va fie de folos ce v-am scris aici . Apropo intrati pe cs.stedu.ro si scrieti /server in chat pentru orce sv cu orce mod de cs . Good luck

Randolf1
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 110
Puncte : 217
Reputatie : 9
Data de inscriere : 06/06/2009
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

http://forum.cerc.ro

Sus In jos

Counter-strike 1.6 (moduri etc) Empty Re: Counter-strike 1.6 (moduri etc)

Mesaj Scris de JrBagaBont Joi Sept 03, 2009 4:35 pm

pentru modul SURF ... sau ori ce alt mod ! nu iti trebuie cfg Wink !!!

Cunosc jocul asta de la A la Z stiu toate chestiile care se pot face fa ajutorul cfg-urilor ... da intradevar daca vrei sa flodezi un server de cs ... il poti floda cu ajutorul unui cfg ! (nu vreau sa il fac public) !

si mai simplu intrati pe www.watf.ro / www.laleagane.ro 2 communitate foarte bune (LaLeagane SpoNsoriZaTa de GamesZone) (watf sponsorizata de krond sau fdns .... nu mai stiu exact)
Pe LaLeagane nu sunt Toate modurile ...
pe WaTF aveti toate modurile!

app de GunGame: Aveam si eu intrun timp server de gungame era meru
32(players) / 32(max players)!
1.Depinde cum configurezi servarul
Va zic cum puteti sa va configurati propriul server pentru a putea aduna multa lume

Prima arma : Knife (cutit)
Apoi: Glock (pistol tero)
... si pe rand toate armele..
la sfarsit
Ultima arma: He (grenada care explodeaza)
si ca sa treceti la nivelul urmator trebuie sa omorati 5 persoane.
Cand ati omorat o persoana va scrie in HUD (mijloc jos a ecranului)
"You Have Killed 1/5 players"

Poate o sa va intrebati dc sa punem ultima arma HE ...
am sa va raspund: Pentru ca cu He este f greu sa omori un player ... de aceea !

si mai este ceva Daca sa zicem ca ai facut level 3 si vine unu si te omoara cu Cutitul te aduce la level 2 si lui ii creste levelul ... Smile

e foarte frumos modul ... chiar daca intra codati se inpotmolesc cand le da HE Laughing si e amuzant... daca esti la ultimul nivel si omori cu Cutitul nu faci level trebuie doar sa omori cu HE ... poti sa dai lu unu un cutit si sa arunci he si el va muri Smile daca il dai la picioare ... sau daca ai aruncat he ... si il omori pe unu cu cutitul iti va da un nou HE...

cam atat ... GL & HF ( Good Luck & Have Fun )

JrBagaBont
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 4
Puncte : 7
Reputatie : 3
Data de inscriere : 10/08/2009
Localizare : In spatele Tau

Sus In jos

Counter-strike 1.6 (moduri etc) Empty Re: Counter-strike 1.6 (moduri etc)

Mesaj Scris de Randolf1 Joi Sept 03, 2009 5:22 pm

Da depinde cate killuri cere serverul nu neaparat 5 . Poate sa ceara de la 1 la infinit depinde ce vrea ownerul si ce cfg a bagat

Randolf1
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 110
Puncte : 217
Reputatie : 9
Data de inscriere : 06/06/2009
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

http://forum.cerc.ro

Sus In jos

Counter-strike 1.6 (moduri etc) Empty Re: Counter-strike 1.6 (moduri etc)

Mesaj Scris de Randolf1 Mier Ian 13, 2010 4:21 am

am descoperit pentru surf ce poti face sa surferi
intri in new game sau pe un server creat de tine si scrii in consola urmatoarele comenzi :
sv_airaccelerate 300 (surf)
sv_stepsize 360 (sa scapi din cusca)

Randolf1
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 110
Puncte : 217
Reputatie : 9
Data de inscriere : 06/06/2009
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

http://forum.cerc.ro

Sus In jos

Counter-strike 1.6 (moduri etc) Empty Re: Counter-strike 1.6 (moduri etc)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum