Subvers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

+4
Crystalin
luminos1
vali
iuliachristaL
8 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de iuliachristaL Vin Aug 28, 2009 4:23 am

nu ma refer la fizic , vreau un raspuns mai profund Rolling Eyes cer o parere..... ca bineinteles o am si eu pe a mea dar poate cateodata sunt cam naiva si as vrea sa aud si alte pareri pig I love you
iuliachristaL
iuliachristaL
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 136
Puncte : 169
Reputatie : 5
Data de inscriere : 26/08/2009
Varsta : 37
Localizare : galati

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de vali Vin Aug 28, 2009 8:01 pm

mie personal imi place sa avem ceva in comun sa putem sta de vorba daca e frumoasa si e doar de mobila nu ma intere . daca mai e si elevata spiritual e si mai placut .
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de iuliachristaL Sam Aug 29, 2009 12:45 am

nu ma intereseaza fizicul; vreau sa-mi dezvolti mai mult trasaturile care te atrag dar nu neaparat alea fizice
iuliachristaL
iuliachristaL
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 136
Puncte : 169
Reputatie : 5
Data de inscriere : 26/08/2009
Varsta : 37
Localizare : galati

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de vali Sam Aug 29, 2009 5:33 am

pai am zis pentru mine important este sa fie culta nu imi place sa am linga mine una frumoasa si doar sa zimbeasca si sa zica moama la tot ceea ce zic. o persoana erudita , evoluata spiritual.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de luminos1 Sam Aug 29, 2009 5:02 pm

iulia, depinde foarte mult si de cum sunt barbatii respectivi
unul cu deschidere aproape numai pentru berici si meci, vor aprecia ceva, altii cu deschideri mai elevate,altceva
dar, daca discutam de cei intradevar deschisi, acestia apreciaza in primul rind sufletul, bunatatea femeii, sinceritatea ei si nu in ultimul rind inteligenta ei, si daca toate astea vin la pachet insotite si de un trup placut sunt super incintati
adevarul e, ca pe marginea acestui subiect se pot scrie carti intregi, nu citeva rinduri intr-o postare
luminos1
luminos1
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 137
Puncte : 186
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/05/2009

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de Crystalin Joi Sept 03, 2009 12:36 pm

Diferentele dintre femei si barbati

"Barbatii vorbesc in propozitii. Femeile in fraze.

Cand barbatii vor ceva, ei pur si simplu cer. Cand o femeie vrea ceva, intai il linguseste pe barbat, ii intra in gratii, iar apoi bate apropouri cat mai subtile si in final se enerveaza ca el nu intelege ce vrea.

O femeie poate admira un barbat frumos fara sa fie observata. Barbatii pur si simplu se holbeaza la o femeie frumoasa.


Cand trebuie sa ansambeze ceva, barbatii nu citesc niciodata instructiunile de folosinta. In schimb, pierd vremea citind tot felul de prezentari de masini, motoare si biciclete pe care oricum nu si le pot permite.

Femeile au abilitatea sa il faca pe barbat sa creada ca el conduce, cand de fapt ea face ce vrea.

Femeile pot folosi sexul ca o arma pentru a obtine ceea ce vor. Barbatii nu pot, pentru ca sexul e ceea ce vor.

Barbatii pot tine minte informatii inutile ca viteza unei masini pe care nu o vor conduce niciodata. Femeile tin minte toate preturile din magazine, cu toate ca nu au de gand sa-si cumpere ceva.

Barbatii pot sa aleaga si sa si cumpere in 3 minute o pereche de pantofi pe internet. Femeile umbla prin magazine trei saptamani, probeaza sute de pantofi, compara preturi, dupa care nu isi cumpara nimic.

Femeile comanda salate dietetice si apoi mananca cartofii prajiti comandati de barbat .

Femeile isi pot aminti fiecare haina pe care o aveau acum 10 ani. Barbatii nu-si mai amintesc cu ce erau imbracati ieri.

Numai o femeie poate intelege cu adevarat alta femeie.

Cand o relatie se termina, o femeie va plange, se va destainui prietenelor ei si va scrie o poezie. Va spune cel putin odata: Toti barbatii sunt niste porci. Apoi isi va duce viata mai departe. Unui barbat ii este mai greu sa treaca mai departe. La sase luni de la despartire, la ora 3, duminica dimineata ii va da fostei prietene telefon si ii va spune: Am vrut doar sa stii ca mi-ai stricat viata, nu o sa te iert niciodata, te urasc si esti o proasta. Dar mai vreau sa stii ca intotdeauna va fi o posibilitate sa ne impacam. Acesta se numeste telefonul "Te iubesc / te urasc" pe care 99% dintre barbati l-au dat cel putin o data.

Femeile prefera 35-40 de minute de preludiu. Ele cred ca in timpul acesta barbatii le admira calitatile. Daca relatia este mai veche, ele nu mai au nevoie de preludiu, dar il considera o obligatie a barbatului, un fel de cadou impus de natura... si de aceea se prefac ca nu pot face nimic fara aceasta "introducere". Mult mai egoiste ca barbatii, femeile considera ca pina si in pat au dreptul la la ceva... orice... in plus. Barbatii prefera 35-40 de secunde. Ei cred ca drumul cu masina pina la casa ei face parte din preludiu.

Numarul mediu de obiecte din baia unei femei este de 437. Un barbat nu ar putea identifica majoritatea dintre aceste obiecte. Un barbat are in general 6 articole in baie: periuta si pasta de dinti, crema si lama de ras, un sapun si un prosop luat de la vreun hotel.

Cind un barbat spune ca este gata de iesit in oras inseamna ca este gata de iesit in oras. Cand o femeie spune ca este gata de iesit in oras inseamna ca VA FI gata de iesit in oras, dupa ce isi va gasi si celalalt cercel, se va imbraca, se va machia...

Barbatii vad telefonul ca pe o unealta cu ajutorul careia pot comunica mesaje scurte si importante. Barbatii stiu ca telefonul costa. O femeie poate sa vina acasa din vizita de doua saptamini de la o prietena, sa o sune la telefon si sa discute alte 3 ore. Si femeile stiu ca telefonul costa, dar mai stiu ca nu il platesc ele.

Fetitelor le place sa aiba jucarii. Apoi, pe la 11-12 ani le dispare interesul. Barbatii nu isi depasesc niciodata obsesia pentru jucarii. Pe masura ce inainteaza in virsta, jucariile devin din ce in ce mai scumpe si mai nepractice. Exemple: televizoare miniaturale, telefoane de masina, storcatoare de fructe sofisticate, egalizatoare grafice, jocuri video, si orice clipeste, bipaie si are nevoie de cel putin sase baterii pentru a functiona.

Femeile iubesc pisicile. Barbatii spun ca iubesc pisicile, dar cind femeile nu se uita, le ard cite un sut sub coada." Dr. J Gray

Am inceput cu acest citat din "Venus versus Marte" sau "Barbatii sunt de pe Marte si femeile de pe Venus", cartea dr-ului. Gray, pentru a sublinia faptul ca suntem totusi diferiti.

Iti mai recomand un film haios care te poate ajuta: The Ugly Truth. Este chiar haios.

Dar daca vrei parerile mele, atunci...

1. fizicul este important . Ex. Te duci intr-o cofetarie cu prajituri noi. Ce te atrage mai intai? Culoarea, forma,compozitia. Dupa ce o alegi, o gusti si aici intervine punctul
2. spiritul, mintea. Iti place sau nu-ti place. Prajitura poate fi prea dulce sau fara zahar sau pur si simplu nu-ti place aroma.

Ti-am dat acest exemplu ca sa poti intelege mecanismul. Deci, fizicul este important pt a atrage atentia dar apoi vine partea importanta.
O femeie inteligenta este mai gustoasa. Dar nu trebuie sa scoata ochii cu aceasta inteligenta pt ca va speria. Va crea un sentiment de inferioritate care nu este compatibil cu egoul masculin. Poate fi si romantica dar nu prea mult pt ca se va transforma in prajitura prea dulce care va deveni gretoasa.
INSA , cel mai important este sa fie Femeie. O femeie feminina va atrage intotdeauna.
Ceea ce trebuie sa mai sti este ca nu trebuie sa consideri barbatul un Zeu si sa astepti ca totul sa vina de la el. Barbatul devine Zeu cu ajutorul Femeii. Femeia prin iubirea ei, feminitatea ei va ajuta Barbatul sa se descopere si sa se transforme dintr-un vesnic copil in Barbat. :lol:
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de elena Mier Sept 09, 2009 5:06 pm

daca-ti gasesti jumatatea o sa-i placa tot la tine exact asa cum esti. Smile dar e cam greu de gasit. si mult mai greu de pastrat... am citit pe undeva ca "jumatatile" nu prea au norocul sa traiasca impreuna pe lumea asta Sad

elena
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 4
Puncte : 4
Reputatie : 0
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de vali Mier Noi 04, 2009 5:55 pm

eeettee na , nu is atatitia care isi intalnesc jumatatea , si atatia care o gasesc dar nu o recunosc si o pierd?
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de io Vin Apr 09, 2010 11:58 pm

Daca cineva cauta un om atunci de ca sa fie femeie?
Oare in eventualitatea ca exista viata dincolo de moarte, ce anume mai face distinctia intre barbat si femeie?
Asa ca barbatilor daca le place ceva la femei, atunci acel ceva e mai putin profund ca esenta nemuritoare (care nu presupune diferente sexuale) si daca e asa, atunci ce poate fi diferit?
Chimia e foarte importanta in viata muritorilor desi uneori nu vrem sa o recunoastem, incercarile vietii insa o dovedesc cu prisosinta la cei care au trecut prin ele.
io
io
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 261
Puncte : 281
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/02/2010
Varsta : 64
Localizare : BUCURESTI

http://www.autocunoastere.com      http://celcesunt.blogspot.com

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de Crystalin Sam Apr 17, 2010 6:22 am

Bata-i norocul pe feromoni! :lol:
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de *** Sam Apr 17, 2010 8:29 am

De unde stii ca e vorba de feromoni? Poate chiar te/o place ...

***
Traine
Traine

Numarul mesajelor : 67
Puncte : 67
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de Corinna Lun Apr 19, 2010 12:30 am

Feromonii au un rol important in alegerea partenerului, dar efectul lor asupra alegerilor noastre nu este dominant decat in cazul oamenilor axati pe instinct. In cazul unei persoane intelectuale, sa zicem, feromonii emanati de o persoana de sexul opus resuesc intr-adevar sa ii atraga interesul, dar aceasta nu va fi suficient pentru a se si trece la actiune daca alte aspecte nu "corespund".
In alta ordine de idei, in alegerea unui partener, mai conteaza si maturitatea psihica. Cerintele unei persoane imature vor fi total diferite de ale uneia mature, asta e clar. Oamenii cauta sa intre intr-o relatie din mai multe motive, cum ar fi: nevoia de a se simti iubit, nevoia de a-si satisface nevoile fizice fara bataie de cap (de ce sa piarda energie incercand sa agate in loc sa aiba un partener stabil), nevoia de a impartasi cu cineva idei si experiente....si tot asa.
Corinna
Corinna
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 35
Puncte : 36
Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 41

http://awakeninginspirals.blogspot.com/

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de io Mar Apr 20, 2010 10:04 pm

Sincer, formele, se cam dau ochii peste cap dupa forme, dorinte bata/le vina.
Cand e vorba ca vreau omul atunci formele trec pe plan secund.
Cand e vorba de autocontrol atunci formele nu mai au nici o valoare, ele sunt sursa inrobirii mele, ducase de unde au venit.
io
io
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 261
Puncte : 281
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/02/2010
Varsta : 64
Localizare : BUCURESTI

http://www.autocunoastere.com      http://celcesunt.blogspot.com

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de *** Mier Apr 21, 2010 4:31 am

Formele sunt diverse ... Unele mai frumoase ca altele Smile

***
Traine
Traine

Numarul mesajelor : 67
Puncte : 67
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de io Mier Apr 21, 2010 2:42 pm

Da? Ia sa vad eu profilul tau.........
Esti o tipa! habar nu aveam. Pulbere de stele, frumos si cam asa pare ca suntem.
E un film? E de vazut?
sunny
io
io
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 261
Puncte : 281
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/02/2010
Varsta : 64
Localizare : BUCURESTI

http://www.autocunoastere.com      http://celcesunt.blogspot.com

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de *** Mier Apr 21, 2010 5:12 pm

Filmul asta inca nu l-ai vazut Smile ...
Si nu-ti pierde timpul cu profilul meu ca sunt uratica ... Smile

***
Traine
Traine

Numarul mesajelor : 67
Puncte : 67
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de vali Mier Apr 21, 2010 9:53 pm

lasa omu sa constate el Very Happy , gusturile nu se discuta lol!
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de Corinna Joi Apr 22, 2010 3:03 pm

Lasa sa nu mai constate, e insurat Twisted Evil
Si referitor la film , da, merita vazut, daca esti genul caruia iti plac filmele fantasy (mie personal mi-a placut )
Corinna
Corinna
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 35
Puncte : 36
Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 41

http://awakeninginspirals.blogspot.com/

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de Corinna Joi Apr 22, 2010 3:09 pm

Scuze ca fac off-topic, dar mi-ati amintit de melodia asta (are si versurile acolo):
Corinna
Corinna
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 35
Puncte : 36
Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 41

http://awakeninginspirals.blogspot.com/

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de *** Joi Apr 22, 2010 5:26 pm

Corinna a scris:Lasa sa nu mai constate, e insurat Twisted Evil
Sa fie sanatos - si tu asemenea ... and btw, horrible song! Gosh! Shocked Dar ma rog ... degustibus non discutandum.

***
Traine
Traine

Numarul mesajelor : 67
Puncte : 67
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de Corinna Joi Apr 22, 2010 5:34 pm

Ma scuzi, nu mi-am dat seama ca si tu faci parte din categoria care apreciaza "frumosul" la modul ala (cum era si persoana care comentase ca e prea mult negru pe acest forum)... Si sincer, speram sa ai mai multa profunzime astfel incat sa dai putina atentie si mesajului, nu doar ambalajului prea putin comercial.
In alta ordine de idei, stiu ca de fapt nu melodia te-a deranjat, asa ca promit sa nu iti mai ies in cale cu postari disturbante...
Corinna
Corinna
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 35
Puncte : 36
Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 41

http://awakeninginspirals.blogspot.com/

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de *** Joi Apr 22, 2010 6:53 pm

Sincer nu m-a deranjat nimic, cel putin pana la ultimul tau mesaj, pe cuvant de onoare! Nu-ti inteleg reactia si o gasesc putin exagerata pentru tonul glumet al discutiilor din ultimele zile. Te rog nu anticipa ce gandesc sau simt altii, cel putin nu in ceea ce ma priveste, caci nu ma cunosti suficient ca sa stii ce ma deranjeaza si ce nu.
Cat priveste melodia, da, nu-mi place, n-am dreptul sa nu-mi placa genul muzical respectiv? Asta nu inseamna decat atat: ca fiecare cu gusturile lui muzicale. Iar in ceea ce priveste mesajul ei, e putin cam neguros pentru gusturile mele - again. Deci, nu vad ce e in neregula cu faptul ca nu-mi place asta.

Sper ca esti bine si in viata ta e totul bine, in general vorbind, si iti urez ca ziua ta sa devina mai buna.

P.S. Si eu am fost una din persoanele care a comentat cu privire la prea mult negru pe fundal, pur si simplu nu mergea cu tipul de font folosit atunci, ma dureau ochii cand citeam pe el, insa cum e acum mi se pare OK. Dar a fost o parere, exprimata civilizat si atat.

***
Traine
Traine

Numarul mesajelor : 67
Puncte : 67
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de vali Joi Apr 22, 2010 7:26 pm

oki ia dati voi mana si impacati-va genul asta de discutii nu isi au rostul pe acest forum .

am pretentia ca aici intra numai oameni care pot discuta civilizat fara atacuri la persoana, dupa cum vedeti am doar sistem de apreciere nu warn, ban .... ca pe alte forumuri .

pace lumina si iubire .
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de Corinna Joi Apr 22, 2010 7:49 pm

Vali, cu siguranta nu m-am inregistrat aici ca sa ma cert cu ceilalti....
Stardust, e adevarat, nu te cunosc si da, poate am interpretat gresit; ce m-a lovit in mod neplacut a fost tonul din afirmatia: "sa fie sanatos si tu la fel" . Ma rog, poate am luat-o prea personal :-??
Despre melodie, nici nu ma asteptam sa placa tuturor, nici macar nu am pus linkul cu asemenea asteptari, ba am si precizat in paranteza ca era vorba de versuri .... Ca sa nu mai deranjeze pe nimeni sunetul, uite, pun link direct la versuri.
http://www.metrolyrics.com/sandglass-lyrics-project-pitchfork.html
Corinna
Corinna
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 35
Puncte : 36
Reputatie : 1
Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 41

http://awakeninginspirals.blogspot.com/

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de *** Joi Apr 22, 2010 8:23 pm

Ok, Corinna, sigur ai luat-o prea personal... Astea fiind spuse, uite: flower pentru tine, sa ai o dupa masa buna.

***
Traine
Traine

Numarul mesajelor : 67
Puncte : 67
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage? Empty Re: ce le place barbatilor la femei? ce ii atrage?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum