Subvers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Compatibilitatea intre zodii.

5 participanți

In jos

Compatibilitatea intre zodii. Empty Compatibilitatea intre zodii.

Mesaj Scris de vali Mar Iun 23, 2009 3:15 pm

Am sa incep cu leii si berbecii fiinca eu is leu si ai mei parint sunt 2 berbeci .



Leu - Berbec
Leu si Berbec. EU si EU. Doua ego-uri într-o relatie... Numai Foc si pasiune. Oare pot doua semne atât de puternice sa se împace unul cu altul? Cu siguranta.

Tu – unul dintre cele mai reusite exemplare ale umanitatii, facut pentru a straluci si pentru a fi cel dintâi. Berbecul – creierul pulsând de idei si inima plina de pasiune. Oare cum ati putea sa NU va întelegeti? Superstarurile zodiacului (cum îmi place sa le spun acestor doua semne) nu pot avea decât o relatie pe masura : adica mereu pasionala, incitanta, activa si spumoasa.

Bineînteles, pe cât de repede se aprind doua Focuri, pe atât de volatil devine viitorul. Adica nesigur. Fiindca si Berbecul are cam acelasi defecte ca si tine, iar când va certati, ies scântei la propriu. Nici unul dintre voi nu stie sa faca lucrurile pe jumatate. Asta înseamna entuziasm în actiune, dar si încapatânare într-o discutie. Cât despre vechea problema a argumentelor, amândoi sunteti la fel de abili, asa ca este posibil (dar ce zic eu posibil? foarte-foarte probabil!) ca certurile sa dureze, sa fie aprige si sa se lase cu demonstratii de karate... Deci atentie, nu te certa cu Berbecul! Daca înca sunteti la început si esti tentat sa treci peste acest pasaj, întrebându-te cum ai putea sa te certi cu sufletul tau geaman, un indiciu : Berbecului îi cam fug ochii. Flirtul este atât de fascinant pentru el, încât îl face chiar si de amorul artei... Nu c-ar merge mai departe, dar de privit, priveste.


si am sa continui cu berbecii intre ei

Berbec si Berbec, când Focurile se-ntâlnesc... Energia izbucneste în valuri si entuziasmul le invadeaza lumea. Numai ca uneori energiile astea foarte puternice se mai si ciocnesc.

Berbecii au pareri foarte bine înradacinate si sunt încapatânati. Rolul vostru în zodiac este sa fiti forta vitala, energia. "Eu" e cam cel mai important si mai folosit cuvant din vocabularul unui Berbec. Asa ca aceasta combinatie, între doi Berbeci, ar putea deveni una dintre chestiile alea picante – mai pe româneste, dragoste cu nabadai. Daca veti reusi sa treceti fiecare dincolo de încapatânarea lui "eu trebuie sa am dreptate" si sa mai domoliti luptele pentru putere, care vor aparea în mod inevitabil, se întrevede o relatie foarte frumoasa, plina de imaginatie, energie si activitate. Daca n-o sa va luati la întrecere pentru fiecare fleac si o sa învatati, fiecare, sa respectati punctul celuilalt de vedere (si dorinta celuilalt de a fi si el sef), si daca veti reusi sa va îndreptati energia spre exterior, spre ceilalti, aveti toate sansele unei relatii cu o gramada de focuri de artificii. Nici un vis nu va fi prea îndraznet, nici o aventura prea curajoasa, nici un proiect prea fantezist. Împreuna puteti realiza atât de multe! Cu conditia sa stabiliti clar durata mandatului la putere al fiecaruia.
http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/berbec/berbec.php
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Compatibilitatea intre zodii. Empty Re: Compatibilitatea intre zodii.

Mesaj Scris de iuliachristaL Lun Sept 14, 2009 4:36 am

valeu esti leu bounce cu scorpionii cum merge?Very Happy Rolling Eyes Shocked
iuliachristaL
iuliachristaL
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 136
Puncte : 169
Reputatie : 5
Data de inscriere : 26/08/2009
Varsta : 37
Localizare : galati

Sus In jos

Compatibilitatea intre zodii. Empty Re: Compatibilitatea intre zodii.

Mesaj Scris de vali Lun Sept 14, 2009 9:49 am

nu le merge !
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Compatibilitatea intre zodii. Empty Re: Compatibilitatea intre zodii.

Mesaj Scris de iuliachristaL Lun Sept 14, 2009 7:26 pm

:lol: invers bounce
iuliachristaL
iuliachristaL
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 136
Puncte : 169
Reputatie : 5
Data de inscriere : 26/08/2009
Varsta : 37
Localizare : galati

Sus In jos

Compatibilitatea intre zodii. Empty Re: Compatibilitatea intre zodii.

Mesaj Scris de Randolf1 Lun Sept 14, 2009 9:42 pm

sagetatorii cu tauri cum se inteleg ?

Randolf1
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 110
Puncte : 217
Reputatie : 9
Data de inscriere : 06/06/2009
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

http://forum.cerc.ro

Sus In jos

Compatibilitatea intre zodii. Empty Re: Compatibilitatea intre zodii.

Mesaj Scris de Elias-Artistul Lun Sept 14, 2009 10:33 pm

cred ca sagetatorul va incerca sa vaneze taurul :lol:
joke...
Elias-Artistul
Elias-Artistul
Traine
Traine

Numarul mesajelor : 83
Puncte : 184
Reputatie : 6
Data de inscriere : 31/05/2009
Localizare : DA.KSHA

http://www.da-ksha.blogspot.com

Sus In jos

Compatibilitatea intre zodii. Empty Re: Compatibilitatea intre zodii.

Mesaj Scris de carmen damoc Mier Feb 03, 2010 3:57 am

dar varsatorii cu stimatele fecioare???

carmen damoc
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 2
Puncte : 2
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Compatibilitatea intre zodii. Empty Re: Compatibilitatea intre zodii.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum