Subvers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

protectii!!

5 participanți

In jos

protectii!! Empty protectii!!

Mesaj Scris de luminos1 Mier Iun 17, 2009 1:54 pm

haideti sa schimbam idei si eventual "retete" de protectii

ce ziceti de asta?

Mai întâi si întâi trebuie sa te relaxezi si sa alungi orice fel de stare de agitatie interioara. Spune o rugaciune, urmareste traseul aerului pe inspiratie si expiratie si vizualizeaza cum se deplaseaza prin nari, bronhii, alveole pulmonare, pe tot traseul pe care aerul îl parcurge. Dupa ce te-ai relaxat, imagineaza-ti sub talpi la circa 15 centimetri dedesubt o sfera plina de lumina care tâsneste si se împarte în doua sfere mai mici de lumina, câte una pe fiecare picior. Urmareste-le traseul pana în centrul pieptului (Anahata) unde se unesc din nou, continuând pâna în crestetul capului de unde va tâsni ca o fântâna arteziana de lumina acoperind întreg corpul, pe fata si pe spate, formând în jurul tau ca o coaja impenetrabila de ou si care face parte din tine. De undeva de sus, o lumina alb aurie te imbaiaza si încarca noul câmp energetic pe care l-ai format. Trebuie sa mentionez ca atunci când faceti acest mic ritual trebuie sa va construiti o intentie bine pusa la punct. Un exemplu ar fi “Tot ceea ce este negativ: energii negative trimise asupra mea intentionat sau neintentionat, deochi, facaturi, farmece, entitati malefice TOATE vor fi blocate de acest scut energetic si trimise înapoi”. Dupa aceasta vizualizati câte o cruce de lumina în cele patru zari ale noului câmp energetic. Sa va fie de folos si intru lumina!


va astept cu pareri si sugestii
Lumina si iubire!
luminos1
luminos1
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 137
Puncte : 186
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/05/2009

Sus In jos

protectii!! Empty Re: protectii!!

Mesaj Scris de mpop Mier Iun 17, 2009 3:12 pm

luminos1 a scris:(...) vor fi blocate de acest scut energetic si trimise înapoi (...)

Din cate stiu e bine sa rupi lantul cauzal, nu sa-l intaresti, iar trimiterea inapoi a raului reprezinta o intarire a lantului, nu o rupere a lui. O formula mai buna, cred eu, e aceea in care ceri divinitatii sa duca tot ce e negativ in jurul tau acolo unde stie ca ii e locul, lasand divinitatea sa decida daca energiile acelea trebuie sa se intoarca la cel ce le-a trimis spre tine sau sa fie reciclate.
Si mai e un motiv pentru care n-as trimite raul inapoi. Unele persoane simt cand li se intoarce mantocaria pe care ti-au trimis-o si asa ii avizezi chiar tu ca au esuat, lucru care ii poate face sa persevereze si sa-ti trimita o cantitate mai mare si/sau mai subtila de energii de vibratie joasa.

Toate cele bune

mpop
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 9
Puncte : 9
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/06/2009

Sus In jos

protectii!! Empty Re: protectii!!

Mesaj Scris de vali Mier Iun 17, 2009 3:15 pm

luminos1 a scris:haideti sa schimbam idei si eventual "retete" de protectii

ce ziceti de asta?

Mai întâi si întâi trebuie sa te relaxezi si sa alungi orice fel de stare de agitatie interioara. Spune o rugaciune, urmareste traseul aerului pe inspiratie si expiratie si vizualizeaza cum se deplaseaza prin nari, bronhii, alveole pulmonare, pe tot traseul pe care aerul îl parcurge. Dupa ce te-ai relaxat, imagineaza-ti sub talpi la circa 15 centimetri dedesubt o sfera plina de lumina care tâsneste si se împarte în doua sfere mai mici de lumina, câte una pe fiecare picior. Urmareste-le traseul pana în centrul pieptului (Anahata) unde se unesc din nou, continuând pâna în crestetul capului de unde va tâsni ca o fântâna arteziana de lumina acoperind întreg corpul, pe fata si pe spate, formând în jurul tau ca o coaja impenetrabila de ou si care face parte din tine. De undeva de sus, o lumina alb aurie te imbaiaza si încarca noul câmp energetic pe care l-ai format. Trebuie sa mentionez ca atunci când faceti acest mic ritual trebuie sa va construiti o intentie bine pusa la punct. Un exemplu ar fi “Tot ceea ce este negativ: energii negative trimise asupra mea intentionat sau neintentionat, deochi, facaturi, farmece, entitati malefice TOATE vor fi blocate de acest scut energetic si trimise înapoi”. Dupa aceasta vizualizati câte o cruce de lumina în cele patru zari ale noului câmp energetic. Sa va fie de folos si intru lumina!


va astept cu pareri si sugestii
Lumina si iubire!


eu pesonal imi spun tai toate stringurile cu orice entitate incarnata descarnata sau neincarnata si ma inchid intr-o sfera de lumina alba-aurie . ii multumesc lui dumnezeu pentru protectie si tuturor entitatilor de lumina care ma pazesc.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

protectii!! Empty Re: protectii!!

Mesaj Scris de luminos1 Mier Iun 17, 2009 3:33 pm

mpop a scris:
luminos1 a scris:(...) vor fi blocate de acest scut energetic si trimise înapoi (...)

Din cate stiu e bine sa rupi lantul cauzal, nu sa-l intaresti, iar trimiterea inapoi a raului reprezinta o intarire a lantului, nu o rupere a lui. O formula mai buna, cred eu, e aceea in care ceri divinitatii sa duca tot ce e negativ in jurul tau acolo unde stie ca ii e locul, lasand divinitatea sa decida daca energiile acelea trebuie sa se intoarca la cel ce le-a trimis spre tine sau sa fie reciclate.
Si mai e un motiv pentru care n-as trimite raul inapoi. Unele persoane simt cand li se intoarce mantocaria pe care ti-au trimis-o si asa ii avizezi chiar tu ca au esuat, lucru care ii poate face sa persevereze si sa-ti trimita o cantitate mai mare si/sau mai subtila de energii de vibratie joasa.

Toate cele bune

da, ai dreptate, nu ma gindisem la asta
vedeti, de aceea e bine sa comunicam, tot timpul invatam ceva
multumesc

Lumina si iubire!
luminos1
luminos1
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 137
Puncte : 186
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/05/2009

Sus In jos

protectii!! Empty Re: protectii!!

Mesaj Scris de vali Mier Iun 17, 2009 3:40 pm

pai ! poti sa ii poti taia stringurile cum am zis mai jos si poti crea un scut de lumina cu exterior oglinda si toate cele rele sa se intoarca de unde au venit. si in acest caz cel care da si-o ia pe coja instant cu propria-i arma cu cat da mai tare cu atat mai tare-l doare . intr-o zi am stat sa vad cat poate fi unul de otarit ,a dat odata l-am lasat m-am curatat si l-am iertat. a dat si a doua oara idem , la a treia i-am bagat scutul si un ckr pe scut sa calmat instant . Very Happy Smile
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

protectii!! Empty Re: protectii!!

Mesaj Scris de Crystalin Mier Iun 17, 2009 5:40 pm

Eu stiu ca nimic nu se intampla fara voia lui Dumnezeu, iar daca el ingaduie acel atac stie el de ce. Cred ca in primul rand trebuie sa lucram zilnic cu noi -sa fim plini de iubire, iertatori, sa facem fapte bune...de fapt sa respectam cu strictete cele 10 porunci, sa ne cerem iertare tuturor- si in mod sigur energia noastra va fi atat de ridicata incat nu vom mai fi tinta nici unui atac. In rest, Mpop are dreptate. Eu am aceasi parere cu a lui. As vrea doar sa mai adaug ca cel mai usor este sa-l rogi pe Arhanghelul Mihail sa vina si sa te protejeze si sa-ti arate de ce acel atac a avut loc. El poate sa taie cu sabia Lui de Lumina toate legaturile, de orice fel. TOTUL este sa-l rogi si sa-I multumesti din suflet pt tot ajutorul acordat.
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

protectii!! Empty Re: protectii!!

Mesaj Scris de vali Mier Iun 17, 2009 6:50 pm

pai in principiu cam asa este dar mai sunt si cei care incalca legea divina si ti-o trag de nu stii cum te cheama? si atunci ori esti superrezistent/a ori te aperi si raspunzi cum poti. eu prefer sfera de protectie dar am zile cand nu sint asa de milostiv si atunci bag scutul
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

protectii!! Empty Re: protectii!!

Mesaj Scris de mpop Joi Iun 18, 2009 5:26 pm

Ideea era ca te poti apara si fara sa raspunzi, Vali. Scutul ala e o capcana. Te minti singur ca nu faci nimic rau ci doar te aperi, dar ignori complet faptul ca prin el iti hranesti orgoliul si dorinta de razbunare.
"Intoarce si celalalt obraz", iti amintesti? Asta nu inseamna sa stai si sa incasezi loviturile oricui are chef sa-ti dea in cap, ci sa nu ripostezi. Scutul-oglinda este, oricum ai lua-o, o metoda de a riposta, nu doar de a te apara.

Toate cele bune

mpop
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 9
Puncte : 9
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/06/2009

Sus In jos

protectii!! Empty Re: protectii!!

Mesaj Scris de vali Joi Iun 18, 2009 11:44 pm

unii nu invata decat asa so let me be the teacher daca dumnezeu imi permite.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

protectii!! Empty Re: protectii!!

Mesaj Scris de Crystalin Vin Iun 19, 2009 2:04 am

Bineinteles ca fiecare procedeaza dupa cum considera, dupa cum ii indeamna mintea sau inima. Ceea ce vreau sa-ti reamintesc este ca cel mai bun Profesor este Dumnezeu, el nu pedepseste niciodata iar invataura lui este Iubirea. Cum ar fi daca ne-am imbraca in iubire si am directiona acest sentiment intregii creatii divine -deci,implicit dusmanilor nostrii-? Dar bineinteles, fiecare face cum vrea. Smile
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

protectii!! Empty Re: protectii!!

Mesaj Scris de vali Vin Iun 19, 2009 3:25 am

pisi cati pot da direct in dumnezeu? sau intr-o entitate elevata? nu cred ca exista unu de aici care nu si-a furat-o rau . eu am luat-o de la masoni si chiar si de la unii amici asa de proba sa vada cat rezist . Smile cand o iei first ii trimiti iubire cand o iei iar ii mai trimiti inca iubire dar deja cand da a 3-a ora inseamna ca o cauta si atunci ii bag scutul sa vada propriai putere.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

protectii!! Empty Re: protectii!!

Mesaj Scris de Ambra Mar Sept 01, 2009 11:23 pm

Maestro...ori ai fost pacalit ori,aia nu erau masoni! :lol: Tu crezi ca masonii isi pierd timpul cu amatori?
Cine stie ce Ciresel de cartier era ...
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

protectii!! Empty Re: protectii!!

Mesaj Scris de vali Mar Sept 01, 2009 11:34 pm

e mason . si mai stiu pe cineva care si-a furat-o de la el , asa ca...
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

protectii!! Empty Re: protectii!!

Mesaj Scris de Ambra Mar Sept 01, 2009 11:58 pm

Atunci daca sigur e mason,e un jigodel.
Adevaratii masoni nu se coboara la atacuri mirsave ale unor civili nevinovati.
Ambra
Ambra
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 268
Puncte : 324
Reputatie : 4
Data de inscriere : 01/09/2009
Localizare : Akasha

Sus In jos

protectii!! Empty Re: protectii!!

Mesaj Scris de vali Mier Sept 02, 2009 12:02 am

mda este. ca asa sunt ei . cand cineva ii arata cu degetul ii lovesc pe la spate.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

protectii!! Empty Re: protectii!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum