Subvers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

- Balanta -

3 participanți

In jos

- Balanta - Empty - Balanta -

Mesaj Scris de Artemis_Dida Dum Mai 31, 2009 6:48 pm

Ca obiect balanta e un intrument de masura al greutatii, sau mai precis de comparare.

Asadar se crede ca si nativii Balantei sunt niste persoane ce oscileaza intre 2 extreme, incapabili in a lua o decizie. De fapt adevarul e altul: ei au posibilitatea de a percepe situatia in toata dimensiunea ei si stiu bine ca degeaba aleg o cale sau alta caci acestea nu difera.

Pentru nativul din zodia Balanta, mentinerea echilibrului, ideea de "a trai si a-i lasa si pe ceilalti sa traiasca" sunt necesitati vitale. Este adaptabil, are bun gust si talent artistic. Iubeste culorile, tablourile, muzica si dansul si iese în evidenta datorita infatisarii placute.
Cu o personalitate deschisa spre cei din jur, nativul in Balanta devine dependent de ceilalti si cere ajutorul si aprobarea lor in orice situatie, in orice moment. Este un bun ascultator si ar putea face cariera in lumea publicitatii sau a comertului. Fiind si un bun arbitru in situatii conflictuale acesta ar putea avea succes si in domenii juridice.

Caracterul lui iubitor si armonios este controlat de ratiune. Este inimos, diplomat înnascut si stapâneste arta de a se purta cu ceilalti.
Activitatea este una din trasaturile definitorii ale acestei zodii.

Artemis_Dida
Board Moderator
Board Moderator

Numarul mesajelor : 36
Puncte : 61
Reputatie : 8
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 35
Localizare : Bacau

http://www.asc-ub.ro

Sus In jos

- Balanta - Empty Re: - Balanta -

Mesaj Scris de vali Dum Mai 31, 2009 11:11 pm

cred ca tot ce ai expus e valabil doar la barbati. eu am cunoscut o balanta si fiere mai nestatornica si nehotarita ca ea nu am mai vazut . trebuia sa cantareasca tot zicea x si dupa 5 min facea y. Smile
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

- Balanta - Empty Re: - Balanta -

Mesaj Scris de iuliachristaL Lun Sept 14, 2009 4:43 am

mereu in cautarea echilibrului.... bounce mai stiu ca le place frumosul dar in general balantele sunt ... instabile, in cautare de echilibru:))>Smile
iuliachristaL
iuliachristaL
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 136
Puncte : 169
Reputatie : 5
Data de inscriere : 26/08/2009
Varsta : 37
Localizare : galati

Sus In jos

- Balanta - Empty Re: - Balanta -

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum