Subvers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Astral pulse

4 participanți

In jos

Astral pulse Empty Astral pulse

Mesaj Scris de aNdy-cristi Vin Oct 02, 2009 4:33 am

am gasit acu ceva vreme un site frumos (sorry vali daca fac reclama) tot felul de chestii proiecti astrale si multe altele http://www.astralpulse.com/ mie mi se pare foarte folositor...in sensu ca nu iti da mura in gura dar daca citesti destul poti sa te indrumi din alea Smile eu personal tot citesc la energy development..pt ca asta ma intereseaza app nu mai face nimeni bio-energie cu elemente de reiki pe aici?Very Happy

aNdy-cristi
Traine
Traine

Numarul mesajelor : 57
Puncte : 74
Reputatie : -1
Data de inscriere : 04/08/2009

Sus In jos

Astral pulse Empty Re: Astral pulse

Mesaj Scris de vali Vin Oct 02, 2009 6:35 pm

nici nu a facut nimeni . si nu ma supar .
nu exista bioenergie cu elemente reiki. detaliaza ca sa intelegem despre ce este vorba.


Ultima editare efectuata de catre vali in Sam Oct 03, 2009 5:23 am, editata de 1 ori
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Astral pulse Empty Re: Astral pulse

Mesaj Scris de Elias-Artistul Vin Oct 02, 2009 10:00 pm

adica elemente reiki?... simboluri sau ce?...
Elias-Artistul
Elias-Artistul
Traine
Traine

Numarul mesajelor : 83
Puncte : 184
Reputatie : 6
Data de inscriere : 31/05/2009
Localizare : DA.KSHA

http://www.da-ksha.blogspot.com

Sus In jos

Astral pulse Empty Re: Astral pulse

Mesaj Scris de aNdy-cristi Sam Oct 03, 2009 1:35 am

da simboluri

aNdy-cristi
Traine
Traine

Numarul mesajelor : 57
Puncte : 74
Reputatie : -1
Data de inscriere : 04/08/2009

Sus In jos

Astral pulse Empty Re: Astral pulse

Mesaj Scris de Crystalin Lun Oct 05, 2009 12:42 am

Bioenergia este una si tehnica Reiki este altceva. Una-i una si alta-i alta.
In primul rand, tehnica Reiki este o tehnica de chanelling, rterapeutul se conecteaza la energia universala pe care o transmite apoi pacientului.

Bioenergia este energia vietii. Bioterapeutii lucreaza cu energia viului, cu campurile aurice.
"Ca orice cimp electromagnetic caracterizat prin fenomenul de vibratie si biocimpul uman are o frecventa vibratorie. In urma interactiunilor dintre cimpurile electromagnetice si biocimpul uman, frecventa de vibratie a acestuia din urma se modifica. Alaturi de aceste interactiuni, o serie de alte cauze interne – datorate unor erori de gindire, unor emotii necontrolate care persista timp indelungat – perturba vibrator organismul si il pune in imposibilitatea de a se mai putea reface singur.
Aura umana este formata din sapte straturi sau cimpuri de frecvente diferite, ce se delimiteaza intre ele prin interfete de energie foarte fina. La rindul lui, fiecare strat este format din mai multe suprafete subtiri, asemeni unor "foite", delimitate de interfete din aceeasi "energie fina", perceputa de clarvazatori ca fiind de culoare aurie. Cind apare un dezechilibru ce evolueaza, acesta se manifesta mai intii la nivelul foitelor, trecind apoi pe interfetele straturilor, consumindu-le culoarea aurie; implicit, culoarea stratului se modifica, trecind spre culori inchise, prin aceasta aratind un nivel vibratoriu scazut. Odata ce apare o disfunctie aurica ce nu este corectata la timp, ea poate trece din strat in strat, conducind la un dezechilibru celular, datorat faptului ca celulele tesutului in cauza nu mai pot "metaboliza" corect lumina prin absorbtie-emisie.
Dezechilibre datorate unor probleme de pozitionare
Survin din cauza unor surse perturbatoare ca gindirea univoca, lovituri prin impacturi bruste (accidente), curenti de aer reci, boli genetice. In aceste situatii, stratul 1 – cel care reflecta sanatatea organelor, se desprinde de corpul fizic pe portiuni mai mici sau mai mari. Revenirea sa la pozitia normala nu este posibila de la sine, fiind necesara interventia unui terapeut. In urma acelorasi cauze si penultimul strat, al saselea – cel al gindurilor transmise la distanta – are de suferit. El poate "sari" in afara sistemului auric, raminind conectat doar intr-o anumita zona (de exemplu zona fruntii), persoana respectiva avind probleme de concentrare si atentie. Mai exista si situatia in care stratul 6 poate pleca spontan din sistemul auric, persoana neputind urma un fir coerent al gindurilor.
Tulburari care survin in urma blocarilor psihice
In urma unor emotii puternice, stratul 2 vibreaza cu o viteza mult mai mica, prin aceasta incetinire influentind negativ si stratul 3, implicit si pe celelalte, stricind armonia de vibratii a intregului. La cei care se izoleaza de semeni, stratul 7 nu vibreaza corect, acesta determinind probleme de comunicare energetica. "Mingiierea" cu celelalte aure este scazuta si aproape inexistenta, observindu-se chiar o respingere. In acest caz, o puternica schimbare de atitudine interioara sau miinile terapeutului pot aduce o reechilibrare.
Dezechilibre datorate problemelor de hranire a aurei
Omul nu primeste prin centrul coroanei din crestet suficienta energie, in special cea de culoare aurie. Stricarea interfetelor intime ale "foitelor" din interiorul unui strat sau chiar intre straturi, conduce la patrunderea unui strat in celalalt, aura ajungind presata in jurul corpului fizic. Stratul 5 nu mai este limpede, iar persoana acuza neclaritatea proiectelor de viitor si lipsa de finalitate a aproape oricarui demers. Toate straturile pot avea o miscare de coborire sau de urcare, aceasta datorindu-se energiei telurice a locului de dormit, care poate influenta negativ hranirea aurei in timpul odihnei dar si ingreuna scurgerea energiei reziduale prin talpi, producind acumulari.
Probleme de reintegrare
Apar la revenirea in corp dupa visele din timpul somnului, in urma unui zgomot brusc sau a influentei repetate a unui loc de dormit necorespunzator din punct de vedere al energiei telurice. Straturile nu se reintegreaza uniform, raminind la distanta de corpul fizic. Dupa calatorii prelungite cu trenul, automobilul sau avionul, straturile devin rarefiate si ramin mult in urma, producind tulburari ale somnului. Revenirea lor in jurul corpului fizic se face dupa 2-48 de ore in cazul calatoriei cu trenul sau automobilul (in functie de distanta parcursa) si dupa citeva zile in cazul calatoriei cu avionul. Daca dezechilibrele persista, este nevoie de interventia terapeutului.
Dezechilibre generate de boli interne
Cind in organism debuteaza o boala grava, stratul 7 incepe sa se departeze de celelalte straturi. Daca boala nu este tratata iar aura reechilibrata bioenergetic, cu timpul, straturile incep sa se departeze de corp, raminind acrosate numai pe anumite zone, care treptat se transforma in puncte de care aura se agata prin fire subtiri. Din acest ultim moment, in cel mult doua saptamini se realizeaza desprinderea totala, survenind moartea. In cazul sanatatii depline, toate straturile sint frumos colorate, au interfete viguroase, vibrind armonios in miscarea lor."

Acum poate esti mai edificat...
Very Happy
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

Astral pulse Empty Re: Astral pulse

Mesaj Scris de aNdy-cristi Lun Oct 05, 2009 3:15 am

bine bine...dar atunci ce fac eu?Laughing ca si eu fac channeling si cu energi campuri bla bla bla bla bla bla etc...

aNdy-cristi
Traine
Traine

Numarul mesajelor : 57
Puncte : 74
Reputatie : -1
Data de inscriere : 04/08/2009

Sus In jos

Astral pulse Empty Re: Astral pulse

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum