Subvers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa dam o mana de ajutor!!!

3 participanți

In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de Elias-Artistul Vin Iun 05, 2009 5:53 pm

http://www.europafm.ro/europa-fm/de-partea-ta/ajutati-o-pe-maria/
Intrati aici va rog si dati o sansa la viata!


Ultima editare efectuata de catre Arh Alchimiel in Dum Iun 07, 2009 8:44 pm, editata de 1 ori
Elias-Artistul
Elias-Artistul
Traine
Traine

Numarul mesajelor : 83
Puncte : 184
Reputatie : 6
Data de inscriere : 31/05/2009
Localizare : DA.KSHA

http://www.da-ksha.blogspot.com

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de vali Dum Iun 07, 2009 7:03 pm

eu personal nu cred ca o pot ajuta banii . asa ca propun ca sa ne unim si sa fixam o ora sa ii trimitem lumina si sa ne rugam pentru ea . eu i-am facut un spatiu de curatare , dar putem sa il facem in grup e mult mai puternic .
so astept sugestii .

cred ca putem sa schimbam si numele in "acorda ajutor" sau cum vrea initiatorul topicului si sa postam aici nume de persoane care au nevoie de ajutor .
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de Crystalin Lun Iun 08, 2009 2:29 am

Excelenta propunere. Eu zic: prezent! Stabiliti ora de directionare si ce altgoritm vreti sa folosim si hai sa trecem la treaba Very Happy
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de vali Lun Iun 08, 2009 2:33 am

bravooo acum sa vedem cand sunt oarecum liberi ceilalti . eu astept bip la 0723561668
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de Elias-Artistul Lun Iun 08, 2009 3:35 am

Algoritm Alchimic si Samanic:

Sine Suprem ce salasluesti in noi si in jurul nostru,
Creator al Universului, Spiritul nesfarsit,
Una cu noi, Constiinta pura,
Ne unim cu tine sa fim doar iubire.

Ajuta prin noi si cu noi pe ingerul tau Maria,
Sa ii dai sanatatea, sa treaca peste suferinta,
Sa fie doar iubire, sa aduca fericire
Tuturor celor celor ce ii sunt aproape.

E ceva scurt si sincer... unitiva cu Siniele Suprem si va veti uni cu ea...
Mai bine un cuvant din inima decat o carte din minte!

Maria iti sunt aproape!
Elias-Artistul
Elias-Artistul
Traine
Traine

Numarul mesajelor : 83
Puncte : 184
Reputatie : 6
Data de inscriere : 31/05/2009
Localizare : DA.KSHA

http://www.da-ksha.blogspot.com

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de vali Lun Iun 08, 2009 4:09 am

eu ma gandeam la ceva gen :
in numele tatalui si al fiului si al sfantului duh rog sfanta treime sa puna in palmele mele toate inforenergiile specifice si necesare care sa anihileze cu lumina increataa duhului sfant in (numele persoanei ) toti algoritmii , programe subprograme , informatii , concepte si supraconcepte din spatii malefice sau cu ebf variabil, enm, ecm,stringhi ,sbam, comandouri de enm,enbf, amprente malefice pe structurile lui... si din entitatea care le-a creat, sau alte entitati malefice din si de pe structurile lui .... se mai anihileaza orice legaturi facute pe apa, aer,foc, pamant,eter,plasma cu lumina sau intuneric cu entitati de lumina ,intuneric, elementali, pe lucruri pierdute.imprumutate ,furate,pe iubire,ura,sex, cu metale (argint viu), in conformitate cu legile divine , rog sf.treime sa puna in acest spatiu toti algoritmii specifici si necesari lui pe cre eu nu i-am mentionat din lipsa de cunostere sau din uitare, ca acest spatiu sa aiba ebf minim 100% , energizarea minim 100%, iar complexitatea algoritmica de minim 100%, acest spatiu va avea cinematica propie si il va insoti pe ... oriunde va merge curatand-ul de sus in jos de la stanga la dreapta si din fata in spate , totul desfasurandu-se in sens levogir. multumesc sf, treimi pentru ajutorul acordat si tuturor entitatilor benefice care au vrut au putut si au ajutat la creerea acestui spatiu . se sufla in semnu crucii pe acest spatiu si se trimite sa isi indeplineasca misiunea .


Ultima editare efectuata de catre vali in Dum Feb 14, 2010 1:31 pm, editata de 3 ori
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de Elias-Artistul Lun Iun 08, 2009 10:54 am

In primul rand eu nu mai activez in IE... si nu sunt de acord cu spatiile lor de curatare!!!...
si apropo enbf-ul nu se anihileaza... ci energiile si conceptele malefice din el...
si nu sunt de acord cu anihilarea enm, ecm, chestii de astea.... frate sunt entitati ca mine... ce se spune ... sufletul e nemuritor... si sansa la mantuire unde e?... pe demoniii stie sa ii puna pe astea sa ii alunge... ca daca incearca sa-i distruga... ii distrug demonii pe ei... Prin anihilare incalci dreptul divin... iar pentru o scoala care se crede cea mai benefica in ochii lui Dumnezeu din univers....si ca are nush cati fii de god din gramada aia a lor fixa intrupati intre ei... plus ca de la gr XI urca baietii la nivel divin...si il intrec pe inclusiv Iisus in parametrii... ca pana acum i-au intrecut pe apostoli... dar marea majoritate sunt niste ipocriti...imi dau seama cand intalnesc un om elevat....

Chit ca or sa ma numeasca demon... o sa am grija sa cada... e un imperiu financiar... ia-am dat prea multe sanse lu aristotel asta de comandor... a mai pervertit credinta de vreo doua ori asta... gloria asta in a fi cel mai tare ii doboara chiar pe toti?....
Elias-Artistul
Elias-Artistul
Traine
Traine

Numarul mesajelor : 83
Puncte : 184
Reputatie : 6
Data de inscriere : 31/05/2009
Localizare : DA.KSHA

http://www.da-ksha.blogspot.com

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de Elias-Artistul Lun Iun 08, 2009 10:55 am

Arh Alchimiel a scris:
Mai bine un cuvant din inima decat o carte din minte!
ce am spus aici!
Elias-Artistul
Elias-Artistul
Traine
Traine

Numarul mesajelor : 83
Puncte : 184
Reputatie : 6
Data de inscriere : 31/05/2009
Localizare : DA.KSHA

http://www.da-ksha.blogspot.com

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de vali Lun Iun 08, 2009 1:16 pm

nu am zis sa anihileze enm ecm... ci :
toti algoritmii , programe subprograme , informatii , concepte si supraconcepte din spatii malefice sau cu ebf variabil, enm, ecm,stringhi ,sbam, comandouri de enm,enbf, amprente malefice pe structurile lui... si din entitatea care le-a creat, sau alte entitati malefice din si de pe structurile

si nu tre sa fie spatiul meu cel mai cu mot Very Happy am dat doar o idee hai las-l pe comandor noi tre sa ajutam omeni .
cheers
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de vali Vin Iul 17, 2009 12:30 pm

Salvaţi-o pe Selena Vlad!

Selena Maria Vlad, o fetiţă de doi ani şi zece luni, bolnavă de leucemie limfoblastică, are nevoie de un tratament în Germania, al cărui cost se ridică la 107.000 de euro. Medicii de la Institutul Fundeni, unde se află internată micuţa, depun eforturi pentru a-i menţine leucocitele în limite normale ca să-i poată administra în continuare citostatice. În acest moment, viaţa copilei depinde de ajutorul nostru, pentru că au mai rămas de strâns 50.000 de euro.

Toţi cei care vor să o ajute pot face donaţii în conturile deschise la BCR, sucursala Berceni, pe numele Adrian Mircea Vlad:

RON: RO43RNCB0064061982940001

EURO: RO16RNCB0064061982940002

USD: RO86RNCB0064061982940003

Sau la numerele de telefon: (apelabile doar din reţeaua Romtelecom)

0900 900 330 - 10 euro/apel

0900 900 335 - 5 euro/apel

0900 900 332- 2 euro/apel

Până acum, în conturile Selenei s-au strâns 50.200 de euro.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de vali Mier Iul 29, 2009 6:05 pm

http://www.ziarulring.ro/stiri/la_patru_ani_are_doar_10_kilograme.html


Viaţa Alexiei Toma, o fetiţă de patru ani, este o luptă crâncenă, undeva la pragul fragil dintre viaţă şi moarte. Coşmarul a început când avea opt luni. Iniţial, a fost diagnosticată cu anorexie psihogenă, doar că doctorii au "uitat” o investigaţie, cea la computerul tomograf. Apoi s-a dat verdictul: tumoare cerebrală.

A trecut prin "mâinile” a zeci de doctori, dar în zadar. Greutatea Alexei scădea continuu, iar la vârsta de un an şi trei luni medicii de la Spitalul "Grigore Alexandrescu” i- au pus diagnosticul de anorexie psihogenă. Doar că au omis să-i facă şi o tomografie.

Îi va reclama pe medici

"Dacă i s-ar fi făcut un RMN, nu mai ajungeam în această situaţie şi dacă o diagnosticau corect, Alexia nu se mai plimba atâţia ani prin spitale. Sunt hotărâtă să fac reclamaţie la Colegiul Medicilor”, ne-a spus, cu ochii înlăcrimaţi, Andreea, mama fetiţei.

Nu se mai ţine pe picioare

La doi ani avea şapte kilograme. Începuse să mai ia în greutate, însă o răceală a doborât-o. Nu se mai ţinea pe picioare, iar durerile creşteau pe zi ce trece. "Neurologul ne-a trimis la «Budimex», unde a fost ţinută pe perfuzii, pentru că era foarte slăbită. Acum abia cântăreşte 10 kilograme”, povesteşte femeia.

De 1 iunie a aflat că are o "bubiţă” la cap

"Chiar de Ziua Copilului i-au făcut un RMN, iar «verdictul» a fost înfiorător: tumoare cerebrală. Peste trei zile au operat-o pentru a-i mai scoate din lichidul cefalorahidian ce presa creierul. Acum se hrăneşte prin sondă, iar doctorii au spus că ar mai avea de trăit doar şase săptămâni. Am amăgit-o că are o «bubiţă» la cap şi că îi va trece”, ne-a mărturisit Andreea.

Şansa ei costă 40.000 de euro

Operaţia care i-ar salva viaţa Alexiei se poate face în Germania şi costă 40.000 de euro. "Am strâns aproape 30.000 de euro şi sperăm să putem pleca pe 24 august, după ce termină fetiţa mea chimioterapia”, susţine mama Alexei.

"Este într-o stare foarte gravă, iar riscurile sunt foarte mari. Momentan, este în comă, doar aparatele o mai ţin în viaţă” - dr. Radu Tăbăcaru, directorul medical al Spitalului Budimex

Cei care doresc să o ajute pe Alexia pot face donaţii în conturile deschise pe numele mamei ei, Andreea Ioana Toma

BRD Groupe Societe Generale

RON: RO88BRDE445SV632 0553 4450

EUR: RO84BRDE445SV63205614450

USD: RO31BRDE445SV63205704450

Cod SWIFT: BRDEROBU

BRD Groupe Societe Generale Sucursala Victoria, Calea Victoriei nr. 224, Bl. D5, sector 1, Bucureşti, România
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de vali Vin Sept 04, 2009 2:44 am

urgenta de sange B3 NEGATIV - fata nou nascuta , sotia lui a murit saptamana trecuta poate se gaseste cineva... Va rog sa trimiteti mai departe pana se gaseste o persona ce poate si doreste sa salveze acest bebe. Numarul de telefon il aveti aici : ( +4074 186 4495 | Mobile +4076 526 2424

daca puteti postati si in alte parti dati pe mail merci.
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de vali Lun Sept 07, 2009 10:49 am

sa ne rugam .




Doamne,Parinte ceresc, noi credem ca ne salvezi de osanda vesnica pe care o meritam. Te rugam salveaza lumea in care ai trimis pe unicul Tau fiu, Domnul nostru Isus Cristos.
Doamne Dumnezeule, Tu iubire vesnica, Tu ne esti singura nadejde si priveste la pacatosi ca la fiice si fii rataciti.
Te rugam fierbinte indura-te de noi fiindca nu gasim alta cale de iesire din aceasta groaznica dezorientare si dezordine in care se afla acum lumea. Ajuta-ne cu atotputernicia Ta intinzand spre noi bratul Tau aparator si alunga puterea intunericului, iadului.
Doamne Dumnezeule, fii indurator fata de necredinta acestui veac. Indura-te de oamenii de stiinta si lumineaza-le mintea cu puterea Spiritului Sfant. Indura-te de cei mici care sufera si care nu sunt cu nimic vinovati ca au venit in aceasta lume plina de minciuna si faradelegi.
Isuse, copleseste cu harul Tau sufletul si trupul meu, precum si intreaga mea viata. Parinte al indurarii, ia de la mine potirul amar al suferintelor mele, insa nu dupa cum vreau eu, ci dupa vointa ta prea sfanta, in vecii vecilor.Amin.

Raspandeste cat poti de repede aceasta rugaciune si Dumnezeu sa te binecuvanteze

Ana Elena Casapu
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de vali Mar Oct 27, 2009 4:02 pm

nevoie urgenta de sange B3 NEGATIV - fetita nou nascuta. Sotia lui a murit saptamana trecuta. Poate se gaseste cineva... cine poate si doreste sa salveze acest bebelus.. Numarul de telefon il aveti aici : 0741 864 495 0765 262 424 Scuze de deranj si dati mai departe, va rog
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de vali Lun Dec 28, 2009 11:56 am

Cititi povesea Cosminei pe

http://www.paun-cosmina.eu/ sau
http://isabellelorelai.wordpress.com/2009/10/05/il-rog-pe-dumnezeu-sa-nu-mi-o-ia-atat-mi-a-mai-ramas-cosmina/

Daca nu puteti contribui material sau energetic macar trimiteti mesajul mai departe.

Sarbatorile sa va fie cu bucurie si sanatate!

mai exista si o actiune caritabila vezi foto.
[img]Sa dam o mana de ajutor!!! Afis10[/img]
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de vali Dum Feb 14, 2010 1:28 pm

Salvati Manastirea Cetatuia Radu-Voda!
Cu scuzele de rigoare pentru repetarea mesajului de anul trecut, revin cu un
apel, de data aceasta disperat, in sprijinul Manastirii Cetatuia Negru-Voda. Nu
mi-am imaginat la acel moment ca lucrurile se vor inrautati cu mult mai mult.
mare speranta imi pun in putinul celor multi, de aceea va rog sa trimiteti si
altora acest mesaj?
De cand v-am scris, cam acum doua luni, situatia s-a schimbat dramatic (sau
poate nu cunosteam eu toate detaliile): nu mai sunt 3 calugari, ci doar
parintele staret, care sufera de cancer la pancreas. Acum a ramas singur in
varful unei stanci foarte greu accesibile pe timp de iarna, bolnav si cu
facturi neachitate?
Pe langa randuiala stricta de manastire mai trebuie sa ingrijeasca si cele
doua batrane care pana acum gateau pentru obstea ceva mai numeroasa? Din pacate
si ele sunt bolnave si nu il mai pot ajuta. E strigator la cer cum o biserica
rupestra dintr-un sit arheologic cu vestigii dacice, cu moastele intregi ale
unui cuvios roman, cu icoana facatoare de minuni a Maicii Domnului, cu izvorul
de aghiasma care curge doar intre sarbatoarea Izvorului tamaduirii si Adormirea
Maicii Domnului si cu crucea de piatra la care cei ce se roaga cu credinta
dobandesc grabnic ajutor raman in parasire, fara ca nimeni sa nu fie interesat
sa le valorifice si sa le faca mai bine cunoscute, spre folosul oamenilor!
Cum sa supravietuiasca o manastire atat de bogata in daruri, doar cu un
singur suflet nevoitor? Aici ar fi trebuit sa vina credinciosii in numar mare,
fara sa le pese de greutatea drumului… Oare atat de mult s-au racit inimile
noastre, incat prin nepasare vom condamna astfel de locuri la pustiire?
Inca mai sper ca nu.
Pentru mai multe informatii recomand si site-ul de mai jos:
www.cetatuiamuscel. ro

Adresa la care se pot trimite pomelnice si bani este: Manastirea Cetatuia
Negru-Voda, loc.Cetateni, jud. Arges, cod 117240, protos. Modest Marian Ghinea.
Doamne ajuta!
Cu drag,
Alina
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de vali Joi Mai 13, 2010 7:49 pm

am primit acest mail, cine vrea si poate sa il ajute sa fie binecuvantat.




Va rog sa-mi scuzati indrazneala insa cazul care vi-l trimit este unul absolut infiorator, pe mine personal m-a impresionat in mod deosebit suferinta unui copilas de numai 3 anisori , baietelul unor buni prieteni care se lupta pentru a trai din septembrie anul trecut....leucemie, aspergilom, hep[atita, diabet insipid... V-am atasat materialele p[e care eu le-am tiparit si le-am distribuit in Oradea si pe internet de cateva saptamani incoace si pe care , daca credeti ca ar fi de folos, v-as ruga sa le faceti cunoscute si altor oameni care ar putea face ceva pentru a sprijini familia micutului pentru a-l opera la Viena dupa terminarea protocolului 3 de citostatice... in Tatach eu v-am transmis si materialele pe care le-am pregatit eu personal si pe care le-am popularizat atat cat am putut si cum am putut. Au aparut inclusiv in revistele gratuite cum ar fi Zile si Nopti sau 24 -FUN.

In speranta ca vom putea face ceva pentru Rares, va multumesc anticipat si va doresc din suflet sanatate, pace, lumina si iubire!

Cu ganduri senine si respect,

Geta Resteman

Oradea
tel 0770-696 470



aici aveti date despre ...

RAREŞ VREA SĂ TRĂIASCĂ! ARE NEVOIE DE ŞANSĂ!
ARE NEVOIE DE NOI!

[img]Sa dam o mana de ajutor!!! Clip_i10[/img]


RAREŞ GEORGE PAŞCALĂU- 3 anişori împliniţi pe 26 ale lui Brumar 2009 ! Un sufleţel născut din dragostea a doi părinţi deosebiţi şi crescut într-o familie în care s-a bucurat de iubirea celor apropiaţi ca nimeni altul! Alături de frăţiorul lui de numai doi anişori, Dragoş - “Dagoş” pe limba lui Rareş, băieţelul plin de viaţă şi cu ochişorii vii şi neastâmpăraţi era raza de soare ce mângâia dimineţile familiei şi omuleţul care prin sclipiri deosebite ale minţii, era în stare să dialogheze cu cei din jur ca şi un copil matur şi mai apoi să-şi susţină “punctul de vedere” - adică o nesfârşită poftă de joacă- de te treceau toate apele până să-l mulţumeşti în a-i fi partener de drăgălăşenii şi să-i ţii isonul în toate!
Cine-ar fi putut crede vreodată că acest copilaş plin de viaţă si care nu stătea o clipă locului, va ajunge într-o zi în situaţia de-a nu se ştii ce tratamente să i se mai prescrie...ce metode terapeutice să se mai folosească şi ce să fie tratat mai întâi pentru a supravieţui…
Sfârşitul de vară l-a găsit pe Rareş la Sânmartin, jucându-se cu Dragoş în grădina bunicilor săi şi pregătindu-se ca în toamnă sa păşească pentru prima dată la grădiniţă. Mămica şi tăticul , bunicii şi toţi cei din jurul lui erau încântaţi de evolutia acestei minuni de copil şi aşteptau cu drag să-l vadă jucându-se cu copiii la gradinită!
În ultimele zile de august 2009 , Rareş se îmbolnăveşte , se încăpăţânează să nu prea mănânce, prezentând şi o stare febrilă... Mămica lui, medic fiind, a dus copilul la pediatru pentru a fi consultat. Rareş primeşte medicaţia adecvată unei răceli banale şi a unui roşu în gât, atât de frecvent la copilaşii de această vârstă. Urmează o săptămână în care starea lui de sănătate oscilează între o stare de bine şi o stare de agitaţie, cu puseuri de febră, în pofida faptului că era sub tratament cu antibiotice...

Îngrijorată de evoluţia lui Rares, mama apelează la medicii de la Spitalul de copii Oradea pentru a face investigatii mai amănunţite…
Atunci a început calvarul familiei Paşcalău! Nu le venea sa creadă: LEUCEMIE! Aceasta era concluzia medicilor specialisti după efectuarea primelor analize de laborator… Nenorocirea era că forma de leucemie pe care medicii o depistaseră la Rareş era galopantă... Nu! Nu se poate! Nicoleta şi Ciprian, părintii micuţului au luat în aceeaşi zi hotărârea să plece de urgenţă cu Rareş la Timişoara! Acolo există o clinică specializată în tratarea acestei cumplite boli şi în aceeaşi seară în care au aflat rezultatele de la Oradea au plecat în fugă la Spitalul Clinic de Urgenţă pentru copii” Louis Ţurcanu” din Timişoara...
3 septembrie 2009... Primele rezultate erau aşteptate de toată familia cu inima strânsă.... Diagnosticul de aici îl confirma pe cel de la Oradea:
1. LEUCEMIE ACUTĂ LIMFOBLASTICĂ, FAB-L2 COMMON B/PRE B, CORTICORESPONSIVĂ, GRUP DE RISC MEDIU
2. ASPERGILOZĂ PULMONARĂ

Începe imediat un tratament intensiv cu citostatice şi medicaţia adecvată celorlalte afecţiuni ce s-au descoperit… Ca şi cum n-ar fi fost destul, pe lânga forma galopantă de leucemie, un aspergilom care se dezvoltă progresiv cu scăderea imunităţii dau noi emoţii celor care-l tratează şi apar noi semne de întrebare în protocolul medicamentos care i se aplică copilului….
Începe pentru Rareş chinul iar disperarea familiei este fără margini...
Sunt 7 luni de când Rareş se luptă cu nemiloasa boală şi răzbeşte ca un erou reuşind să treacă deja prin două protocoale de citostatice şi al treilea este în curs de derulare. În acest interval petrecut în spitalul timişorean, Rareş n-a fost scutit de suferinţe generate de apariţia unor complicaţii ca urmare a scăderii imunităţii: aspergilomul care se dezvoltă pe plămânii micuţului si a cărui evoluţie ar putea avea consecinţe fatale, hepatita toxică apărută ca urmare a prelungitului tratament cu antifungice pentru aspergilom asociat cu chimioterapia antileucemică, un diabet insipid generat de aceleaşi cauze, hemoragii digestive, tulburari electrolitice severe, ulceraţii ale cavităţii bucale… Unele analize şi investigaţii au fost făcute la Bucureşti, copilul fiind transportat cu avionul de două ori… Medicii spun că este un caz aparte. Multitudinea complicatiilor si severitatea lor au generat momente de cumpănă când, chiar specialistii, nu ştiau ce cale trebuie urmată… Clinica din Timişoara a colaborat si colaborează cu o clinică renumită din Viena, iar în luna februarie medici din echipa care-l tratează pe Rareş la Timişoara au luat dosarul medical al copilului şi într-o deplasare la Viena au cerut sfatul specialiştilor de-acolo. Concluzia acestora a fost ca Rareş trebuie să fie operat pentru a supravieţui aspergilozei pulmonare şi pentru a putea continua tratamentul antileucemic.
Dupa 5 luni de perfuzii, Rareş nu mai avea vene la mâini şi picioare unde să continue tratamentul. I s-a pus în Timisoara un cateter venos central, dar care dupa 3 luni a trebuit schimbat, iar medicii români nu s-au angajat în efectuarea acestei operaţii, fapt pentru care Rareş a fost la clinica din Viena cu părinţii săi, întorcându-se de curând cu un cateter nou pentru a putea continua tratamentul la Timişoara… Când va termina al treilea protocol de citostatice Rareş va trebui dus din nou la Viena pentru o operaţie foarte delicată prin care se va extrage aspergilomul din plămanul drept care este aproape în totalitate compromis … în urma acestei operaţii, care se ridică la aproape 20.000 euro, copilasul va rămâne fără lobul superior drept al plămânilor săi şi de-abia apoi va continua lupta cu leucemia… In maximum două luni Rareş va fi operat la Viena…
Dar Rareş este un luptător!
Va reuşi cu siguranţă, însă trebuie să-l sprijinim cu toţii! Este un copilaş care doreşte VIAŢA! Care iubeşte VIAŢA! Care priveşte VIAŢA ca pe-o minune ce trebuie trăită!
Rareş râde şi sfidează toate bolile ce i-au întunecat cerul senin al copilăriei şi doreşte să trăiască, să se joace, să crească frumos şi mai doreşte … să se facă doctor, ca să-i vindece pe toţi oamenii bolnavi! Aşa mi-a spus, şi chiar îmi vorbea serios, credeţi-mă!
ZECILE DE MII DE EURO DE CARE ESTE NEVOIE NU EXISTĂ, DIN PĂCATE, ÎN BUZUNARELE FAMILIEI...
HAIDEŢI CA ÎMPREUNĂ SĂ PUNEM BĂNUŢ CU BĂNUŢ ŞI SĂ DĂRUIM PENTRU RARES, PENTRU VIAŢĂ!
RAREŞ VREA SĂ TRĂIASCĂ! ARE NEVOIE DE ŞANSĂ!
ARE NEVOIE DE NOI!


CONTURI BANCARE :

PT RON
RO13BTRL00501201T76835XX

PT. EURO
RO85BTRL00504201T76835XX
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de vali Dum Mai 23, 2010 6:31 am

Va trimit mesajul prietenei noastre Cati Andreescu pentru curatarea orasului Tau si a Tarii Noastre, pentru maine, 23 mai.


Am primit ca trebuie sa ne rugam pentru curatatrea energiilor negative din orasele noastre si de pe teritoriul tarii noastre .Curatarea energiilor negative se poate face prin rugaciune si activarea cristalelor de lumina implantate pe teritoriul Romaniei inca inainte de Atlantida.

Entitatile de lumina de dincolo de voal ne vor ajuta in aceasta lucrare.

Duminica dimineata 23 mai, ora 11(ora Romaniei) vom face urmatoarea invocare:



Intentionam ca toti cei care ne-am alaturat energiile noastre aici si acum, impreuna cu ajutorul fiintelor de Lumina de dincolo de voal, ca energiile negative de pe teritoriul Romaniei sa paraseasca (orasul -------)si aceasta tara, si sa fie inlocuite cu energii de lumina si iubire din dimensiunea a 5-a, pe care noi toti le acceptam. Si asa este si Asa sa fie. Multumim acum si multumim in avans.



Intentionam ca toti , cei care ne-am alaturat energiile noastre aici si acum, impreuna cu ajutorul fiintelor de Lumina de dincolo de voal , ca toate cristalele care sunt plantate in pamantul teritoriului Romaniei sa fie activate din nou, pentru a putea sustine energiile din dimensiunea a 5-a pe care noi toti le acceptam.
Si asa este si Asa va fi. Multumim acum si multumim in avans tuturor celor care ne ajuta in acesta lucrare.
Se incepe la 10.50 cu lumina. iubirte, armonie si la ora 11 , spunem textul rar, simtind in inima ceea ce cerem si dorim sa manifestam.

Te rog sa trimiti la toate persoanele din lista ta, pentru a fi cat mai multi , de pe tot teritoriul TARII.
Dureaza cateva minute sa punem un ceas sa sune (sa nu uitam) si apoi sa ne conectam la acesta lucrare pentru ajutorul nostru, orinde ne-am afla. Dupa principiul ,, unde-s multi puterea creste" ar fi bine sa se faca in grupuri aceasta invocare. La 10 persoane puterea creste de 1000(o mie) de ori(La Galati ne adunam multe persoane).

Cu drag, Cati Andreescu
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de vali Joi Aug 19, 2010 8:46 pm

In aceste zile la Spitalul Giulesti este tragedie, durere …extrem de multa durere… Am privit ochii acelor parinti neputinciosi ce au transformat fericirea aducerii pe lume a copiilor lor intr-un mare gol sufletesc …


Dragii mei, copii au nevoie de ajutor, copii au nevoie de credinta noastra! Copii cer sacrificiu! Copii cer ca NOI SA SCHIMBAM CEVA! Sa reDEVENIM Oameni!



Copii nu mai vor sa vina …. copii sunt tristi, copii vor sa plece, copii sunt viitorul nostru, al tuturor!

Astazi am intalnit-o pe Andreea. O mama minunata! Cu siguranta Parintele Arsenie Boca daca ar fi trait ar fi binecuvantat-o!







Andreea a luptat ca fiul ei sa vina pe lume! Nimeni nu l-a vrut pe Darren Mihail in afara de ea! Nici tatal lui, nici parintii ei… nimeni! Doar ea stie ce este in sufletul ei… Il iubeste mai mult decat orice pe lume… insa drama ei continua… Darren Mihail este bolnav, grav bolnav.



Pe 1 septembrie 2010 destinul sau este decis de o operatie la inima!!!

Operatia ii da sansa de A FI, de a deveni UN COPIL, de a deveni UN OM.

Operatia costa 4800 de euro iar Andreea a reusit deja sa stranga 2200 euro.

Vom privi nepasatori acesta tragedie sau vom da o mana de ajutor?

Andreea se roaga in fiecare moment si spera cu disperare ca o minune se va intampla in viata ei caci altceva nu mai conteaza in acest moment!



Sa facem cu totii CEVA ca acesta MINUNE sa poate fi posibila!







http://www.ajutorpentrubebe.blogspot.com



Cont deschis la Banca Transilvania :
RO53BTRL06301201K02885XX IN RON
RO28BTRL06304201K02885XX IN EURO
RO77BTRL06302201K02885XX IN USD

Pe numele ANDREEA SALAGEAN
Tel: +40763 660 250



Va multumesc ca sunteti alaturi de mine!

Lumina si Iubire tuturor!



www.putereaprezentului.wordpress.com
[img]Sa dam o mana de ajutor!!! P1210610[/img]
vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de vali Mar Ian 04, 2011 6:15 pm

Master Karma Tanpai Gyalţen Acharya[img][/img][img]Sa dam o mana de ajutor!!! Hajdus10[/img]

Mesaj din partea Maestrului KarmaTanpai Acharya Rinpoche pentru toţi
Acest mesaj este de actualitate chiar daca a fost lansat in Aprilie 2010
Cu profunde condoleanţe, iubire şi rugăciuni pentru
toate fiinţele umane inocente care ajung victime
ale catastrofelor şi dezastrelor naturale zilnice

Inima universal iubitoare a lui Dumnezeu Atotputernic, a naturii elementelor şi a esenţei tuturor, fiind în favoarea supremă a protecţiei lumii chiar în acest moment, nu poate tolera deloc blocajul şi reacţia extrem de lentă a multor fiinţe umane, a liderilor şi a celor care iau decizii în lume, a celor care nu pot simţi şi servi dorinţa lui Dumnezeu şi a fiinţelor la momentul potrivit. Lumea poate suferi şi mai mult dacă reacţionăm prea lent. Cu cât reacţionăm mai lent pentru o cauză bună, cu atât experimentăm mai multă frică şi suferinţă. Cu cât reacţionăm mai repede pentru o cauză bună cu atât mai repede experimentăm pacea şi o lume fericită. Înainte ca Dumnezeu Atotputernicul şi natura elementelor să se întoarcă împotriva noastră trebuie să reacţionăm mai repede în acest moment, când alegerea schimbării este în mâinile noastre pentru a uni şi proteja pe toţi. Cea mai mare greşeală - ex: a nu reacţiona sau a reacţiona lent - ne poate lua cea mai mare oportunitate de schimbare şi poate aduce catastrofe groaznice în lumea noastră.

Pe de altă parte, inima noastră universal iubitoare şi cunoaşterea divină a iluminării au putere infinită de îndrumare, binecuvântare şi protejare a tuturor, dacă reacţionăm rapid şi lucrăm împreună pentru a obţine unitatea şi protecţia pentru toţi în acest moment.

Avem tot, putem face tot şi putem obţine tot, pentru că Dumnezeu şi natura sunt în favoarea noastră. Dar nu avem timp de pierdut, timpul se scurge. Trebuie să reacţionăm rapid şi acum, în acest moment şi să obţinem tot ce este mai bun din tot pentru a uni şi proteja pe toţi.
Nenumărate fiinţe umane plâng cu inima amărâtă şi speranţă şi ne cheamă, ne aşteaptă să venim şi să le protejăm. Chiar în acest moment trebuie să ne întărim puterea supremă a unităţii şi dedicării pentru a reacţiona şi realiza scopul unic al tuturor, glorificarea esenţei tuturor religiilor şi protejarea tuturor fiinţelor umane şi a lumii noastre înainte de a fi extrem de târziu.
Vă rog, reaţionaţi acum, în acest moment pentru pace şi unitate! Adevăratul succes şi bucuria eternă vor fi recompensa pentru noi toţi.

Fie ca noi toţi şi lumea noastră să obţinem victoria supremă asupra tuturor diverselor obstacole şi să realizăm unitatea şi pacea imediat. GEAY HO! GEAY HO! GEAY HO!

Cu iubire din suflet şi cele mai bune dorinţe pentru toţi,

vali
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 50
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Sa dam o mana de ajutor!!! Empty Re: Sa dam o mana de ajutor!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum