Subvers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Veritas Reiki

In jos

Veritas Reiki Empty Veritas Reiki

Mesaj Scris de Amellia Armek Dum Ian 02, 2011 10:42 pm

Veritas este un sistem energetic asemănător altor sisteme similare: Reiki, Karuna, Seichim, Silva Ultramind etc. Aceste sisteme energetice sunt metode prin care noi intervenim în structurile bioenergetice ale fiinţelor vii. În principiu, scopul acestor manipulări ale structurii bioenergetice este acela de a îmbunătăţi condiţiile de viaţă ale celui pentru care facem aceste modificări. Desigur, există în lume şi alte sisteme energetice care au alte scopuri, însă Veritas nu face parte din acea categorie.
Unele sisteme energetice, cum este şi cazul sistemului Veritas, folosesc anumite simboluri. Există o întreagă mitologie referitoare la aceste simboluri, care se presupune că fac diferite lucruri. Adevărul este însă ceva mai diferit. Da, aceste simboluri pot fi folosite pentru a accesa un anumit tip de energie informată. După un timp, când practicantul s-a obişnuit cu acel tip de energie, se va observa că aceste simboluri se “activează” automat, respectiv este suficient să folosim intenţia, fără a mai fi nevoie de simboluri. La fel cum literele sunt simboluri pentru anumite sunete, şi aceste simboluri reprezintă câte un tip de energie.
Simboluri din Veritas: Scrib - conecteaza la arhanghelul Metatron; Luna - trece prin orice blocaj; Luna Ma - energizeaza puternic si sparge blocaje (induse, autoinduse, farmece etc.); An d'La - lucreaza pe Sarpele Kundalini, ridica vibratia, repara campuri, provoaca treziri spirituale; Issa - recupereaza sufletul pierdut in cateva secunde; Ka Ma'at - te pune in locul si situatia in care trebuia sa fii conform planului divin, daca nu erau interferente din afara, rezolvand astfel multe probleme de karma, inlaturand entitati malefice etc.
Mai multe detalii puteti gasi pe blogul: http://veritasreiki.blogspot.com
Amellia Armek
Amellia Armek
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 5
Puncte : 13
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/01/2011
Varsta : 46
Localizare : BUCURESTI

http://veritasreiki.blogspot.com

Sus In jos

Veritas Reiki Empty Re: Veritas Reiki

Mesaj Scris de Amellia Armek Lun Ian 03, 2011 12:37 pm

ca-n orice, daca vrei sa faci un bine, nu-l poti face simboluri pe cineva fara acordajul persoanei pe care-o ajuti, c-o superi, creeaza tensiuni etc. Poti folosi insa pe stringurile dintre tine si acele persoane, pe tine; daca te ataca cineva, eu recomand Ka Ma'at pentru asta - alunga si cei mai caposi demoni ucigasi...
Nu conteaza sensul si modul in care le desenezi, atata timp cat reusesti sa faci simbolul. Ca fapt divers, am vazut exact acelasi mod de-a desena simbolurile la elevii mei, fara sa le impuna nimeni o ordine...
Cat despre modul lor de folosire, ca orice alte simboluri, le poti pune doar intr-o zona, pe una sau mai multe chakre, pe tot corpul, pe o situatie, proiect etc. Daca vrei sa fii sigura ca faci ce trebuie, recomand sa-ti aplici Scrib pe frunte mai intai - iti vor veni suficiente idei pe care, daca le pui in practica, vei descoperi ca functioneaza de minune. La fel, pot fi activate si prin simpla rostire de 3 ori a mantrei lor (numele), evident cu intentia de a le activa unde doresti. Eu mi le imaginez de multe ori ca o stampila, prin vizualizare...
Autotratamentul este util; am vazut in cadrul unei terapii la cineva, nu se simte la fel daca pui mana pe corp sau trimiti de la cativa cm sau de la distanta mare. Si e normal sa fie asa, avand in vedere aura, corpurile noastre energetice - ele pot bloca o anumita energie / informatie, datorita fixurilor (blocajelor) pe care omul respectiv le are. Daca vrei sa-ti fie mai bine, sa-ti rezolvi pb de sanatate, karma, bani etc., iti faci autotratamentul...
Ca fapt divers, mi s-a plans cineva ca i s-a furat sporul; i-am facut Luna Ma si An d'La pe chakra 2, si nu mai avea nici o problema... abia dupa aia am inteles de ce s-a rezolvat problema - Luna Ma inlatura blocajele, An d'La repara structurile la nivel de sine si cum banii sunt tot o energie, era logic: energia banilor incepea iar sa curga, in conformitate cu ceea ce era normal pentru sinele / omul respectiv...
Amellia Armek
Amellia Armek
Bigeiner
Bigeiner

Numarul mesajelor : 5
Puncte : 13
Reputatie : 0
Data de inscriere : 02/01/2011
Varsta : 46
Localizare : BUCURESTI

http://veritasreiki.blogspot.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum