Meditatii

In jos

Meditatii

Mesaj Scris de safir la data de Sam Iun 26, 2010 2:32 pm

Meditatie Hooponopono

De cateva ori:

Inspirati, retineti aerul;

Expirati, retineti aerul.

Draga Tata, Preaiubit Creator,

in care imi aflu odihna si salasul, si in care fiinta mea exista,

Iti multumesc pentru ca mi-ai oferit o noua zi

in care sa pot invata caile Tale,

in care sa-ti pot sluji Tie si Creatiei Tale.

Imi pare rau ca te-am uitat si ca am uitat cine sunt eu, cu adevarat,

si care este scopul meu real.

Prea-marite Doamne, te rog, iarta-ma.

Te iubesc si iti multumesc pentru iubirea ta neconditionata,

Tie, care imi reamintesti ca sunt creat dupa chipul si asemanarea Ta,

o magnifica fiinta spirituala, o splendida fiinta de lumina.

Si chiar si asa, eu Te-am uitat

si mi-am uitat menirea, de atatea ori inainte.

Eu, in mod profund si total, ma accept si ma iert pe mine

Si pe oricine altcineva care ar putea fi implicat

Si decid sa fiu mai atent in viitor.

Sine al meu cel mai Inalt, tu esti conexiunea mea cu Divinitatea,

Tu esti sursa intregii inspiratii, tu esti partea din mine care salasluieste alaturi de Creator.

Tu esti mesagerul care imi aduce gandurile de iubire ale lui Dumnezeu,

compasiunea si intelegerea.

Tu esti calauza mea interioara care asculta rugaciunile mele si le inalta in dimensiunile ceresti.

Imi pare rau daca, de-a lungul timpului, dragul meu Sine Superior, felul in care m-am purtat a pus obstacole in calea ta.

Te rog, iarta-ma.

Te iubesc si iti multumesc pentru tot ceea ce faci

pentru ca eu sa pot experimenta o viata plina de abundenta, iubire si sanatate.

Si chiar si asa, comportamentul meu si gandurile mele nu sunt intotdeauna in concordanta cu planul tau.

Dragul meu Sine Superior, cu profunzime si in totalitate, ma iubesc, ma accept si ma iert, pe mine si pe oricine altcineva care este implicat.

Draga mea Minte,

Tu esti partea din mine care imi da posibilitatea sa comunic cu lumea din afara.

Dragul meu Sine Superior,

Imi pare rau ca am acceptat ganduri negative in constiinta mea, fara sa ma opun.

Te rog, iarta-ma.

Te iubesc si iti multumesc.

Acum, decid sa fiu mai atent, drag Sine Superior, la calitatea gandurilor mele,

pentru a patrunde in dimensiunea ta.

Decid acum sa vad si sa spun bun venit gandurilor de iubire, curaj, speranta, sarguinta, protectie si compasiune.

Iti multumesc pentru ca purifici si anulezi toate gandurile negative indreptate asupra mea si a altora.

Si chiar si asa, am permis, uneori, ca ganduri negative sa intre in mintea mea.

Dragul meu Sine Superior, cu profunzime si in totalitate, ma iubesc, ma accept si ma iert, pe mine si pe oricine altcineva care a contribuit la aceasta.

Dragi amintiri,

Voi sunteti vocea negativa a ego-ului meu, sursa tuturor dificultatilor pe care le experimentez in viata mea.

Imi pare rau ca sunteti, inca, acolo.

Stiu ca eu nu pot sa va fac sa taceti, sau sa va scot afara.

Pentru ca, daca as fi putut, as fi facut acest lucru deja, cu draga inima.

Dar, chiar si asa, voi sunteti inca acolo, aducand suferinta in viata mea.

Dragul meu Sine Superior, cu profunzime si in totalitate, ma iubesc, ma accept si ma iert, pe mine si pe oricine altcineva care a fost implicat.

Eu sunt o magnifica fiinta spirituala, o splendida fiinta de lumina

si stiu ca ii pot cere Creatorului meu sa va purifice si sa va elibereze din constiinta mea.

Acum, imi asum intreaga responsabilitate, drag Sine Superior, pentru existenta voastra, dragi amintiri, oricum ati fi voi si de oriunde ati fi venit.

Stiu ca felul in care ma comport, toate reactiile si gandurile inaintasilor mei sunt responsabile pentru faptul ca voi va aflati acolo, dragi amintiri.

Eu va iubesc si va multumesc pentru ca mi-ati oferit oportunitatea de a prelua controlul si de a realiza unificarea mintii mele.

Iar acum, te rog, drag Sine Superior, sa lasi sa plece, sa eliberezi amintirile.

Misiunea ta a fost indeplinita si nu mai este necesara.

Lasa-le sa plece, elibereaza-le.

Iar acum, il rog pe Tatal meu Ceresc, ca tu, drag Sine Superior, sa purifici toate aceste amintiri si sa anulezi toate efectele negative, in timp si spatiu.

Si chiar si asa, stiu ca sunt responsabil pentru amintirile mele.

Cu profunzime si in totalitate, ma iubesc, ma accept si ma iert, pe mine si pe oricine altcineva care a contribuit la aceasta.

De cateva ori:

Inspirati, retineti aerul;

Expirati, retineti aerul.

Daca doriti sa descarcati meditatia pentru pacea lumii, plus detalii despre ce inseamna Huna si terapia iaertarii : http://www.thereisaway.org/breathing_exercise.htm
safir
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 6
Puncte : 16
Reputatie : 0
Data de inscriere : 06/04/2010
Varsta : 44

Vezi profilul utilizatorului http://sandalphon-s-pray.blogspot.com/

Sus In jos

Re: Meditatii

Mesaj Scris de vali la data de Sam Aug 14, 2010 3:15 pm

pentru activarea glandei pineale .

box.net b0xc8la6j5

Sa nu ma tem. Frica ucide mintea. Frica este moartea marunta, purtatoarea desfiintarii totale. Voi infrunta frica. O voi lasa sa treaca peste mine, prin mine. Si, dupa ce va fi trecut, imi voi intoarce ochiul interior si voi privi in urma ei. Pe unde a trecut frica, nu va mai fi nimic. Voi ramine doar eu
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 45
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

Vezi profilul utilizatorului http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de vali la data de Sam Aug 14, 2010 11:16 pm

http://magicinsight.wordpress.com/2010/08/06/exercitiul-autovindecarii-cu-frecventele-reconective/

exercitiul autovindecarii
ÎNCERCAŢI ASTA ACASĂ
Simţiţi energia
Relaxaţi-vă, cu mâinile pe lângă corp. Ridicaţi antebraţele din coate, astfel încât să aveţi palmele una cu faţa la cealaltă, una indicând în sus şi cealaltă în jos, la o distanţă de aproximativ 10 cm una de cealaltă. Lăsaţi mâinile să se rotească în mod natural, astfel încât să aveţi mâna dreaptă înspre poziţia acelor de ceas la ora zece, iar mâna stângă către ora două.
Aşteptaţi până simţiţi o senzaţie în palmă. E posibil să simţiţi presiune, gâdilături, greutate, o senzaţie de plutire, electricitate, schimbări în densitatea aerului, o senzaţie de „atracţie şi respingere” – poate să apară în multe forme.
Jucaţi-vă cu energia. Simţiţi-o, căutaţi-o, trageţi de ea. Imaginaţi-vă că vă jucaţi cu o minge de ping pong sau cu un arc. Nu încercaţi să „trimiteţi” energia. Doar permiteţi-vă să o simţiţi şi să o primiţi. „E ca şi cum ai asculta cu mâinile”. „Nu contează ce simţi; contează faptul că simţi.”.
Autovindecarea
Lăsaţi senzaţia energiei să apară în palme. Cu cât o observaţi mai mult, cu atât ea devine mai puternică. „Senzaţiile sunt acolo întotdeauna, atunci când ne concentrăm atenţia şi când suntem conştienţi de frecvenţe”. „Simţiţi cum energia se mişcă prin corp şi creşte din ce în ce mai mult”, apoi alunecaţi în pauza tăcută dintre gânduri şi rămâneţi acolo cât doriţi, până ce vă daţi seama că ‚aţi revenit’. Să ştiţi că vindecarea a avut loc – şi apoi detaşaţi-vă. Eliberarea energiei fără să vă uitaţi înapoi e mulţumirea şi acceptarea voastră.”.

Sa nu ma tem. Frica ucide mintea. Frica este moartea marunta, purtatoarea desfiintarii totale. Voi infrunta frica. O voi lasa sa treaca peste mine, prin mine. Si, dupa ce va fi trecut, imi voi intoarce ochiul interior si voi privi in urma ei. Pe unde a trecut frica, nu va mai fi nimic. Voi ramine doar eu
vali
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1310
Puncte : 1559
Reputatie : 22
Data de inscriere : 26/05/2009
Varsta : 45
Localizare : acolo unde prostia si rautatea nu ajung

Vezi profilul utilizatorului http://ioyahyia.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de vali la data de Vin Aug 27, 2010 9:27 am

meditatia ascensiunii in link aveti mai multe meditatii imi pare rau ca este in engleza dar asta e .
https://www.youtube.com/watch?v=UjPllnlJfAU&feature=player_embedded