Subvers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Piatra Alchimica

In jos

Piatra Alchimica Empty Piatra Alchimica

Mesaj Scris de Crystalin Vin Apr 02, 2010 1:13 pm

Comunicare din partea Arhanghelului Mihail. Sper sa va fie de folos.

Eu sunt A. Mihail, Sinele tau Inalt. Permite energiilor sa patrunda si relaxarea sa cuprinda. Eu sunt in voi, dar sunt si in fata voastra si energiile mele se impletesc intr-ale voastre. A sosit monetul sa priviti adanc in voi si vorbesc pentru amandoi si sa gasiti ceea ce se cheama piatra filozofala, piatra alchimica din adancul vostru.
Coborati adanc, adanc in voi. Pasiti pe o alee. Deschideti o poarta si acolo, intr-un mic sanctuar cu flori, inverzit, pe un postament, este piatra fiecaruia dintre voi. Intindeti amandoua mainile, atingeti-o. Vedeti ca piatra va raspunde. Lumini rasar din ea. Cand voi constient luati aceasta piatra, tineretea se revarsa asupra voastra. Ea sustine aceste energii de tinerete, de reimprospatare. Forta ei alchimica este de neinchipuit, este infinita.
Luati piatra acum, cu amandoua mainile si lasat-o sa-si faca loc in interiorul vostru, in interiorul vostru cel mai profund, cel mai intim, in energiile voastre cele mai pure. Simtiti cum deodata capatati altceva, simtiti ca va schimbati, simtiti impactul acestei pietre alchimice in voi. Este o energie supercondensata, superconcentrata, cu proprietati miraculoase. Aceste proprietati, intai se vor descarca catre voi, in voi.
Totul in voi se schimba, se activeaza, se transforma. Simtiti-o cum va cuprinde in totalitate, cum curge in totalitate in voi. Cand aceasta piatra este in interiorul fiecaruia, in mod constient, nu mai sunt necesare instrumentele exterioare. Nu sunt necesari catalizatorii exteriori, tot ceea ce voi v-ati pus pe corpul vostru. (Pt a va ajuta) Este sursa voastra interioara ce va actiona pe specificul fiecaruia. Este o concentratie cosmica, ce eu azi v-am constientizat-o, iar voi ati luat-o. Ea vine din planuri cosmice si acum a fost adusa si a patruns in corpul vostru. Stapaniti-o bucurosi, cu discernamant, caci o veti aplica in tot ce voi veti lucra. Permiteti miracolelor sa se intample.
Nu uitati, rolurile voastre de lumina, roluri ce se impletesc, se impletesc unul cu altul, daruind spre exterior si o forta si mai mare. Nu uitati copacul ce sunteti. Acum este impodobit si cu aceasta forta alchimica. Stapaniti-le si folositi-le asa cum inima va ava grai.
Eu sunt arhanghel de lumina, A. Mihail din familia arhanghelilor din care voi faceti parte.

Aceasta piatra va da puteri nebanuite. Voi cu ea, actiunea ei o puteti trimite cand persoanele vin sa va ceara ajutorul, dar si planetei, regnurilor. Daruiti oricand simtiti, oricand doriti. Aceasta forta se muleaza pe sentimentele voastre, pe privirile voastre, pe dulceata glasului vostru si pe atingerea mainilor. Cand daruiti intentia, va fi si mai puternica, insa voi veti trece pe unde veti trece, ca o adiere prin acele locuri. Veti fi simtiti ca o forta exceptionala, ca un camp electromagnetic exceptional.
Lasati acum aceasta piatra sa se integreze, pentru ca ea aduce energii cosmice care vor curge in voi. Fiti constienti si integrati-o. Si apoi veti simti efectele. Contribuie la maretia voastra de care aveti nevoie, la lumina voastra, la tot ceea ce voi aveti nevoie, pentru ca voi vedem de aici din inalt deschiderea inimilor, perspectivele si viziunile ce le aveti. Pe masura ce aceste viziuni se deschid, noi va aducem instrumente. Ele vin catre voi, odata cu deschiderea portilor voastre. E vorba de legea atractiei. Si aceasta primiti prin deschidere la care ati ajuns. Fiecare si-o va primi, nu cand va dori, ci cand se va deschide. Cand inimile lor vor fi deschise, cand gandurile lor vor atinge aceste etape, difera de la om la om. Voi le-ati atins si noi de aici suntem foarte multumiti.
Va multumim


Acest mesaj ne-a facut sa constinetizam ca toate darurile/instrumentele, au fost asezate de din-nainte, ca niste jaloane, iar noi, pe masura ce ne expandam, ajungem la ele. In functie de alegerile noastre,pe calea evolutiva ajungem la “instrumentele” ce sunt necesare pentru a indeplini alegerea facuta, Dupa numai 3-4 minute, in timp ce dezbateam informatia primita, primim aceasta completare::

Dragii mei. Primiti ceea ce deveniti. Va accesati energiile superioare, pe masura ce actiunile voastre incep sa se declanseze pe planurile multidimensionale. Nu mai lucrati intr-un singur plan, prin expansiunea pe care o faceti.
Propriile voastre daruri sunt acolo. Noi va ajutam sa le constientizati. Aceasta este bogatia voastra, zestrea este in voi, in fata voastra. Dar le atingeti cand voi va expandati, cand voi va extindeti in viziunile voastre, in trairi, sentimente, in lucrul cu voi sau cu cei din jur. Atunci atingeti aceste instrumente de lucru, ce sunt energii pure, energii curate, energii concentrate. In aceasta consta forta voastra. Energii pe care umanul trebuie sa le inteleaga. Isi intelege energiile sale divine si invata sa le foloseasca.
Totul este cat se poate de simplu, dar in acelasi timp, totul depinde de voi. Adica de alegeri, de constientizari, de manifestari. Astfel, totul va este la indemana. Intelegeti aceasta simplitate! Pe masura ce va intrebati si vreti sa aflati un raspuns, noi acum iata, imediat va dam raspunsul, dat fiind conexiunea dintre voi si Sinele vostru Divin. Iata ce simplu devine totul si stramosii vostri aveau acces permanent la Divinitate. Ati atins acum acel moment, cand voi comunicati direct cu Divinitatea voastra si in acelasi timp erati aici pe Pamant. Asa lucrau zeii. Este complicat? Nu, e foarte simplu. Complicat este sa te deschizi catre tine, cel din interior. Si iata, ati realizat comunicarea directa, simplu cand se pune intrebarea si se primeste raspunsul constientizand ca ce faceau strabunii vostrii, acum puteti face si voi.
Eu sunt A. Mihail

Astfel ca am inteles, ca in functie de alegerile noastre ajungem la acele instrumente necesare, care au fost plantate tot de noi insine pentru a ne ajuta atunci cand suntem destul de bine pregatiti. Iar cei din Inalt, doar ne ajuta sa constientizam acele “instrumente” pentru a le folosi in creatia noastra.
Am inteles ca daca unii din noi doresc sa se avante pe culmi, vor primi aripi. Unii din noi vor doar sa mearga, vor primi pantofi. Iar altii vor dori sa stea si sa se odihneasca. Vor primi scaune in care vor sta comod. Si doar ei singuri, vor sti cat se vor odihni. are din partea Arhanghelului Mihail."
Crystalin
Crystalin
Intermediate
Intermediate

Numarul mesajelor : 466
Puncte : 573
Reputatie : 17
Data de inscriere : 04/06/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum